Krejčovství (Tailoring)

  Tailoring    Profese   

Základní informace

Tailoring je primární výrobní profese, která slouží hlavně k výrobě látkové zbroje (Cloth), již nejlépe využijí hlavně Mage, Priest a Warlock. Kromě toho může každý Tailor zásobovat své okolí nepřeberným množstvím velkých a levných batohů, může svým spoluhráčům nabídnout Spellthread, který můžou aplikovat na své kalhoty a který jim vylepší některé statistiky, a i pro sebe si může vyrobit několik zajímavých vychytávek včetně létajících koberců! Tailoring je samostatná profese, a proto je úplně jedno, jakou profesi si zvolíte vedle něj. Nejčastěji si však hráči volí Enchanting, případně nějakou sběratelskou profesi kvůli vydělávání.

 

Co lze v Tailoring vyrábět?

Látková zbroj (Cloth Armor)

Hlavním výrobním artiklem všech Tailorů je bezpochyby látkové oblečení. Z jednotlivých látek za pomocí nití, barviv a často různých dalších podivuhodných předmětů vytvářejí všechny druhy látkového oblečení, které potom prodávají hlavně Mágům, Priestům a Warlockům. Během levelování postavy si tak každý tailor může jednoduše pomoct ke kvalitnímu vybavení, zatímco na nejvyšších úrovních profese můžete vyrábět kousky, které mohou směle konkurovat některým předmětům z raidů. Samozřejmě platí, že čím lepší věc, tím složitější (a dražší) je sehnat materiály na její výrobu. Kromě jednotlivých kusů oblečení mohou Tailoři vytvořit i několik setů, které sdílejí podobný vzhled a díky nimž můžete své postavě dodat zajímavý vzhled. Často dávají i nějaký set bonus.

Ze začátku budete vyrábět jednoduché věci jako Simple Linen Boots, ale přes různé věci podobné např. Cloak of Warding se dostanete až například k ultimátní headce Falling Blossom Cowl. Cestu k nim si určitě zpestříte různými sety, jejichž součástí je např. Netherweave Robe.

 

Batohy

Batohy jsou na rozdíl od oblečení nejoblíbenějším výrobkem všech Tailorů, nejlépe se na nich totiž dá zbohatnout. Každý hráč ve World of Warcraft touží mít co největší úložný prostor pro předměty, které nasbírá během svých dobrodružství, a ten mu poskytnou právě batohy. Může si je draze koupit u některých NPC a nebo to může zkusit levněji u některého z hráčů. Pouze hráči, kteří umí Tailoring nebo Leatherworking umí šít klasické batohy a řekněme si to na rovinu: Tailoři hrají prim, hlavně co se týče batohů vetších rozměrů (co takový Royal Satchel?)! Rozhodně se nezapomeňte výrobu batohů naučit. Kromě obyčejných tašek na věci z questů umí Tailoři vyrobit speciální batohy pro jednotlivé profese. Všichni, kteří praktikují Enchanting, vytvářejí drahokamy pomocí Jewelcrafting a nebo sbírají bylinky s Herbalism, si mohou pořídit ještě větší batohy speciálně pro jejich ingredience (např. Luxurious Silk Gem Bag).

 

Spellthread

Další věcí, kterou můžete vyrobit a díky níž si získáte přinejmenším malou pochvalu od některých spoluhráčů, jsou tzv. Spellthready. Jde o jakési "záplaty", které mohou ostatní hráči (hlavně casteři) nalepit na své kalhoty a tím si zvýšit Intelect a Staminu nebo Spirit. Existuje několik typů pro různé úrovně, na těch pro úrovně nejvyšší se dá také docela dobře vydělávat.

 

Košile (Shirts) a další oblečení

Kromě těch "užitečných" kusů oblečení, které vás ochrání před zbraněmi nepřátel a ještě vám k tomu zvýší rychlost šrotování koleček v mozku nebo něco dočista jiného, umí všichni Tailoři vytvořit spoustu čistě designerských věcí. Nejen nespočet košilí, jimiž si můžete zkrášlit svůj vzhled v brnění i bez něj, ale přímo celý parádní oblek do společnosti, který sice v raidu příliš nevyužijete, ale můžete jím zase ohromovat Tuxedo Jacket neznalé. Tyto předměty najdou užitek hlavně u RP hráčů, pro ostatní v podstatě význam nemají.

 

Mounti

Jako úplný bonus si může každý Tailor vytvořit létajícího mounta a ne ledacjakého! Jde o různé druhy tajemných létajích koberců, které však bohužel nemůžete prodat nikomu, kdo tajemství jejich výroby neovládá. Alespoň se tedy máte čím vychloubat, takový Magnificent Flying Carpet se k tomu náramně hodí.

 

Jak se naučit a používat Tailoring?

Tailoring se naučíte u trenéra, podobně jako ostatní profese. Trenéry profesí naleznete ve všech větších městech nebo quest hubech.
K samotnému provozování profese pak již nepotřebujete vůbec nic, samozřejmě kromě materiálů. A počítejte, že jejich spotřeba bude zrovna u Tailoringu velká. Už od velice nízkého levelu se budete setkávat s různými druhy látek, postupně od Linen Cloth až třeba po Windwool Cloth, z nichž pak budete dělat "štůčky" jako např. Bolt of Windwool. A věřte, že to, co sami nasbíráte, vám pravděpodobně stačit nebude. Kromě toho budete často muset získávat i jiné materiály, jako kůže nebo drahokamy. Spoustu dalších důležitých ingrediencí jako nitě nebo barviva pak většinou jednoduše koupíte u Trade Goods obchodníků.

 

Bonus

Kromě unikátního létajícího mounta si můžete užít ještě několika dalších bonusů. Spellthready na své kalhoty nemusíte draze vyrábět, ale můžete využít mnohem levnější variantu, která však nejde použít na ošacení hráčů cizích. Pokud se v Northrendu naučíte Northern Cloth Scavenging, budete dostávat mnohem více látek v Northrendu, Cataclysmu, Pandarii a dalších datadiscích, a pokud máte skill více než 400, dostanete v 50% případů, kdy zabitá příšera u sebe má látky, daných látek víc. Což se vždy dá zúročit alespoň prodejem v aukci. Pokud to dotáhnete až na skill 500, budete si navíc moci vylepšit svůj plášť (Cloak).

 

Získávání receptů

Většinu receptů neboli vzorků, jak se návody pro Tailoring nazývají, se naučíte u Tailoring trenérů, ale poměrně velké množství jich je rozeseto po celém světě. Některé padají z humanoidů v prériích i bažinách, pro jiné musíte zkusit štěstí u různých prodavačů, a u některých se dokonce budete muset vydat farmit do raidů. Některé recepty lze také získat až po dosažení určité reputace a ani v tu chvíli pak nemusí jít o úplně levnou záležitost. Unikátní jsou recepty na dva na svou dobu velice dobré pláště, které získáte až po splnění achievementů Loremaster of Northrend, respektive Northrend Dungeonmaster.

 

Pro jaké povolání se Tailoring hodí?

Tailoring rozhodně není čistě prodejní profese, a proto se příliš nedoporučuje učit se jí, pokud pro vyrobené předměty nenajdete žádný užitek. Ten ale každý Mage, Priest nebo Warlock najde, protože si bude moci skrz Tailoring leckdy vyrobit lepší vybavení, než které by sehnal kdekoli jinde. Pokud však nepatříte k těmto kouzelníkům a přeci byste si přáli například létající koberec, nemusíte zoufat. Vzácné výrobky na vysokém skillu nebo pouhopouhé látky, kterých díky bonusu dostáváte víc, se v aukci dají prodat vždycky.


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

K@ns 16.02.2010 10:22

souhlasím s tailoringem a enchantingem. Skinning je podle mě k enchantingu zbytečnej. Na tailoring se potřebují většinou látky a ty padaj z moobu a vyrobené (green/rare/epic) itemy se dají disenchantnout

Dvarn 02.01.2010 10:21

V TBC u tailoringu se musím rozhodnout jakou budu mít specializaci a nebo můžu mít všechny?

Radiaw 29.12.2009 11:11

Somarina latky najdes v aukcii u druhych hracov a este k tomu aj v truhlicach takze Tailor+ench

Serwak 23.12.2009 13:43

k tailoringu je taky potreba skinning,protoze taky nekdy potrebujete latky

Degen 15.12.2009 18:31

Honzik: enchanting

Snake Plisken 15.12.2009 18:02

Jaka druha profese je dobra k tailoringu? thx

Snake Plisken 08.12.2009 16:36

když mam tailoring tak už nic nepořebuju?

Nerzhul 06.12.2009 16:45

dobra profka hlavne s kombinaciou enchu ... lietajuci koberec nad 400

Jerryky 27.10.2009 17:53

Souhlas a aspon i odvetvi tailoringu 8-)

Snake Plisken 17.10.2009 12:37

Stejne je tendle Server nejlepsi.)

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet