facebook wowfan.cz twitter wowfan.cz youtube wowfan.cz
Nepřihlášen | Registrace
nemeli byste minout

Streameři

zolikoffline
Audonteoffline
Dlouhouchoffline
Angeliusoffline
Menntosoffline
Godswilloffline
Dominicawowoffline
Chesteroffline
Hanzikoffline
«»

Šperkařství (Jewelcrafting)

Profese | 19.09.2009 | 23:38:53 | napsal


Jewelcrafting je výrobní profese jako každá jiná. V Jewelcraftingu se vyrábí prsteny, náušnice, řetízky a jiné ozdobné věci. Vašim úkolem bude chodit po světě sbírat minerály a vyrábět šperky.
Herbalism


Jewelcrafting může velice jednoduše obohatit vaší výbavu o spoustu zajímavých kousků pomocí jednoduchých receptů, které vyžadují převážně minerály a drahokamy nalezené při Miningu. Jewelcrafting je proto nejlépe doplňován právě touto profesí, jelikož jsou to právě kameny, které zpracováváte do náhrdelníků, prstýnků, trinketů a hlavně cenných drahokamů. Opravdu každý si přijde na své a nezáleží už na tom, jestli jste warrior, priest nebo mág.

Herbalism


Drahokamy (gemy)


Hlavní podstatou této profese je právě výroba gemů, které můžete vložit do některých kusů vaší zbroje. Obohatíte je tak bonusovými staty, které vám přidají na výkonu. Ať už to má být vyšší healing, zdraví, zásoba many nebo critical strike rating, vždy si najdete pro sebe právě ten gem, který potřebujete nejvíce. Existuje 7 druhů gemů - červené, žluté, modré, oranžové, fialové, zelené a meta. Podrobné vysvětlení k těmto druhům hledejte níže v tomto článku.

Šperky


Stejně, jako si s Tailoringem můžete ušít róbu, si dokážete s Jewelcraftingem vyrobit nejrůznější šperky, které kolikrát zapadnou přímo do vaší výbavy. Kdysi existovalo nepřeberné množství receptů, aby se každému vyhovělo, nicméně dnes jich existuje jen pár základních s tím, že při každém vyrobeném kousku získají vyrobené šperky náhodné staty. Například při tvorbě Jasper Ring můžete vytvořit například Jasper Ring of the Bear. Tyto šperky mívají většinou mizernou kvalitu, ale na disenchantování se hodí i dnes. Při troše štěstí se může stát, že vyrobíte prsten nebo náhrdelník modré (rare) kvality s lepšímy staty.of the Bedrock +360 Stamina , +240 Strength , +160 Mastery , +160 Parry
of the Bouldercrag +360 Stamina , +240 Strength , +160 Dodge , +160 Parry
of the Earthbreaker +360 Stamina , +240 Strength , +160 Critical Strike , +160 Mastery
of the Earthfall +360 Stamina , +240 Strength , +160 Critical Strike , +160 Haste
of the Earthshaker +360 Stamina , +240 Strength , +160 Hit , +160 Critical Strike
of the Faultline +360 Stamina , +240 Strength , +160 Haste , +160 Mastery
of the Feverflare +360 Stamina , +240 Intellect , +160 Haste , +160 Mastery
of the Fireflash +360 Stamina , +240 Intellect , +160 Critical Strike , +160 Haste
of the Flameblaze +360 Stamina , +240 Intellect , +160 Mastery , +160 Hit
of the Galeburst +360 Stamina , +240 Agility , +160 Hit , +160 Expertise
of the Landslide +360 Stamina , +240 Strength , +160 Hit , +160 Expertise
of the Mountainbed +360 Stamina , +240 Strength , +160 Mastery , +160 Expertise
of the Rockslab +360 Stamina , +240 Strength , +160 Mastery , +160 Dodge
of the Stormblast +360 Stamina , +240 Agility , +160 Hit , +160 Critical Strike
of the Undertow +360 Stamina , +240 Intellect , +160 Haste , +160 Spirit
of the Wavecrest +360 Stamina , +240 Intellect , +160 Mastery , +160 Spirit
of the Wildfire +360 Stamina , +240 Intellect , +160 Hit , +160 Critical Strike
of the Windflurry +360 Stamina , +240 Agility , +160 Critical Strike , +160 Haste
of the Windstorm +360 Stamina , +240 Agility , +160 Critical Strike , +160 Mastery
of the Zephyr +360 Stamina , +240 Agility , +160 Haste , +160 Mastery

Trinkety


Jewelcrafting nabízí možnost vyrobit si i vlastní trinkety, přičemž některé skrývají (v porovnání s jinými JWC výrobky) mnohem větší sílu. Za dlouhou dobu vzniklo mnoho receptů, nicméně když bychom se bavili o těch nejlepších, asi bychom měli na mysli tyto:

Bohužel v Mist of Pandaria je tato část jewelcraftingu opomíjena a trinkety v této expanzi vůbec nejsou.

Mounti


V současné chvíli může jewelcrafter vyrobit 5 mountů: Jade Panther, Ruby Panther, Sapphire Panther, Sunstone Panther a spojením všech předešlých Jeweller Onyx Panther. K výrobě těchto mountů si připravte slušný balík peněz a také reputaci s Order of the Cloud Serpent.

Toys (hračky)


Za zmínku stojí hlavně dva peti: Sapphire Cub a Jade Owl.

Prospecting


Další neodmyslitelnou součástí Jewelcraftingu je Prospecting. Spolu s ikonkou, kterou si otevřete všechny patenty k drahokamům a podobným cennostem, dostanete také možnost využívat právě této schopnosti. Díky ní můžete nashromážděné minerály prozkoumat a s trochou štěstí získat surové drahokamy nebo jiné materiály, které se vám hodí k výrobě všech možných předmětů v rámci Jewelcraftingu. Po pěti kusech tak můžete prohledávat Ghost Iron, Kyparite, Black Trillium a White Trillium k nalezení nejlepších drahokamů.

Jak se naučit a používat Jewelcrafting?


Jewelcrafting se naučíte u trenéra, podobně jako ostatní profese. Trenéry profesí naleznete ve všech větších městech nebo vesničkách.
K samotnému provozování profese potřebujete Jeweler’s Kit. Pokud vše děláte paralelně se skillováním Miningu, nebudete mít velký problém. Velkou část materiálů získáte z nalezených rud a drahokamů. A pokud nebudete mít k dispozici Mining, stane se vaším přítelem aukce. To se ovšem ale prodraží, tak si předem připravte prasátko.

Získávání designůRecepty pro Jewelcrafting se nazývají designy a získat pár takových může chvíli trvat. V Orgrimmaru a Stormwindu naleznete v JWC a/nebo Mining obchodě dvě NPC. Jeden nabízí každý den jeden daily quest, za jehož splnění získáte speciální token. Za tyto tokeny si poté můžete u druhého NPC koupit nejrůznější designy.

V Mists of Pandaria se proces získávání designů změnil. Můžete nové získávat designy každý den se schopností Vermillion Onyx nebo lze použít Spirit of Harmony k rychlejšímu získávání. Pár designů se dá nalézt s plněním různých reputací a daily questů, např. Golden Lotus.

Kromě těch běžných na gemy a šperky najdete i za krapet vyšší cenu patenty na výrobu unikátních Serpent's Eye drahokamů (viz předchozí odstavec). Podobný systém už známe z předešlých datadisků.

Když nyní na chvíli pomineme fakt, že existují nějaké meta-slot gemy, máme na stole 6 druhů drahokamů. Tři základní a tři míchané. Zatímco mají základní gemy jednu statistiku, ty míchané mají dvě s poloviční účinností každého ze statů. Pokud tedy například smícháte Brilliant Primordial Ruby (+160 Intellect) a Fractured Sun’s Radiance (+320 Mastery Rating), dostanete Artful Vermilion Onyx (+80 Intellect a +160 Mastery Rating). Nesmícháte je ale doslova. K tomu právě slouží tři druhy míchaných gemů. Mají svůj vlastní design (recept) a svůj vlastní surový drahokam.

Herbalism


Meta gemy


Speciálním druhem gemů jsou tzv. Meta gemy. Pasují jen do několika high-end helem a čepic a mají v porovnání s normálními gemy značně odlišně statistiky. Dříve bylo potřeba mít různý počet barevných gemů, ale v Mists of Pandaria je toto odstraněno a můžete použít meta gemy bez jakýchkoli omezení. Rozhodně nezapomeňte zařadit jeden z meta gemů do vaší výbavy, např. Burning Primal Diamond.

Socket bonus


Každý předmět, do kterého můžete nacpat nějaké gemy, má tzv. Socket bonus. Pokud vložíte gemy stejné barvy, jako jsou sockety (tedy sloty), dostanete jistý bonus v podobě bonusových statů. Nejedná se o žádné bomba číslo, nicméně v jistých případech se vyplatí sejít z cesty a použít i jiné druhy kamenů, protože ve finále se to vyplatí více. Vše už pak ale záleží na konkrétní classe.

Pro jaké povolání se Jewelcrafting hodí?


Jewelcrafting poskytuje veliké bonusy v rámci exkluzivních Serpent's Eye gemů, které mohou navýšit vaše staty o značné číslo. Tato profese v dnešní době není zrovna zlatým dolem, nicméně velice se hodí do raidů nebo i do PvP (z části) a vůbec nezáleží na tom, jestli jste tanci, healeři nebo DPSka.

Herbalism


Vedle Prospectingu a nějakého toho výdělku ještě získáváte přístup k unikátním gemům, jejichž staty jsou mnohem vyšší, než jaké známe z klasických gemů. Jen pro příklad uvádím rozdíl mezi Brilliant Primordial Ruby (+160 intellect) a Brilliang Serpen‘s Eye (+320 intellect). Rozdíl je značný (160 bodů). Nicméně existuje značné omezení - ve své výbavě můžete mít najednou pouze 2 tyto exkluzivní gemy. Doporučuji využít tyto tři místa na ty nejdůležitější statistiky (převážně červené gemy).

Naposledy upravil/a Hanzik 31.07.2014 v 15:42:27.
Sdílet: facebook wowfan.cz
Počet shlédnutí: 41394
Hodnocení: hodnoceni hodnoceni hodnoceni hodnoceni hodnoceni
Ohodnotit: 1 hodnoceni | 2 hodnoceni | 3 hodnoceni | 4 hodnoceni | 5 hodnoceni
                  Jak hodnotit?
Počet komentářů: 15

Komentáře k článku:Hanzik: V dalaranu te nauci trener mel sem stjne dilema:)

31.12.09 08:00
Hanzik: Zdravím, skonil sem to a dal sem se ke Scryers, takže od 350. skilu mám velký problémy se skilováním
dá se to nějak vynahradit?

30.12.09 23:57
Hanzik: Velká výhoda je že na malém lvl můžete mít vlastní naušnice prsteny atd. Což normálně ( když si to nekoupíte ) padá z příšer až okolo 28lvl a víš. Takže se to dá dobře prodat menším lvl


28.12.09 19:49
Hanzik: ale je nevihoda že jewlwcrafter neumi naušnice(trinkety)

26.12.09 19:31
Hanzik: 1 z naj profek dost zaraba kazdu chvilu nekto chce socket a potom te epic ringy annecky maju dost velke cisla ... no dost paradne

06.12.09 16:40
Zobrazuji komentáře 11 - 20
1  [2]  


Přidat komentářPro přidávání komentářů se musíte přihlásit. Pokud nemáte na webu svůj účet, můžete se zaregistrovat.