Ohlasy na nové modely a systémové požadavky Warlords of…

http://media.wowfan.cz/uploaded/models
Nové Human Female modely vzbudily docela pozdvižení a vyvolaly spoustu otázek, na které se Blizzard vehementně snažil odpovídat. Co nového jsme se tedy dozvěděli?

Změny hlavně v lepších detailech

Jak už bylo řečeno i v poslední novince, Blizzard se snaží nové modely stavět na původním vzhledu postav, ačkoli technicky vlastně všechno vytváří od úplného začátku. Zvyšuje se počet polygonů, rozlišení textur nebo se mění animace. Ty jsme zatím neviděli, ale prý se máme na co těšit, jde prý o velice významné změny. Cílem prostě je vytvořit hezčí postavy, ale zároveň zachovat v hráčích pocit, že toto je postava, za kterou už několik let hrají a že nejde o nikoho nového. Přece jen už je to tak trochu část vašeho digitálního já. To znamená, že požadavky hráčů na větší změny nejspíš nebudou vyslyšeny, zlepšovat se budou hlavně jednotlivé detaily vašich postav.

Proporce ženského modelu

Dokonce i u nás na webu se v komentářích strhla debata o tom, jak hubený / tlustý by ženský model člověka ve World of Warcraft měl být. Někomu dokonce připadal tento model příliš vychrtlý. Blizzard nás upozorňuje, že co se týče proporcí, model se skoro nezměnil, naopak je o trochu plnější. Dobře je to vidět na obrázku, kde je starý a nový model bez jakýchkoli dalších úprav.

Budou lepší detaily vyžadovat lepší počítače?

S vylepšenými modely se samozřejmě krade na svět otázka ohledně systémových nároků, které bude datadisk vyžadovat. Zatím není jisté, jaké požadavky bude mít Warlords of Draenor, jelikož Blizzard je vždy aktualizuje až když je téměř všechen obsah připraven. Nějaký výkon samozřejmě nové modely vyžadovat budou, ale snad to nebude nic závratného. Takovou zajímavostí je, že WoW lze pořád hrát na procesorech a grafických kartách, které se objevily před osmi lety. To znamená, že někteří lidé hrají WoW na počítačích 50x rychlejších než jiní. WoW se tedy graficky posune hodně dopředu a než oznámíme, jaký vliv to bude mít na nároky, vyžádá si to mnoho testování. Teoreticky se zvažuje i možnost, že aby mohli WoD hrát i lidé se staršími počítači, prostě by ve hře existovala možnost zobrazit si původní staré modely. Ale o tom se teprve bude rozhodovat.
Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Jikonekt 27.01.2014 16:55

A jinak ja osobne se nejvic tesim na novy animace a emotions (zamiloval sem se do ukazek novejch xichtiku/emotionku gnomky :_). To hlavne proto, ze s tim pujdou delat daleko hezci filmecky ze sveta WoW.

Jikonekt 27.01.2014 16:53

A jak si tu nekdo stezuje na maly FPS ve mestech a raidech. To je klasickej nesvar MMO her. Proste kde je hodne lidi, tam to nejvic zere vykon pocitace. V raidech dost pomaha stahnout efekty kouzel. A nejen ze to zvedne FPS, ale pak dokonce pri boji i neco kolem sebe vidite Jako treba kde stojite, kde mate spoluhrace, jeslti zrovna neskacete do nakyho shitu a nekdy dokonce vidite behem boje i samotnyho BOSSe... )))

Jikonekt 27.01.2014 16:49

No poprvade nejvetsi rozdil na tech postavickach uvidite jen ve vyberovym menu, protoze aspon ja stejne jako asi i vetsina ostatnich hraje s kamerou na max distanc od a tudiz na tak malym modelu (na tu dalku :_)potom veskery detaily zanikaji. A proste jeidny, kde si vsimnu ze ty modely postav jsou vazne s uctou receno nic moc (jeste zlatej muj blood elf DK :_) je ta chvile, kdy si vybiram za jakej char lognu do hry. Ve hre samotny uz mi to prijde OK (kdyz je ta postava tak asi 20x odzoomova do dalky :_). Njestrasidelnejsi mi v menu prijdou bohuzel taureni a to je mam rad, mam i taurena druida...

27.01.2014 15:21

Honza4545: podle mne to pojede v poho jedu na max antialiasing i rozliseni textur jen mam vyply stiny vodu ssao a travu, a neni tam zadnej extra rozdil ve framerate oproti minimalni kvalite

Draculla 27.01.2014 15:20

Honza4545
No za sebe mohu říct že v OG mám stabilních FPS nadetaiech něco mezi medium-hard ale přesto se bojim že prostě kvůli novým modelům budu muset sundat hodně grafické nastavení dolu.Byl bych rád kdyby v nastavení zachovali možnost vrátit původní postavy modelů.
Upgrade your computer

Honza4545 27.01.2014 14:59

No za sebe mohu říct že v OG mám stabilních FPS nadetaiech něco mezi medium-hard ale přesto se bojim že prostě kvůli novým modelům budu muset sundat hodně grafické nastavení dolu.Byl bych rád kdyby v nastavení zachovali možnost vrátit původní postavy modelů.

Fidor 27.01.2014 14:23

Nový modely se mi moc líbí, hru to graficky podle mě strašně pozvedne, na druhou stranu chudák muj notebook to možná už nerozdá... V tomhle ohledu mi WOW přijde strašně nevyrovnané, rozjedete ho i na starym střepu celkem solidně, ale jakmile člověk dorazí před banku do Stormwindu nebo OG popřípadě 25 Raidu tak se zapotí i kde jaký nový železo :-(

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet