Priest

Jestli existuje nějaká spojnice mezi lidmi a Světlem, pak jsou to rozhodně kněží. Po celá milénia, kdy komunikují se Světlem a snaží se dělat svět lepším místem, procházejí zničenou zemí, podávají pomocnou ruku všem potřebným a vnášejí světlo do každého temného zákoutí. Ovšem stejně jako světlo nedokáže existovat bez tmy a tma beze světla, někteří kněží se snaží lépe pochopit své schopnosti využíváním Stínu a kouzel, které se namísto léčení zaměřují na zraňování kohokoliv, kdo by se opovážil ublížit nevinným.

 

Historie

Kněží existují dlouho. Vlastně stejně dlouho jako existuje samo Světlo, které k nim promlouvá. Věří v něj mnoho ras Azerothu a i některé, které z Azerothu nepocházejí. Avšak možná nejstaršími uživateli, krom draeneiů, jsou noční elfové, kteří neužívají Světlo jako takové, ale požehnání měsíční bohyně Elune. Naopak ve Východních královstvích si Světlo našlo své zastánce mezi lidmi a trpaslíky. Jedním z nejznámějších kněží byl Alonsus Faol, arcibiskup Církve Svatého světla ve Stratholmu, který sehrál důležitou roli na začátku Druhé války, kdy nabídl pomoc nejen svých kněží, ale také založil Řád Stříbrné ruky a dal tak vzniknout paladinům, svatým válečníkům, kteří rozhodli o výsledku války.

 

Hrdinové

Velen

Velen, vůdce draeneiů, je možná nejstarší bytostí, která na Azerothu vládne Světlem. Už od dob vzniku Plamenné legie je, společně s ostatními draenei, vyhnancem z vlastního domova.

 

Anduin Wrynn

Princ Anduin Llane Wrynn je právoplatným dědicem stormwindského trůnu. V době zmizení svého otce, Variana Wrynna, vládl Stormwindu po boku Bolvara Fordragona a Katrany Prestor. V době Cataclysmu se vydal studovat taje Světla do Exodaru od samotného Velena.

 

Alonsus Faol

Arcibiskup Alonsus Faol je důležitou figurou, která sehrála velkou roli za Druhé války. Nejenže jeho kněží pomohli uprchlíkům ze Stormwindu, ale také založil Řád Stříbrné ruky a dal tak vzniknout prvním paladinům. V nadcházejícím datadisku Legion se má vrátit.

 

Tyrande Whisperwind

Tyrande je Vrchní kněžka sesterstva Elune a oficiální spolu-vládkyně nočních elfů. Vyrůstala se svými dvěma přáteli, bratry Illidanem a Malfurionem Stormragem. Jakmile dorostla do správného věku, stala se novickou Elune v Suramaru.

 

Moira Thaurissan

I když byla Moira jediným dítětem Magniho, krále trpaslíků, ironforgské zákony nepřipouštěly, aby se žezla ujala žena. Když však Magni zkameněl, vlády se ujala společně s Council of Three Hammers a vládne Ironforge dodnes.

 

Základní informace

Kněží disponují nejen obrovským množstvím léčivých kouzel, ale také těch, které jim propůjčují zvýšenou schopnost obrany a pomáhají držet si nepřátele daleko od těla. Každý zkušený kněz dokáže využít své síly k ochraně ostatních a zároveň se stát nepříjemným soupeřem.

 

dhTyp

 • Healer
 • Ranged Magic Damage Dealer

 

Bary

 • Život
 • Mana

 

Dostupné brnění

 • Cloth

 

Dostupné zbraně

 • Daggers
 • One-Handed Maces
 • Staves
 • Wands

 

Dokáže odstraňovat tyto negativní efekty

 • Magic
 • Disease

 

Dostupné rasy

Alliance Horda
Human Troll
Dwarf Undead
Draenei Tauren
Gnome Blood Elf
Night Elf Goblin
Worgen Nightborne
Lightforged -
Void Elf -
Pandaren

 

Schopnosti

 • Healing - Knězi využívají širokou škálu léčivých kouzel, aby vyléčili zranění sobě i svým přátelům.
 • Ranged damage - Díky Stínu jsou kněží schopni udílet velké poškození, ať už najednou, nebo v pravidelných intervalech po nějakou dobu.
 • Power words - Světlo dokáže nejen léčit, ale i zaštítit spojence mocným štítem, který pohltí mnoho silných útoků, nebo mohou jednoduchou modlitbou zvýšit schopnost obrany sobě i svým přátelům.
 • Mind Control - Jejich spojení s myslí a dušemi všech žijících bytostí jim umožňuje dokonalou schopnost manipulace.

 

Talenty

Jakožto mistři léčitelského umění se specializují hlavně na pomoc spojencům, ať už se jedná o léčení jejich zranění, nebo o buffy, které jim pomohou s obranou nebo se zvýšením damage. I když jsou to svatí bojovníci, poštvat si je proti sobě opravdu nechcete. Z dálky dokáží podpořit své přátele, ale i udělit velké zranění, pokud se jim znelíbíte.

 • Discipline
 • Holy
 • Shadow

 

Klady a zápory

Přednosti

 • Disponuje velkým množstvím léčivých kouzel, které může aplikovat jak na své spojence, tak i na sebe.
 • Umí oživit padlého spoluhráče.
 • Disponuje kouzlem, které ochrání jakoukoliv přátelskou jednotku štítem, který absorbuje určité množství zranění.
 • Má silné buffy, které podporují Spirit a Staminu.
 • Pomocí kouzla Mind Control dokáže ovládat jakéhokoliv humanoidního nepřítele se stejným či nižším levelem.
 • Má mnoho DoTek, které způsobují zranění po dobu několika vteřin.
 • Shadow priest má od datadisku Legion namísto many Insanity, která se některými kouzly dobíjí a některými vyčerpává.
 • Discipline priest je schopen používat Shadow i Holy spelly.

 

Nevýhody

 • Může nosit jen cloth armor.
 • V boji se zbraněmi na blízko je nepoužitelný.
 • Když se k němu někdo dostane na blízko, téměř nic nevydrží.
 • Málo instantních kouzel, které by dávaly přímé zranění.
 • Je závislý na maně.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

rio 22.11.2010 21:22

zrýchluje to aj tikanie dotiek čiže rýchlejšie to dáva dmg

Strael 22.11.2010 16:28

Ahoj mam dotaz proc vsichni shadow Priesti vsechno hazou do haste co to prosim konkretne dela jediny co im je ze to zrychluje casthraju na 3.3.5diky moc za vysvetleni

Aruniel 22.11.2010 10:32

To hulka:PvE stats priority Spirit / Hit (do doby než máte Hit Cap, 1 spirit = 1 Hit )2) Intellect (1 intelect = 1 spellpower + crit rating + mana)3) Spellpower4) Critical5) Haste6) Mastery (v tuto chvíli slabý stat, cata to změní)Pokud jeste stihnes udelat 4 x T10 set, tak pak doporucuji jet haste pred crit. Preci jen, jeste neni cata, pak se staty zprehazou.

OWEN 21.11.2010 11:03

hulka
Dalsi report :-), na 70 lvl, je problem s manou je temer vyresen. ziskate Dispersion a Shadowfiend. Hraje se mi za Spriesta lehce a zabavne. V BG je docela dobrej, muzete nahazet Dotky a zdrhat. Sapparition taky pomaha, ale ne tak jak jsem myslel puvodne. Ty projekce kraceji hrozne pomalu a objevi se za vama. Je to dobry kdyz se motate porad kolem. Pokud mate nejakej jinej zpusob, napiste rad bych se poucil. Pomalu je cas se zacit zajimat o to co za equip poridit. Nemohl by sem nekdo napsat co je nejvhodnejsi. Crit, haste? Do PVP a do PVE? Do PVP jasne resilka a k tomu?
pvp haste crit sp

hulka 21.11.2010 10:34

Dalsi report :-), na 70 lvl, je problem s manou je temer vyresen. ziskate Dispersion a Shadowfiend. Hraje se mi za Spriesta lehce a zabavne. V BG je docela dobrej, muzete nahazet Dotky a zdrhat. Sapparition taky pomaha, ale ne tak jak jsem myslel puvodne. Ty projekce kraceji hrozne pomalu a objevi se za vama. Je to dobry kdyz se motate porad kolem. Pokud mate nejakej jinej zpusob, napiste rad bych se poucil. Pomalu je cas se zacit zajimat o to co za equip poridit. Nemohl by sem nekdo napsat co je nejvhodnejsi. Crit, haste? Do PVP a do PVE? Do PVP jasne resilka a k tomu?

hulka 09.11.2010 13:37

Tak mam 60 a musim rict, ze se to o dost zmenilo.Ted uz s manou problemy moc nejsou. hodne pomohl glyph, Spirit tap. Ted je to naopak docela sranda. ted mam novou zabavu. Nahodim SWP a pak beham a koukam jak se odlepujou Shadow appearance. Uz se tesim az ten talent bude na full.

Pagöda. 23.10.2010 10:41

plz poslete mi neaky odkaz kde se da stahnout free patch 4.0.1 engb dekuji ...

Pagöda. 23.10.2010 10:40

plz poslete mi neaky odkaz kde se da stahnout free patch 4.0.1 engb dekuji ...

hulka 18.10.2010 12:48

nazdar, tak jsem dotah SP na 31 s patchem 401. a reknu vam, ze nevim nevim. v podstate od 10 lvl, kdy dostanete Mind blast a Mind Flay. Tak nedostanete jediny dalsi dmg kouzlo az do 28, kdy je Devouring Plague. takze pokud nechcete pouzivat Holy kouzla, tak tocite jen SWP, MB, MF. V dungach jsem byl porad na chvostu v dmg. Jako samostatna jednotka jsem prochazel vse v poho. V talentech je taky na DP talent uz od 20lvl, ale ten DP je az od28. dalsi vec na 30lvl jsem nedostal zadne kouzlo ani talent bod. je pravda, ze ted zabiju kazdyho moba dost rychle. uvidime v dungach. jo a taky jsem porad bez many, to je dost vopruz, pac v dung nestiham ostatni. jestli mate nejakou jinou zkusenost, nebo to delate jinak, napiste pls. jedu SP od zacatku ne ze jsem mel 80 a jen pretalentoval.

ludicrous 16.10.2010 13:06

Chci se zeptat, jestli se ještě existuje nějaký talent kalkulator, který by už neměl nastavené Cata. talenty?

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet