Mage

  Mage    Povolání   

Mágem se nemůže stát každý. Všichni, kteří se chtějí ponořit do tajů magie, musí disponovat velkou inteligencí, ale také neskutečnou sebekázní. Magie je úžasná, ale zároveň nebezpečná a může se stát ničivou zbraní jak pro nepřátele, tak i pro mágy samotné.

 

Historie

Počátky využívání magie se datují tisíce let před Rozdělením, kdy civilizace Kaldorei začala využívat energie Studny věčnosti. Dejme tomu, že prvními uživateli magie byli elfové a dodnes jsou jeděmi z nejmocnějších mágů, které můžete najít. Jakmile však nastalo Rozdělení, Malfurion Stormrage zakázal nočním elfům využívat magii kvůli tomu, co jeho civilizace za dob Války prastarých napáchala, a tak štafetu přebrali vznešení elfové, kteří se usídlili v Quel’Thalasu. Invaze démonů však světu hrozila vždy. A tak byla založena Rada Tirisfalu, složená z nejmocnějších mágů na Azerothu, která vždy zvolila jednoho ze členů, který se měl stát Strážcem, a propůjčila mu veškerou svou moc. Jednou z nejmocnějších Strážkyň byla Aegwynn, která se postavila i samotnému Sargerasovi. A aby její odkaz žil dál, předala svou sílu svému synovi Medivhovi, jehož činy navždy změnily tvář Azerothu.

 

Hrdinové

Medivh

Strážce Medivh byl jedním z nejmocnějších mágů na Azerothu. Jeho úkolem bylo chránit svět před veškerým nebezpečím zevnitř i zvenčí. Místo toho však vpustil orky Temným portálem do světa a navždy tak přepsal dějiny Azerothu.

 

Aegwynn 

Medivhova matka Aegwynn byla natolik mocná, že se dokázala postavit i samotnému Sargerasovi. Jenomže byla i natolik namyšlená, že si nedokázala představit, jak hořkou příchuť její výhra bude mít.

 

Khadgar

Medivhův učeň Khadgar byl jedním z těch, kteří Strážci museli zasadit poslední ránu a vysvobodit tak jeho duši ze spárů Sargerase. Očarován mocným kouzlem, které mu sebralo mládí, avšak ne mladou a bystrou mysl, ještě sehrál velkou roli ve Warlords of Draenor… a ještě sehraje v nadcházejícím datadisku Legion.

 

Jaina Proudmoore

Mocná a nadaná čarodějka, která nás příběhem vyprovází od dob Warcraftu III. Věrná rádkyně Thralla a milenka lordaeronského prince Arthase. Jenomže nic netrvá věčně a z milence se stal nepřítel celého Azerothu. A přátelské pouto mezi ní a Hordou bylo navždy zpřetrháno zničením Theramoru.

 

Rhonin

Rhonin byl jedním z řadových členů Kirin Tor, kterému na jedné z misí zemřelo několik společníků a svůj neúspěch si s sebou dlouhá léta nesl jako kříž. Sehrál však důležitou roli v osvobození Alexstraszy.

 

Kel’Thuzad

Za Kel’thuzadem se táhne velmi pohnutá historie. Kdysi býval členem Rady dalaranských mágů, dokud jej nevyloučili z Kirin Tor za používání nekromancie. Jako jeden z mnoha dalších i on vyslyšel volání Krále lichů a stal se jedním z jeho nejvěrnějších služebníků.

 

Antonidas

Antonidas vstoupil do Dalaranu jako velmi mladý a vyrostl z něho nesmírně mocný mág. Brzy se stal i vládcem samotného Dalaranu a vytvořil zde radu, která se skládala jak z elfů, tak z lidí.

 

Základní informace

Mistři ledu dokáží zpomalit pohyb nebo vyvolat blizzard, který může roztrhat nepřátele na kusy. A než si útočník stačí uvědomit, že zkřížil cestu mágovi, mrknutím oka se změní v bezbrannou ovci. Mocní mágové též umí vytvářet portály do různých měst a přenést se tak lusknutím prstů z jednoho místa na druhé.

 

dhTyp

 • Ranged Damage Dealer

 

Bary

 • Život
 • Mana

 

Dostupné brnění

 • Cloth

 

Dostupné zbraně

 • Wands
 • Daggers
 • One-Handed Swords
 • Staves

 

Dostupné rasy

Alliance Horda
Draenei Goblin
Dwarf Orc
Worgen Blood Elf
Gnome Undead
Human Troll
Night Elf Nightborne
Lightforged -
Void Elf -
Pandaren

 

Schopnosti

Mágové jsou možná křehcí a mohou být snadným terčem, ale protože to oni sami dobře vědí, dokáží si všechny protivníky držet daleko od těla anebo je spálit na popel dříve, než se k nim někdo stačí vůbec přiblížit.

 

 • Ranged Damage - Mágové přímo vynikají v udílení obrovského množství poškození v relativně krátkém čase. Jen si musí dát pozor, aby se nepopálili. Nebo třeba nevyhodili sami sebe do povětří.
 • Area of Effect Spells - Ať už využívají sil ohně, ledu či arkánové magie, disponují velkým množstvím plošných kouzel a dokáží zraňovat mnoho nepřátel najednou.
 • Control - Mág má na výběr z mnoha možností, jak ovládat nepřátele na bojišti, od zmrazení na místě až po proměnu v bezbranná zvířátka.
 • Teleportation - Jedna z velkých výhod mága dlí v tom, že se nemusí zdržovat dlouhými cestami z jednoho místa na druhé. Prostě si vytvoří portál do jakéhokoliv města, což může udělat i pro své přátele. Druhou věcí je, že povětšinou neumí vařit. Je totiž zbytečné se to učit, když si umí jídlo vytvořit za použití magie.

 

Talenty

Mágové soustřeďují svou sílu do tří odlišných odvětví: rychlých a destruktivních ohnivých kouzel, do ledové magie a nebo do nestálé a chaotické arkánové magie.

 • Arcane
 • Frost
 • Fire

 

Klady a zápory

Přednosti

 • Je schopen vykouzlit jídlo, kterým si doplní zdraví a manu.
 • Může zpomalit rychlost pádu pomocí kouzla Slow Fall.
 • Disponuje největší škálou plošných kouzel ze všech povolání.
 • Může se teleportovat a také svým přátelům vytvářet portály pro rychlé přesuny.
 • Ovládá mnoho kouzel, které mu pomáhají kontrolovat bitevní pole, tzv. Crowd Control.
 • Většinou patří mezi největšího damage dealera.

 

Nevýhody

 • Může nosit pouze cloth armor a má nejméně životů ze všech povolání.
 • Problematické jsou boje s nepřáteli, kteří mají odolnost či imunitu na druh kouzel, které mág používá.
 • Bez many je pro kohokoliv velmi snadným terčem, avšak může si ji doplnit kouzly Undefined a Evocation.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

KLO_90p 06.05.2020 12:18

Hello! I'm a new player! I'm thinking about creating a mage! I discovered the new/old version on mmomonkey.com. Does anyone know the site? It looks very good. Anyway, does anyone have tips for a beginner on how to start with a mage? I'm thinking of being a Blood Elf... Will they be a good class and race for a noob like me?

Bellatrix 06.05.2020 15:43

If you're looking for tips for a certain class, a good website for that is Icy Veins. They provide guides and so on.
https://www.icy-veins.com/wow/

Your race doesn't really matter, the only thing you might care about are racial abilities, but otherwise just pick a race you like the most. But blood elf mage is a nice combination.

Šéfredaktor WoWfan.cz

Esperanta 11.05.2016 15:19

MegaRatchet
Ja ho znám jako mage/demon hunter Zug měla si čist Warcraft Válka Prastarých!
My chápeme, že jako nováček se chceš vytáhnout, ale není to potřeba. Tady to četlo hodně lidí a hodně lidí má lore skrs naskrz prostudované. Illidan tady nebude, protože až do své smrti mág prostě nebyl. Byl jím jen malý zlomek života a mnohem delší čas byl demon hunterem. Stejně jako já nebudu dávat Gul'dana mezi shamany, i když začínal pod Ner'zhulem, protože mnohem delší čas byl warlockem.

Zug 11.05.2016 14:12

MegaRatchet
Ja ho znám jako mage/demon hunter Zug měla si čist Warcraft Válka Prastarých!
*měl.Já tu sérii četl. Třikrát.I smell trolling.

MegaRatchet 11.05.2016 14:04

MegaRatchet
byl to učen Rhonina.
Zug
Teoreticky. Ale myslím, že oproti ostatním vypsaným dost zaostával.+ snad všichni si Illidana spojujeme jako prvního a nejlepšího Demon Huntera, než mage.
Ja ho znám jako mage/demon hunter Zug měla si čist Warcraft Válka Prastarých!

Muradin 11.05.2016 13:58

Bylo by to akorát víc matoucí. Jak říká Zug - Je to nejznámější Demon hunter. To už by jsme se mohli bavit třeba o přidání Gul'dana mezi šamany (což by možná i bylo logičtější), ale to by spíš dělalo potíže.

MegaRatchet
byl to učen Rhonina.
Ani bych neřekl učeň. Rozhodně mu ve Válce prastarých pomohl a něco málo ho naučil, ale bylo to spíš pár přátelských rad.

MegaRatchet 11.05.2016 13:28

Zug
Teoreticky. Ale myslím, že oproti ostatním vypsaným dost zaostával.+ snad všichni si Illidana spojujeme jako prvního a nejlepšího Demon Huntera, než mage.
byl to učen Rhonina.

Zug 10.05.2016 16:33

MegaRatchet
Nemal tam Byt Illidan Stormrage (mage) před tim než se demon Hunterem.
Teoreticky. Ale myslím, že oproti ostatním vypsaným dost zaostával.+ snad všichni si Illidana spojujeme jako prvního a nejlepšího Demon Huntera, než mage.

MegaRatchet 10.05.2016 13:32

Nemal tam Byt Illidan Stormrage (mage) před tim než se demon Hunterem.

pesta 07.01.2012 07:32

Ludia neviete nejaku dobru taktiku na PvP ale nieco nove nie klasiku polymorph odbehte dalej frostbolt pokial ku vam nedojde ked dojte freeze blink frostbolt nieco nove pls (frosttbolt preto lebo mam frost talenty)

martas000 20.11.2011 00:09

nerad bych se plet ale myslel sem že nejsilnější damage je warlock

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet