Profese

  Profese    Gameplay   

Profese jsou nedílnou součástí herního zážitku. Mohou vám totiž výrazně pomoci během levelování, při vydělávání peněz anebo se s nimi výborně zabavíte. 

 

Primární

Primárních profesí je ve hře jedenáct a na jedné postavě se můžete naučit pouze dvě. Primární profese vám většinou slouží během levelování jako pomůcka a na konečném levelu jako možnost přivýdělku. Profese se též dělí na crafting (výroba) a gathering (sběr). Je nutno podotknout, že některé profese se ne vždy hodí pro všechna povolání. Například Tailoring se vám více bude hodit pro povolání, která nosí cloth armor a Blacksmithing zase pro povolání, které nosí mail a plate. A pak jsou i taková, která jsou velmi universální a hodí se skoro pro každého, jako třeba Engineering.

 

Alchemy

Blacksmithing

Enchanting

Engineering

Inscription

Jewelcrafting

Leatherworking

Tailoring

Herbalism

Mining

Skinning

 

Sekundární

Existují dohromady tři profese, které může mít každý a můžete se je naučit všechny. Říká se jim sekundární a jsou tu spíše pro vaši zábavu, i když si s nimi můžete taky v určitých případech vydělat. Patří mezi ně Cooking, Archeology a Fishing. Dříve mezi ně patřil i First Aid, ale ten byl těsně před příchodem Battle for Azeroth odstraněn a některé funkce byly zachovány v Alchemy a Tailoringu.

 

Cooking

Fishing

Archeology

 

Výše Skillů

Používáním své profese zvyšujete svůj skill a když dosáhnete určitého počtu skillu, můžete se naučit další recepty. Dříve bylo nutno levelovat každou profesi od 1 až do konce, což v Legionu dělalo nějakých 700 bodů a různé levely byly označovány jako Apprentice (1-75 skillů), Expert (125-225 skillů) a tak podobně. Nyní se však můžete rozhodnout, že přeskočíte staré recepty a začnete se učit až Outland recepty nebo Legion recepty. Znamená to tedy, že pokud si založíte novou postavu a využijete boost na nejvyšší level, který je potřeba k započetí nejnovějšího datadisku, můžete rovnou skočit k nejnovějším receptům.

 

 • Vanilla: 1-300
 • Outland: 1-75
 • Northrend: 1-75
 • Cataclysm: 1-75
 • Pandaria: 1-75
 • Draenor: 1-100
 • Legion: 1-100
 • Battle for Azeroth - 1-150

 

Jak získat skill pointy?

Skill point dostanete pokaždé, když použijete svou profesi, tzn. pokud něco vyrobíte nebo něco seberete, jako třeba bylinku nebo něco vytěžíte. Výroba některých věcí vám dá 1 skill point, některé vám jich mohou dát i víc. Též je potřeba všímat si barvy určitho receptu, který chcete použít nebo barvy, která se zobrazuje u bylinky nebo rudové žíly, kterou chcete sebrat. Pokud chcete vyrobit něco, co se zobrazuje šedě, skill point nedostanete. Pokud vyrobíte něco co se zobrazuje oranžově, skill point dostanete.


Šedá - Skill point nedostanete.
Zelená - Malá šance na získání skill pointu.
Žlutá - Poloviční šance, že skill point dostanete.
Oranžová - Určitě dostanete skill point.
Červená - Tuto věc ještě nemůžete vytvořit, sebrat nebo vytěžit.

 

Informace a tipy

 • Ve hře jsou stovky receptů (recipes) pro všechny výrobní Profese. Jsou to vlastně návody na výrobu různých předmětů, které obsahují i informace o všech ingrediencích potřebných k vyrobení daného předmětu.
 • Mnoho receptů lze získat od různých NPC postav, které jednotlivé Profese vyučují. Další je možné najít po celém světě, můžete je například najít u mrtvých nepřátel. Ty nejlepší padají v dungeonech a raidech.
 • Profese jsou ve World of WarCraft odlišné než u jiných MMORPG her. Blizzard se snaží udělat hru tak, aby každý z předmětů vyrobený pomocí Profesí byl hráčům užitečný a nesloužil pouze k prodeji nebo k navýšení skillu.
 • Mnoho surovin, které jsou potřeba k výrobě předmětů, můžete nalézt v některých nebezpečných lokalitách světa. Je velmi pravděpodobné, že je naleznete i v Auction House, ale budete si muset hodně připlatit.
 • Pokud máte postavu, která nosí cloth armor, přirozeně je nejlepší si vybrat Tailoring, aby vám profese byla k co největšímu užitku. Kdo nocí leather a mail armot si může vybrat Leatherworking. Ti, kteří nosí mail a poté plate, mohou sáhnout po Blacksmithingu. Jsou však i profese, které se hodí ke každému povolání, což je třeba Alchemy, Engineering a tak podobně.
 • Vybíráte-li si profesi podle toho, jak vám bude vydělávat, nejlepší je sáhnout po gathering profesích jako Mining, Herbalism a Skinning.
 • Nejvíce peněz z profesí se dá vydělat vždy na startu nového datadisku, kdy jsou všechny ceny nahoře a trh není přehlcen. Též je dobré využívat i začátků novýh patchů.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

degenwow 17.06.2018 12:53

mam pocit, že to horní menu (obrázky a odkazované adresy) uplně nefungují

Esperanta 13.08.2018 11:45

Už na tom makám. Do konce měsíce bude celá sekce opravená. Primární profese jsou opravené všechny, teď půjdu na sekundární.

Mopedko 13.03.2016 15:33

Prosim vás, když vlastně na Legionu nebude garrison, tak vlastně co se týče miningu a herbalismu na který jste nemuseli mír profku, budu asi tu profku zase mít co? Já mám např BS a jwc takže se budu muset jednoho asi vzdát. Nebo jsou nějaké zprávy o zmenách v profkách co mi unikly?

DaveL 18.07.2011 11:59

xJoSHyx
Mě nefunguje archeology když zajdu do valley of strengh za ti trainerem kliknu na něj a neobjeví se apprentice, journeyman apod.. je to celé prázdné, a jako sekundarní profesi mam akorát fishing a cooking jinak nic... poradte pls co s tim
1) Nemáš Cataclysm2) Hraješ na freečku

xJoSHyx 18.07.2011 11:49

Mě nefunguje archeology když zajdu do valley of strengh za ti trainerem kliknu na něj a neobjeví se apprentice, journeyman apod.. je to celé prázdné, a jako sekundarní profesi mam akorát fishing a cooking jinak nic... poradte pls co s tim

Tiklen 27.10.2010 21:08

multijohn36
Můžu profesi smazat??? pls spěchá
Múžeš, stačí když se podíváš do skills vybereš svoji profesi a pak tam máš červené tlačítko které vypadá asi takto (/) =D na to klikneš a máš to

multijohn36 22.10.2010 20:28

Můžu profesi smazat??? pls spěchá

Wrent 14.10.2010 22:44

Oxygen
co takhle Reforging? Patch 4.0.1 uz vysel tak byste tu profesi sem mohli dat
Není to brané jako profese. Ale někde by o tom zmínka být měla. Každopádně reorganizace webu na příchod Cataclysm BUDE velice složitá.

Oxygen 14.10.2010 18:34

co takhle Reforging? Patch 4.0.1 uz vysel tak byste tu profesi sem mohli dat

Chcipak 19.07.2010 08:11

Chybí vám tu Achreology, no možná to máte jinde, ale zajímalo by mě co se tam bude dělat, možná se budou kopat dinosauři...

Nekros 15.03.2010 21:41

JJJ už vm

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet