The Burning Crusade - Informace

e skvělý datadisk k mnohokrát oceněné masivní multiplayerové RPG od Blizzardu. Známému hernímu světu dodává nový rozměr – obohacuje jej o nové rasy, země, bojiště, povolání, předměty a ještě mnohem víc. Od porážky Burning Legions u Mount Hyjal již uplynulo pár let a národy Azerothu se stále snaží vzpamatovat z utrpěných ran a příkoří. Hrdinové z hordy i aliance začali objevovat nové země. Prošli dokonce i temným portálem, který je zavedl do nových zemí za hranicemi známého světa. Najdou tu přátele, nebo nepřátele? Jaká nebezpečí a odměny tu na ně čekají? A co budou dělat, pokud zjistí, že domněle poražení démoni se vrátili a chtějí znovu obnovit své hrůzné tažení známé jako Burning Crusade?

Draeneiovou rasou Aliance jsou příbuzní ďábelských eredarů, Draeneici. Historie Draenei je zpracována v jiném článku, takže pouze nedávné události. Několik Draenei, kteří přežili válku s orky v Draenoru, uprchlo skrze Dark Portal do Azerothu, kde se usídlili v Swamp of Sorrows, zatímco ostatní aktivovali svojí dimenzionální loď a pokusili se uprchnout před hrozbou Plamené legie. Nicméně se nedostali daleko. Krvavý elfové sabotovali draeneiskou loď, která se pak vynořila nad Azerothem a zřítila se u území nočních elfů, Darkshore. Jejich ztroskotaná loď, Exodar, se stala jejich hlavním městem.

Jejich území jsou Azuremyst Isles (Azuremystské ostrovy), skupina ostrovů na severozápadě Kalimdoru mezi Darkshore a Teldrassilem. Ammen Vale je oblast pro 1-6 lvl. Azuremyst Isle je oblast pro 10-20 lvl. Hlavním městem je přestavěná dimenzionální loď Exodar.

Povolání:
 • Warrior
 • Paladin
 • Hunter
 • Mage
 • Priest
 • Shaman
Rasové schopnosti:
Gemcutting - bonus +15 skill do profese Jewelcrafting
Shadow Resistance - odolnost proti shadow kouzlům zvýšena o 10
Inspiring Presence - zvýšena šance na zásah o 1% všem členům party v dosahu 33 metrů
Blessing of the Naaru - Healovací kouzlo, zakouzlení trvá 1.5 sekundy a obnova jsou 3 minuty, má dosah do 45 metrů, na 1 lvl léčí 50 životů během 15 sekund, dá se použít i na ostatní hráče, účinek kouzla stoupá s levelem hráče, např. na 70 lvl bude léčit 1085 životůBlood Elves (Krvaví Elfové)rvavý elfové jsou noví spojenci Hordy. Po masakru následujícím dobytí elfského hlavního města Silvermoonu princem Arthasem a jeho armádou Pohromy, přežilo pouze málo vysokých elfů. Ti se následně ještě rozdělili na dvě frakce. Část zůstala jako spojenci Aliance, zachovajíc si tak přirozené znaky své rasy, zatímco většina následovala svého vůdce Kael'Thase do závislosti na magii démonů. Démonické síly je také odlišují od zbylých vysokých elfů, neboť všem krvavým elfům svítí oči jedovatě zelenou barvou.Na Mapce vydíte Quel'Thalas.


Krvavý elfové začínají v oblasti Sunstrider Isle jehož části jsou Eversong Forest pro 1-10 lvl, další oblastí je Ghostlands pro 10-20 lvl. Jejich hlavním městem je znovuvybudovaný Silvermoon.

Povolání:
 • Paladin
 • Hunter
 • Rogue
 • Mage
 • Priest
 • Warlock
Rasové schopnosti:
Arcane Affinity - Bonus do +15 skill do profese enchantingu
Magic Resistance - Odolnost vůči všemu zvýšena o 5
Mana Tap - dosah 33 metrů, obnova 30 sekund, na 1 lvl vysaje 50 many z cíle a naplní tvojí postavu Arcane energií na deset minut, tento efekt se dá ještě dvakrát navýšit, kouzlo a množství vysáté many se zvyšuje s lvl postavy
Arcane Torrent - Instant kouzlo s obnovou za 2 minuty, umlčí všechny nepřátele v oblasti do 9 metrů na 2 sekundy, tvoje postava získá za každé použití tohoto kouzla 5 Rage/12 Mana/20 Energy, efekt kouzla se zvyšuje společně s lvl.


 • U každého povolání přibude 8 - 10 nových talentů. Prohlédnout si je můžete v sekci Datadisk - Talenty a Spelly.
 • Nové oblasti v Outlandu: Hellfire Peninsula, Bone Wastes, Netherstorm, Zangarmarsh, Blade's Edge Mountains, Nagrand, Terokkar.
 • Outland by měl mít rozlohu asi poloviny jednoho ze současných kontinentů. Online interaktivní mapu si můžete prohlédnout na Officiálním webu - sekce BC Townhall - Outland Map.

Létajícího mounta (na videích byla vidět potvora podobná drakovi) bude možné získat od 70 lvl. Bude rychlejší než epický mount, ale stále pomalejší než normální letecká doprava. Létat bude pouze v Outlandu, zatímco v Azerothu bude jenom běhat (je to z toho důvodu, že by se museli kompletně předělat oba kontinenty). Kompletní článek o těchto překrásných Nether dracích si můžete přečíst u nás na webu v článku BC - Nether Draci.


Nová kouzla od 40 lvl. Nebudou to pouze vylepšená stará kouzla, ale pro každé povolání přibudou zcela nových 4-5 kouzel. Prohlédnout si je můžete v sekci Datadisk - Talenty a Spelly.

Jewelcrafting je nová profese na vytváření prstenů, trinketů, náhrdelníků a drahokamů do soketových předmětů (pro lamy ty co nehráli Diablo - předmět má určitý počet volných slotů na vložení drahokamů, které upravují statistiky zbraně nebo jejího uživatele).

Nové instance a dungeonyKarazhan - Bývalé sídlo čaroděje Medivha. Dung bude pro 15 lidí a nacházet se bude ve věži v Deadwind Passu.

Caverns of Time - Jeskyně času nacházející se ve východní čáti Tanarisu, jsou také sídlem Nozdorma a jeho bronzové dračí letky. Nacházají se zde portály do minulosti, jejichž otevření každého z nich bude světový event. Podíváme se do Durnholde Keep (knížka Vládce klanů), kde budeme pomáhat Thrallovi, budoucímu vůdci Hordy, v útěku z vězení, kde byl držen Aedelasem Blackmoorem. Musíš chránit čaroděje Medivha během otevírání Dark Portalu v Black Morass. V Battle of Mount Hyjal (Bitva na hoře Hyjal - Warcraft 3) budou hráči chránit Strom světa před Archimondem a Planoucí legií. The Battle of Hellfire Peninsula se stále plánuje, pravděpodobně to bude obrovský PvP batleground na pozadí Druhé války (jedna z misí datadisku Warcraftu 2: Beyond the Dark Portal).

Zul'Aman - Domov lesních trolů na hranicích Eversong Forest a Ghostlands.

Hellfire Citadel - Nacházející se v Hellfire Peninsula bývala hlavní základnou Hordy během První a Druhé války, nyní je citadela obývaná Maghteridonem. Tento pán pekel, vzhledem podobný démonu Manorothovi(Pit Lord) zabitém orkským hrdinou Gromem Hellscreamem (Warcraft 3), byl vládcem Outlandu, dokud nebyl poražen spojenou armádou krvavých elfů, nagů a broken (pokřivených příbuzných draeneiců). Slouží mu velké množství démony posedlých orků

Coilfang Reservoir - Nacházející se v Zangarmarsh je domovem Lady Vashj.

Auchindoun - Nacházející se v Bone Wastes je bývalá pevnost orkského klanu Bleeding Hollow. Bude to město i dungeon v závislosti na reputaci.

Tempest Keep - Je původní dimenzionální loď, na které Draeneici uprchli ze svého bývalého domova obsazeného Plamenou legií, Argusu. Po válce s orky se Draeneici schovávali v pevnosti do doby, než ji obsadili spojené síly nagů a krvavých elfů pod vedením Illidana Stormrage. Draeneici poté teleportovali s jedním křídlem (částí) budovy do Azerothu. Nyní je pevnost sídlem prince Kael'thase.

Black Citadel - Sídlo Illidana Stormragea, současného vládce Outlandu.


Datadisk vyjde pravděpodobně v zimě tohoto roku. Pro američany o něco dříve, Evropa si chvilku počká. Pro hraní možná nebude datadisk potřeba s tím, že vyjde sjednocující patch. Hráči bez datadisku nebudou mít samozřejmě přístup do nových oblastí.

Naposledy upravil/a Wrent 25.09.2009 v 22:49:52.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Dejvik 08.03.2011 18:41

Bellatrix
ANo, draeneiové přiletěli na Outland (tehdy ještě Draenor) v Oshu'gun. Tempest Keep byla loď Naaru (vlastně to bylo vězení pro nějaké nebezpečné potvory), kterou si přivlastnil Kael'thas a jeho blood elfové, a potom v části Tempest Keep (což byl Exodar) zdrhli draenei a ztroskotali s ním na Azerothu.
ok dik ted uz to chapu

Bellatrix 05.03.2011 17:37

ANo, draeneiové přiletěli na Outland (tehdy ještě Draenor) v Oshu'gun. Tempest Keep byla loď Naaru (vlastně to bylo vězení pro nějaké nebezpečné potvory), kterou si přivlastnil Kael'thas a jeho blood elfové, a potom v části Tempest Keep (což byl Exodar) zdrhli draenei a ztroskotali s ním na Azerothu.

Šéfredaktor WoWfan.cz

Dejvik 05.03.2011 17:34

Hele jak se tady pise o tom Tempest Keep neprileteli draenei v ty hore Oshu gun, kterou si potom orkove privlastnili jako posvatnou horu, kde pobyvali jejich predci? Se ptam, protoze sem nedavno docet Zrod Hordy a tam o Tempest Keep neni ani zminka tak pls poradte jak to teda je s tim Tempest Keep dik.

Dejvik 29.07.2010 23:22

Pěkný :-) zase sem se dozvěděl něco víc.

coffee 19.06.2010 23:49

mas to tu good udelane

Novom 29.01.2010 19:45

koupis v obchode nebo stahnes v sekci dowload

Fiss Moonshine 29.01.2010 18:22

ahojky kde sezenu pls WOW\r\n

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet