Mobové


Někteří mobové jsou unikátní a můžeme je většinou najít jen na určitém místě.
Každé stvoření má svůj level, který určuje počet života, many a taky počet zkušeností, které dostanete za jeho zabití.

V současné době existuje deset druhů mobů, kteří se dělí podle hlavních rysů, popsaných níže. Některé rasy mají dokonce určitý bonus při útoku na určitou skupinu mobů.

[odstavec]

Rozdělení do kategorií:
Zvířata (Beasts)Zvířata jsou nejrozšířenějším druhem na světě a spolu s humanoidy jedním z nejpočetnějších a nejrozmanitějším druhů živočichů na celém Azerothu.. Tuto skupinu tvoří vlci, medvědi, dravci, atd. Hunter může všechna zvířata sledovat a také si je i ochočit a udělat si z nich svého peta, který ho bude doprovázet na každém kroku. Většina zvířat, mimo ptáků a krabů, jde stáhnout z kůže.

VÍCE INFORMACÍ ZDETvorové (Critters)Tvorové jsou neškodný druh zvířat na nízké úrovni, který je ve hře pouhým doplňkem. Díky nim je hra realističtější a více si ji užijeme. Někdy jsou poblíž nějakých zvířat a když se k nim dostanou příliš blízko, tak je i napadnou. Někteří se dokonce také dají stáhnout z kůže, ale dají se z nich sehnat jen nízkoúrovňové kůže. Spolu s novým datadiskem WotLK je možné splnit jeden Achievements, ve kterém musíte vyznat lásku všem tvorům ze seznamu.

VÍCE INFORMACÍ ZDE


Démoni (Demons)Démoni jsou jedna z nejohavnějších, nejkrutějších a nejpodivnějších stvoření na celém světě. Libují si v utrpení ostatních a do Azerothu se dostali spolu s Plamennou Legií, které také většina z nich i slouží. Někteří warloci si mohou na krátkou chvíli nějakého démona ochočit nebo omámit. Když je démon zotročen, tak bojuje po boku warloca proti svým bývalým spolubojovníkům a nyní jeho nepřátelům.

VÍCE INFORMACÍ ZDEDraci (Dragonkins)Jakýkoliv drak, a tvor jemu podobný, se řadí do této skupiny a má v ní své místo. Draci jsou jedni z nejstarších a nejméně početných tvorů žijících na světě, a proto většina z nich spadá do pěti dračích letek, kterým velí pět dračích Aspektů. Větší druhy draků mohou být také stažené z kůže, stejně jako zvířata a jejich kůže nebo šupiny mohou být použity na výrobu kůží vysoké kvality i brnění.

VÍCE INFORMACÍ ZDE


Elementálové (Elementals)Elementálové jsou starobylou rasou, která pochází z původního chaosu a zastupují šest elementů: vodu, vzduch, oheň, zemi, magii a život, také zahrnují různé přírodní tvory a stvoření. Podle schopností se řadí do mnoha skupin z nichž jsou nejpodstatnější Princové a Princezny, Aspekti a Lordi. Z elementálů se získávají důležité esence, které se využívají v různých profesích, třeba elementární oheň nebo esence vzduch.

VÍCE INFORMACÍ ZDEObři (Giants)Obři jsou celkem starou a málo početnou rasou, do které spadají obrovitá a mohutná stvoření. O obrech se toho moc neví, protože jsou nespolečenskou a samotářskou rasou, která o sobě nedává moc vědět. Obři nikdy nevyvolávají konflikty sami od sebe, ale když se už do někoho pustí, tak to stojí za to. Většinou mívají označení Elite a bývají podobní humanoidům, jako například Horští nebo Mořští obři.

VÍCE INFORMACÍ ZDEHumanoidi (Humanoids)Humanoidi všechny inteligentní a polointeligentní stvoření mimo nerubiany a draky. Proto jsou spolu se zvířaty nejrozšířenějším druhem na světě. Pod humanoidy spadají všechny hratelné rasy (včetně Forsaken) a patří tam také Pandareni, ogrové a mnoho dalších jim podobných i nepodobných ras. Jejich logické chování se pozná tak, že když zaútočíte na jednoho ze skupiny, tak se na vás nerozběhne jen on, nýbrž celá skupina, takhle se ale chovají i někteří démoni a nemrtví. Hunanoidi se před svou smrtí většinou snaží utéct pryč nebo ke svým druhům, aby je požádali o pomoc a snadno se z nich získávají látky potřebné v Tailoringu a First Aid. Forsaken navíc mohou všechny mrtvé humanoidy pozřít a tím si doplnit zdraví po náročné bitvě.

VÍCE INFORMACÍ ZDE


Mechanismy (Mechanicals)Mechanismy jsou stvoření vytvořená z různých součástek a magie. Mechanismy se většinou nacházejí poblíž nějakého goblina nebo gnóma, ale poslední dobou je také začala využívat Plamenná legie jako své nástroje ničení a šíření strachu po celém širém světě. Hodně mechanismů se nyní nachází v Outlandu, kde jsou využívány ke všemu možnému i nemožnému. Některé součástky z mechanismů se po jejich smrti dají využít v Engineeringu.

VÍCE INFORMACÍ ZDE


Nemrtví (Undeads)Do kategorie nemrtvých spadají všechna stvoření, která už jednou zemřela, ale byla znovuoživená, aby mohli šířit zkázu a hrůzu po celém světě. Většina Nemrtvých jsou otroci bez vlastního názoru, kteří slouží Pohromě a proto také do této kategorie nespadají Forsaken, protože oni už nikomu neslouží a samovolně uvažují. Forsaken si proto po zabití nějakého Nemrtvého mohou doplnit zdraví stejně jako u humanoidů.

VÍCE INFORMACÍ ZDE


Nezařaditelná stvoření (Uncategorized creatures)Někteří živočichové se nedají zařadit do žádné z výše uvedených kategorii a proto se řadí zde. Tato stvoření se od ostatních liší jak vzhledově, tak svým charakterem. Některá z těchto stvoření jsou nezařazená díky svým odlišnostem oproti ostatním druhům, třeba Bloodpetal lashers z Un'Goro kráteru oproti dalším typům lasher z Maraudon a Dire Maul, kteří jsou elementálové. Do této skupiny například patří naaru, ooze, qiraji, tvorové jako Skeram nebo červi a bossové jako Hakkar nebo C'thun. Na tvory z této kategorie neplatí některá kouzla.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

[odstavec]

HodnostiKaždý mob má svou hodnost, podle které má určený počet a vzácnost věcí, které z daného moba dostanete. Hodnost také označuje, podobně jako úroveň, obtížnost danéno moba zabít. Existují jen čtyři druhy hodností popsané níže.

Normální (Normal)


Většina mobů na světě nemá hodnost, tudíž jsou normální. Není nijak obtížné je zabít a většinou z nich nic závratného nedostanete.

Elitní (Elite)


Vůdci některých skupin a mobové v dungeonech mívají označení Elite, což znamená, že z nich obvykle dostanete lepší věci než z normálních mobů. Je těžší je zabít a nezkušení hráči nemají téměř žádnou šanci, pokud se pokouší sami zabít Elitního moba, který je o víc než o jeden level vyšší. Tyto moby poznáte díky zlatému drakovi kolem jejich portrétu.

Unikátní (Rare)


Velice málo mobů je na celém světě unikátních. Většinou to jsou neobyčejní mobové, kteří se liší vzhledem nebo nějak jinak od svých druhů. Unikátní moby poznáte podle stříbrného draka kolem jejich portrétu.

Boss (Boss)


Velitelé velitelů jsou Bossové, kteří se nachází převážně v dungeonech. Někdy se ale objevují i normálně na světě. Je téměř nemožné je zabít, pokud na ně jdete sám, proto se na ně chodí ve skupinách (party 2-5 lidí) nebo ve větších skupinách (raid 6 - 40). Poznáte je podle zlatého draka kolem jejich portrétu a místo levelu většinou mají dva otazníky.

Starý článek naleznete ZDE.

Naposledy upravil/a Wrent 14.06.2011 v 16:17:25.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

djmetla
Patrik Hoffmann

djmetla je autorem 1114 článků. Více článků tohoto autora najdete na tomto odkazu. Pro více informací navštivte profil tohoto autora.

Diskuze

furrymare 22.06.2010 16:45

Nejradsi Ele

kyru 21.04.2010 21:59

Undeads sou nej

Wittmann 11.04.2010 20:27

Helet Wado a jaky je problem se registrovat

Wada 11.04.2010 20:12

Proč se tady rozebírá,jestli je wow super? Jsem rád,že zrušej neregistrovaným trubkám komentáře

mixRemix 11.04.2010 20:06

wow a super?=) ano da se rict ze je to ted nejhranejsi hra =) mel jsem tu moznost hrat ji na ofiku, hral jsem na ofiku i Warhammer a dalsi hry jakoz to Guild wars, Laneage I, II =) a prome osobme co se tyce moznosti hrani, je matka vsech online her a to ULTIMA ONLINE =) Wow za zabavu bych dal 90% za moznosti a rozvijeni postavy 50% za moznosti herniho systemu 20% =) za graficke spracovaní 70% ... coz vam vychazí 57,5% prome je to prumerna az podprumerna hra =) vim ze samozvani Wowkari me zde budou urazet a presvecovat omem omylu mozna i nadavat =) ale zkuste si zahrat vice mnorpg a i singl RP a pak samy uvidite

Dreadlord 10.04.2010 17:50

Brej,chtěl bych se zeptat:Jednou jsem viděl elementála(vypadal jako Voidwalker od Locka),ale byl žluto-zelenej(taká fosforová),tak bych se chtěl zeptat co to vlastně bylo a můžu ho mít jako peta?

Garick 06.03.2010 18:38

hej ale naj su ilidani

Pexes0 06.03.2010 15:32

mám dost ujetej obrázek z wow uděli to Yirt(HuMiK) a Neskartu

Smakoun 23.01.2010 14:14

ty nove obrazky jsou super, jak na modni prehlidce

Degen 14.12.2009 08:16

javor cau fevs hele rare tech je strasene moc ale jako nepada z nich nic dobreho

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet