Garrosh Hellscream – Dříve a nyní

/pic/uploaded/garroshlogo

Někteří si kladou otázku, proč Thrall pasoval Garroshe Hellscreama novým vůdcem Hordy, ale nikdo nepochybuje, že ork z klanu Mag'har z Outlandu vybral pro svůj lid cestu, která drasticky změní tvář Azerothu.

Jako syn orka, který pomohl osvobodit svou rasu ze zajetí, se Garrosh Hellscream vždy cítil zodpovědný za svůj druh. Avšak dříve, než se dozvěděl o posledním kroku svého otce Groma Hellscreama proti Plamenné legii, se za něj hluboce styděl, protože to byl právě jeho otec, kdo jako první podlehl vábení démonické moci, a obával se, že touto slabostí může trpět i on sám. Ovšem když do Nagrandu přijel Thrall a vyjevil Garroshovi pravdu o hrdinské smrti jeho otce, mladý ork z klanu Mag'har se změnil. Garrosh v sobě objevil novou sílu a sebedůvěru a vypravil se na Azeroth, v té době už jako Thrallův pobočník. Brzy se stal náčelníkem klanu Warsong a při vedení Warsong offensive projevil Garrosh nebývalou odvahu, houževnatost a krvežíznivost, čímž ohromil, ale i vystrašil celou Hordu. Tyto obavy zesílily po jeho jmenování náčelníkem Hordy, když Garrosh pomalu přestal věnovat pozornost názorům jiných ras, než té vlastní.

Hellscreamův vzestup uvítala spousta orků, která se domnívá, že jeho bojovná povaha a neochota smlouvat o životně důležité zdroje surovin a potravy, jdou ruku v ruce s pravou povahou orků. Garrosh si uznání od orků se zelenou kůží cení, i když nemá čas a trpělivost předvádět ukázkové vedení. Svou pozornost nyní zaměřil na posílení orgrimmarských hradeb a stůj co stůj hodlá poskytnout svým lidem všechny suroviny, které potřebují k životu, a kterých je díky dlouhým obdobím sucha čím dál tím méně. Jestli kvůli tomu bude potřeba prolít krev těch sobeckých aliančních psů, tak budiž.


Až nyní, ovšem už bez jejich důvěry, Garrosh zjistil, že vůdci ostatních ras jsou silnější, než si myslel. Díky souboji mezi ním a náčelníkem taurenů Cairnem Bloodhoofem a jeho následné smrti, jež vyústila v občanskou válku mezi taureny, a odchodu trollů kmene Darkspear z Orgrimmaru, které vedl jejich nespokojený vůdce Vol'jin, byla jednotná, a tím pádem silná Horda, oslabena. A ani Sylvanas Windrunner, temná vůdkyně Forsaken, nemůže přijít novému náčelníkovi orků na jméno, protože jí jsou jeho názory proti srsti. Bohužel Garrosh není jedním z těch, kteří by dovedli vést diplomatická jednání s Aliancí či s ostatními členy Hordy a teprve nyní si začíná uvědomovat, jakou cenu musí za své názory zaplatit. Vypadá to, že náčelník má vizi čisté Hordy tvořené jen jeho vlastním národem - orky, která se začíná rýsovat i ve skutečnosti. Někteří si myslí, že nový náčelník Garrosh Hellscream je spasitelem a spolu se svými ideály a s pomocí stejně smýšlejících orků Hordu spasí a jiní předpovídají, že on i jeho politika jsou předzvěstí jejího pádu.

Naposledy upravil/a Mordecay 08.03.2015 v 14:17:38.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Gustafa 22.04.2011 09:01

Jeho myšlení nejlépe vystihuje Hearth of war, kde je ukázáno že vše co dělá má jeden význam a to aby orgrimmar nedopadl jako garradar kde byli orkové obklíčení s nedostatkem jídla, a proto nechce aby orkové jednali s alianci

Nordland 22.04.2011 08:10

Melete z cesty..Garrosh je pravej ork.Prostě se stim ne*ere a věří v sílu svýho národa.A řídí se pravidlem:Nejdřív je zabij,pak se ptej.. a je to dobrá změna..Thrall už byl nudnej stou jeho diplomacií a podlejzánim Alíkum..

Tangalunga 22.04.2011 07:57

Honza4545
Nikdy neříkej nikdy co mi víme co bude když budou officialni wow servery koncit.
To budou končit snad za hodně dlouho

Honza4545 21.04.2011 19:29

Bellatrix
Z hlediska historie a logičnosti ano, ale z hlediska samotné hry je tohle neproveditelné. Blizzard by jednu stranu prostě neodstřihl.
Nikdy neříkej nikdy co mi víme co bude když budou officialni wow servery koncit.

Bellatrix 21.04.2011 17:07

Honza4545
Dřív nebo později jedna strana padnout musí
Z hlediska historie a logičnosti ano, ale z hlediska samotné hry je tohle neproveditelné. Blizzard by jednu stranu prostě neodstřihl.
Šéfredaktor WoWfan.cz

Honza4545 21.04.2011 17:07

Honza4545
protože on nestál proti celé allianci
Mám namysli to že on nikdy nevedl celou hordu proti allianci a tak neví jaké ohrožení ho čeká a myslí si že hlavně orkové jsou ti kteři to v hordě hlavně táhnou a nenapadáho že nebýt spojenců tak už je dávno po nich.

Honza4545 21.04.2011 17:01

Horda byla založena orky tak jako první a proto ji budou vést orkové stejně jako první hordu k zániku Dřív nebo později jedna strana padnout musí a ja sázím na hordu pokuď tam bude garrosh.K vedenní úspěšné války neni zapotřebý jenom síla ale i diplomacie a garrosh si moc na diplomacii nepotrpí protože on nestál proti celé allianci ještě nikdy.Rozhodně nejlepším vůdcem hordy dle mého názoru byl Orgrimm Doomhammer a proti němu je garrosh jako vůdce hordy ....

Enrage 21.04.2011 14:29

na wotlku som si vzdy hovoril ved je to ork no ale teraz...

hyndas 21.04.2011 12:14

Garrosh není typ vůdce, který by udělal všechny nejlépe pro svůj lid. Samozřejmě Thrall musel odejít z trůnu a pokusit se zachránit svět, ale to co se snažil vybudovat a částečně se mu i povedlo... řekněme že jedním ukvapeným rozhodnutím zničil. Myslím si, že někteří leadři by si zasloužili titul vůdce hordy mnohem více než Garrosh.Také si myslím, že takový Vol´jin by byl mnohem lepší vůdce. Takže sečteno a podtrženo: Pokud se Thrall brzo nevrátí, případně pokud někdo nesesadí Garroshe znamená to konec Hordy jak jí známe.

Bellatrix 21.04.2011 12:12

morver
ale trall neni mrtvy.Videl sem ho u maelstromu
Nikdo netvrdí, že je mrtvý. Jen se vzdal svého postavení Warchiefa a šel se věnovat důležitějším věcem, například zachraňování Azerothu
Šéfredaktor WoWfan.cz

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet