WoW Classic - Jak bude fungovat PvP?

  classic    vanilla    pvp   

Jedna z věcí, o které se v souvislosti s chystaným projektem WoW Classic zatím moc nemluvilo, je PvP. Proto Blizzard nyní vydal bluepost, ve kterém vysvětluje, jak bude PvP na Classicu fungovat.

World of Warcraft Classic je projekt, který vám umožní znovu si zahrát WoW vanillu v její tehdejší podobě. Classic vyjde letos v létě a pro hraní vám bude stačit mít koupené předplatné.

 

Stručný přehled PvP ve WoW Classic

Rozplánování PvP obsahu úzce souvisí s tím, že celkový obsah Classicu vyjde postupně, a to v šesti fázích. Takto budou do hry postupně přibývat dungeony, raidy, outdoor bossové a také PvP content.

Blizzard zatím nemá přesné plány na to, s jakými časovými odstupy budou jednotlivé fáze vycházet.

 

Fáze 1 (WoW Classic Launch)

PvP – Hráči spolu budou moci PvPčkovat ve světě, ale nebude to sledovat žádný systém a nebudou za to žádné formální odměny.

PvE – Molten Core, Onyxia, Maraudon

 

Fáze 2

PvP – Honor systém (včetně Dishonorable killů) a odměny na základě PvP ranku

PvE – Dire Maul, Azuregos, Kazzak

 

Fáze 3

PvP – Alterac Valley (verze z patche 1.12) a Warsong Gulch

PvE – Blackwing Lair, (Darkmoon Faire)

 

Fáze 4

PvP – Arathi Basin

PvE – Zul'Gurub, Green Dragons

 

Fáze 5

PvP – Zatím nespecifikované (nejspíš jen drobné) změny

PvE – Ahn'Qiraj

 

Fáze 6

PvP – World PvP objectivy v Silithu a Eastern Plaguelands

PvE – Naxxramas, Scourge Invasion

 

Bližší informace o PvP ve WoW Classic

V první fázi nebude existovat žádný formální PvP systém. Nebudou žádné dishonorable killy, takže budete moci opakovaně a podle libosti vraždit hráče i NPCčka třeba ve Stranglethorn Vale. (To nám všem hrozně chybělo, že.)

 

Ke změně dojde ve druhé fázi, kdy se přidá Honor systém. Ten představí Honorable (čestné) killy, Dishonorable (nečestné) killy a odměny na základě PvP ranku. Itemy, které takto získáte, budou představovat verze stejných itemů z patche 1.12. Zároveň mějte na paměti, že stejně jako v originální vanille budete muset vynaložit velké časové úsilí, abyste se vyšplhali až na vrchol Honor systému. Pokud budete chtít epic gear, budete muset být vytrvalí, důslední a hlavně to vydržet dlouhodobě. Blizzard neočekává, že zpočátku uvidí s těmito itemy běhat hodně lidí, ale zároveň si je jistý, že Hillsbrad Foothills si určitě užije dost a dost akce!

 

Ve třetí fázi představí Blizzard první battlegroundy: Alterac Valley ve verzi z patche 1.12 a Warsong Gulch. Zároveň přibudou i příslušní vendoři. Zde je důležité poznamenat, že tito vendoři v průběhu vydávání obsahu původního patche doznali řady změn, takže některé itemy u nich nebudou dostupné okamžitě. Například trinkety na Spell Penetration od Warsong Gulch vendora přišly do hry až v patchi 1.9, takže zatím je plán takový, že ve WoW Classic se přidají ve fázi 5.

 

Čtvrtá fáze přinese Arathi Basin battleground a jeho vendora. Bude určitě zajímavé sledovat, kolik lidí zůstane bránit vlajku!

 

V šesté fázi přibudou PvP úkoly v Silithu a Eastern Plaguelands. Ty vyjdou ve stejné době jako Naxxramas.


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Bellatrix 09.04.2019 12:38

Cituji z článku, kde se řešilo nějaké interview s vývojáři Classicu: "Tým se zaměřuje na znovuoživení původního zážitku z vanilly. V současné chvíli nejsou žádné plány pro Burning Crusade nebo Wrath of the Lich King. Jakákoli debata, co by se mohlo dít po Classicu, se může odehrávat až poté, co se ukáže, jak si Classic vede po vydání."

Víceméně ta jejich reakce vyznívala tak, že na to, aby byla jakákoli šance na TBC, tak by Classic musel být opravdu zázračně úspěšný.

Šéfredaktor WoWfan.cz

kritik 09.04.2019 17:46

Ja vidim problem i v tom ze TBC a WOTLK content je prakticky ze 100% stejny jako dnesni TBC a WOTLK zony, akorat byste meli dobovy spelly a talenty, je to dost ?, podle me ne.

Kdyzto vanilla ma vetsinu kompletne jinych zon z doby pred cataclysmem, 2 raidy , ktery uz ve hre davno nejsou, puvodni ZG a puvodni Naxx a dalsich x veci, ktery fungujou uplne jinak nez dnes.

Sice i TBC a WOTLK maj nektery odlisny herni systemy, jako gear za badge, ktery uz dnes ve hre nejsou, ale celkove tech odlisnosti neni tolik.

Nevim , kazdej to asi vidi jinak, ale me teda hrat znova TBC a WOTLK vubec nelaka, oni jsou totiz uz "napul" moderni wow. A classic chci hrat prave mimo jine proto, ze si chci zahrat neco jinyho nez moderni wow.

Martins911 09.04.2019 17:55

@kritik jo vanilla je totiž úplně jiná hra než už třeba ten wotlk

Gareth 09.04.2019 10:16

Mě by lákal až ten případný burning crusade.

Hlavtav 09.04.2019 09:26

Předem se omlouvám jestli se to už řešilo ale chtěl bych se zeptat na to jestli bude následní sled datadiscu jako vanilla-TBC-wotlk a tak dále nebo hodlají stagnovat pouze na vanille

Hromovapest 09.04.2019 10:23

Tak mám pocit že bude jen Vanilka. Osobně mě na Vanile pvp nebavilo. Nezáživné. V AV i 5-6 hodin než se bg skončilo. Na takové akce už není čas ani chuť. Jako TBC nebo WOTLK to bych se tomu i snažil věnovat.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet