Válka proti boterům v pre-patchi

  Bot    Botting    Shadowlands   

Takzvané botery není ve světě WoW asi třeba představovat. Jde o využívání programu třetí strany nebo psaného skriptu k dosažení jistého cíle ve hře. Většinou se jedná o leveling nebo sběratelské profese. Takovéto jednání však odporuje nejen podmínkám Blizzardu, ale zároveň to v jistých směrech umí pokazit i zážitek ze hry. Přestože si Blizzard v nedávné době na boty posvítil, obzvláště v Classicu, jejich existence z WoW zcela nevymizela. 

 

Uživatel Redditu Moxxface si s boty, které našel při svých dobrodružstvích v Gorgrondu, poradil velmi originálně. Využil k tomu pre-patch event, jenž se nese v duchu zombie invazí a nejen hlavní města, ale také otevřený svět mají velikou pravděpodobnost, že se promění v jeden velký hřbitov. Trik spočívá v tom, že boti jsou naprogramováni speciálním skriptem s ohledem na danou classu a akce, které má vykonávat. Přeměna botů v zombie však ve skriptech způsobí zmatek a ve výsledku se daní boti stanou takřka nepoužitelnými. 

 

S boty se nejlépe dá bojovat pouhým nahlašováním. Učiníte tak kliknutím pravým tlačítkem na target frame daného hráče a pod kolonkou "Report Player For" vyberte možnost "Cheating".

 

Moxxfaceovy záběry:

 

 

Jak konkrétně se k botům a boterům stavíte vy?


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

kritik 19.11.2020 00:37

Určitě je dobře když tohle někdo dělá, někdy v mop se na ně zas dělali raidy před vstupem do instů, což ted už nejde kvuli war modu.

Ale je hlavně ostuda, že vůbec boti jdou pořád najit někde ve světě, asi to nebude tak masivní jako v classicu, ale že by vůbec neexistovali v retailu jak si někdo myslí je taky omyl, 16 let po vydání hry a pořád se řeší to samý ...

Jackone 19.11.2020 16:22

tak ono bohuzel se to resilo uz nekolikrat a resit se to bude i dal problem je to ze kdyz se jim povede nekde udelat nejakou zaplatu proti tomu tak okamzite se vymysli neco co tu zaplatu zase obejde takze je to stejne jako napr v kompetitivnim hrani predem ztracena bitva kterou nikdy nevyhrajou

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet