Garrosh Hellscream – Dříve a nyní

/pic/uploaded/garroshlogo

Někteří si kladou otázku, proč Thrall pasoval Garroshe Hellscreama novým vůdcem Hordy, ale nikdo nepochybuje, že ork z klanu Mag'har z Outlandu vybral pro svůj lid cestu, která drasticky změní tvář Azerothu.

Jako syn orka, který pomohl osvobodit svou rasu ze zajetí, se Garrosh Hellscream vždy cítil zodpovědný za svůj druh. Avšak dříve, než se dozvěděl o posledním kroku svého otce Groma Hellscreama proti Plamenné legii, se za něj hluboce styděl, protože to byl právě jeho otec, kdo jako první podlehl vábení démonické moci, a obával se, že touto slabostí může trpět i on sám. Ovšem když do Nagrandu přijel Thrall a vyjevil Garroshovi pravdu o hrdinské smrti jeho otce, mladý ork z klanu Mag'har se změnil. Garrosh v sobě objevil novou sílu a sebedůvěru a vypravil se na Azeroth, v té době už jako Thrallův pobočník. Brzy se stal náčelníkem klanu Warsong a při vedení Warsong offensive projevil Garrosh nebývalou odvahu, houževnatost a krvežíznivost, čímž ohromil, ale i vystrašil celou Hordu. Tyto obavy zesílily po jeho jmenování náčelníkem Hordy, když Garrosh pomalu přestal věnovat pozornost názorům jiných ras, než té vlastní.

Hellscreamův vzestup uvítala spousta orků, která se domnívá, že jeho bojovná povaha a neochota smlouvat o životně důležité zdroje surovin a potravy, jdou ruku v ruce s pravou povahou orků. Garrosh si uznání od orků se zelenou kůží cení, i když nemá čas a trpělivost předvádět ukázkové vedení. Svou pozornost nyní zaměřil na posílení orgrimmarských hradeb a stůj co stůj hodlá poskytnout svým lidem všechny suroviny, které potřebují k životu, a kterých je díky dlouhým obdobím sucha čím dál tím méně. Jestli kvůli tomu bude potřeba prolít krev těch sobeckých aliančních psů, tak budiž.


Až nyní, ovšem už bez jejich důvěry, Garrosh zjistil, že vůdci ostatních ras jsou silnější, než si myslel. Díky souboji mezi ním a náčelníkem taurenů Cairnem Bloodhoofem a jeho následné smrti, jež vyústila v občanskou válku mezi taureny, a odchodu trollů kmene Darkspear z Orgrimmaru, které vedl jejich nespokojený vůdce Vol'jin, byla jednotná, a tím pádem silná Horda, oslabena. A ani Sylvanas Windrunner, temná vůdkyně Forsaken, nemůže přijít novému náčelníkovi orků na jméno, protože jí jsou jeho názory proti srsti. Bohužel Garrosh není jedním z těch, kteří by dovedli vést diplomatická jednání s Aliancí či s ostatními členy Hordy a teprve nyní si začíná uvědomovat, jakou cenu musí za své názory zaplatit. Vypadá to, že náčelník má vizi čisté Hordy tvořené jen jeho vlastním národem - orky, která se začíná rýsovat i ve skutečnosti. Někteří si myslí, že nový náčelník Garrosh Hellscream je spasitelem a spolu se svými ideály a s pomocí stejně smýšlejících orků Hordu spasí a jiní předpovídají, že on i jeho politika jsou předzvěstí jejího pádu.

Naposledy upravil/a Mordecay 08.03.2015 v 14:17:38.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Darklifer 19.03.2012 14:23

Garrosh je dobrej vůdce - to že sere na ostatní rasy Hordy je problém, ale jeho nekompromisní jednání vůči alianci se mi líbí ... To jak Thrall furt každýmu lezl do pr*ele mě už nudilo a Garrosh dal všemu šťávu - kdyby se domlouval i s ostatníma vůdcema Hordy a shromáždil celou Hordu tak jak by měl tak už aliance dávno není ...

cerberos 19.03.2012 08:38

nedivil bych se,kdyby horda Garoshe svrhla z trůnu,a na jeho místo by nastoupil,i když není ork VOLJIN,KOLIKRÁT DOKÁZAL,ŽE HORDA JE JEHO LID...

Barnold 27.04.2011 16:50

Všetci tu hovoria že zasadne zmeny v horde nemôžu bit prevedene pre blizz ale zabúdate na jednu vec blizz plánuje warcraft 4 a myslim že na cata si začina pripravovat podu.

Mordecay 23.04.2011 11:17

Keď sa dostanem k taurenom, tak to napravím. Predsa len to bolo trocha inač, ako je to popísané v Cairnovom článku.

Honza4545 23.04.2011 10:48

*webu

Honza4545 23.04.2011 10:47

Mordecay
Nepletiem... troška z príbehu The Shattering: Po tom, čo ku Cairnemu došla sova od Hamuula, že na stretnutí druidov došlo k prepadu, okamžite šiel za Garroshom do Orgrimmaru, kde po hádke započali mak´gora duel, ktorý sa konal v aréne.
Tak zde na vebu ve článku o cairnu máte že k tomu došlo v Thunder Bluff.

Mordecay 22.04.2011 15:38

Honza4545
Nee duel byl v Thunder Bluff to si pleteš Thralluv duel z Garroshem
Nepletiem... troška z príbehu The Shattering: Po tom, čo ku Cairnemu došla sova od Hamuula, že na stretnutí druidov došlo k prepadu, okamžite šiel za Garroshom do Orgrimmaru, kde po hádke započali mak´gora duel, ktorý sa konal v aréne.

Honza4545 22.04.2011 15:19

Mordecay
Duel sa konal v Orgrimmarskej aréne.
Nee duel byl v Thunder Bluff to si pleteš Thralluv duel z Garroshem

Mordecay 22.04.2011 10:31

Honza4545
V Thunder Blaff se musel předvádět a musel si dát duel z cairnem díky čemuž magtha dostala šanci aby ho zabila.
Duel sa konal v Orgrimmarskej aréne.

Honza4545 22.04.2011 10:22

Nordland
Melete z cesty..Garrosh je pravej ork.Prostě se stim ne*ere a věří v sílu svýho národa.A řídí se pravidlem:Nejdřív je zabij,pak se ptej.. a je to dobrá změna..Thrall už byl nudnej stou jeho diplomacií a podlejzánim Alíkum..
Jenže toto myšlení přivede hordu k zániku.Nevadí mi válka s alianci ale to že garrosh sere na své spojence to že doslo urazil sylvanas za to že se snaží aby její národ Forsaken nevyhynul tak to bylo celkem kruté když sylvanas je členem hordy a i její forsaken.Voljina dokonce vyhostil z OG.V Thunder Blaff se musel předvádět a musel si dát duel z cairnem díky čemuž magtha dostala šanci aby ho zabila.Když to tak půjde dál bude z hordou konec.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet