Othmar Garithos

  Garithos    Lordaeron    Sylvanas   

Příběh

Druhá válka

Othmar Garithos byl synem Barona Garithose, který vlastnil půdu kolem Blackwood Village na hranici s Quel'thalasem. V mládí se jako rytíř připojil k lordaeronské armádě. Nacházel se v místní vojenském regimentu, která pomáhala vysokým elfům bránit jejich quel'thalaskou domovinu. Nicméně část orků se odtrhla od hlavní armády a vyrazila směrem k Blackwood Village, kterou vypálili od základů. Othmarova rodina útok nepřežila a mladý Garithos za smrt jeho rodiny vinil právě elfy. Věřil, že elfové záměrně rozdělili své vojsko, které nebohé lidi mohlo zachránit. Jelikož Othmarův otec byl vysoce postavený armádní důstojník, Othmar zdělil jeho pozici v lordaeronské armádě. Zanedlouho také přijal pod svá křídla jistého úředníka Kristoffa, jehož organizační schopnosti se ukázaly jako velmi přínosné.

 

Třetí válka

Garithos to v armádě časem dopracoval na pozici velkomaršála (Grand Marshal), ačkoli se říká, že za to mohlo jméno jeho otce. V době Arthasovy zrady byl považován za jediného živého vysokého představitele lordaeronské armády, v té době také zvané Lordaeronské Aliance, díky čemuž mu pomoc poskytly sousední ne-lidská království. Na pomoc přišli trpaslíci z Ironforge a (nyní) část krvavých elfů vedena Kael'thasem. Garithose zhnusilo, že by měl s elfy znovu spolupracovat, ale rozhodl se je spolu s trpaslíky naverbovat. Stále však věřil, že posláním Aliance by mělo být zachránit pouze lidi. 

 

Garithos byl schopen od Pohromy znovu získat Dalaran a vybudovat z jeho ruin základnu. Kael'thase, který chtěl bojovat spoluSouvisející obrázek s Garithosovými muži na frontě, poslal velkomaršál místo toho opravit observatoře, které by oblast monitorovaly. Zklamaný elfský princ tedy úkol převzal. Na cestě však narazil na problém, a sice, že u jezera, přes které se měl dostat k jedné z observatoří, byla loděnice zničena nemrtvými. V tu chvíli elfům poskytly pomoc nagy vedeny Lady Vashj (na Illidanův rozkaz, o čemž Kael nevěděl) a princ nabídku po chvilkové slovní výměně přijal. Díky Vashj byl Kael schopen zbývající observatoře sice opravit, ale Garithos se dozvěděl, že nagy jim pomohly, proti čemuž razantně vystupoval a Kael'thase varoval, aby to už neopakoval. 

 

Observatoře však odhalily velké množství nemrtvých, kteří se na Dalaran hnali ze západu. Garithos se musel vrátit na hlavní frontu, ale poslal posla, který veškerým lidským a trpasličím válečníkům na Garithosovu žádost nařídil, aby se k velkomaršálovi připojili. Kaelovi tedy zbyli pouze jeho vojáci. Garithos totiž tajně doufal, že se elfové neubrání a bude mít jeden problém z krku. Kaelovi však opět nabídla pomoc Vashj a nebýt jí, útok Pohromy by krvaví elfové nepřežili. Garithos byl v šoku, když se dozvěděl, že Kael'thas úspěšně útok Pohromy odrazil. Nicméně jeho zvědové potvrdili, že se jim opět dostala pomoc nag, což v zápětí využil jako záminku pro to, aby mohl krvavé elfy popravit. Avšak Vashj s jejími nagami opět elfům pomohly a prostřednictvím zbylých energií portálu, kterým Kel'thuzad dříve vyvolal Archimonda, utekli do Outlandu.

 

Naštvaný Garithos ovšem musel svou pozornost obrátit k postupující Pohromě. Podařilo se mu ji zatlačit až do Plaguelands, kdeSouvisející obrázek však narazil na dreadlordy Balnazzara, Detheroca a Varimathrase. Nathrezimům se Garithose a jeho armádu prostřednictvím kouzla podařilo ovládnout a využít je pro své operace. Nicméně vše se odehrálo v době, kdy Arthas začal ztrácet svou moc a Sylvanas Windrunner byla schopna se vzepřít Ner'zhulově moci, díky čemuž byla schopna porazit Varimathrase, který se ve strachu o svůj život k Sylvanas (aspoň na oko) přidal. Ten ji zavedl k Detherocově základně, kde se nacházel i Garithos se svou armádou. Po Detherocově porážce kouzlo vyprchalo a Garithos opět získal svou vůli. Sylvanas jej však konfrontovala s nabídkou spojenectví proti Balnazzarovi v hlavním městě (dnešním Undercity). Po jeho porážce mělo město znovu připadnout velkomaršálovi, avšak Sylvanas nikdy neměla v úmyslu mu město "předat". Kristoff Garithose před tímto varoval, ale nezajímalo ho to. Kristoff se tedy rozhodl Garithosovu armádu opustit. Balnazzar byl nakonec poražen a Garithos se tedy domáhal města, které mu mělo náležet. Odpovědí mu ale byla smrt rukou Varimathrase na rozkaz Sylvanas, která si město vzala. Garithosovo tělo nakonec zkonzumovali ghúlové. Lordaeronská vojska (nepočítaje Scarlet Crusade) tak byla definitivně rozprášena.

 

Battle for Azeroth Battle for Azeroth

Když je Garithos po smrti, tak co nás o něm dále čeká? Víme, že Aliance vkročí do Lordaeronu a zaútočí na Undercity v reakci na vypálení Teldrassilu. Odpor Hordy je však značný a Sylvanas se zdá zahnaná do kouta. Koluje zde však mystická legenda. Povídá se, že záhadný cizinec s titulem "of WoWfan.cz" připravuje souhrnný článek, který ospravedlňuje nárok Aliance na Lordaeron, bez ohledu na vypálení Teldrassilu, s přihlédnutím k okolnostem Garithosovy smrti.

 

V důsledku toho vznikají v Undercity a Orgrimmaru nepokoje. Zapřísáhlí zastánci Hordy se tedy v těchto městech rozhodnou zřídit petiční stánky "Forsaken v tísni", jejichž petice žádají, aby tento cizinec byl předvolán před válečný tribunál do Temple of the White Tiger na Pandarii za šíření poplašných zpráv, rasismus a přípravu válečných zločinů. 


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Heakler 26.03.2018 00:18

Tož to není fér! Tady není redaktor co by zastával Hordu..

Hanzias 26.03.2018 01:18

* YOU HAVE NO POWER HERE *

Esperanta 26.03.2018 11:28

Ale je. Bellatrix je Horďák. Já jsem neutrál, mám ráda postavy z Hordy i Aliance, jen to tu hodně lidí nechce slyšet a pořád vysírá

Heakler 26.03.2018 16:20

@Esperanta Já myslel, že Bellatrix kolaboruje s Old Gods..
Když tu ale bude Alianční propaganda ospravedlňující násilné zabrání Lordaeronu, měla by tu být i Horďácká alternativa

Esperanta 26.03.2018 16:53

@Heakler Ono většina z nás tady bere ty věci do důsledků a do hloubky. Jestli se najde někdo, kdo buse schopen napsat dobré a logické pojednání, proč Undercity patří Hordě, sem s tím.

Zug 25.03.2018 13:46

Ten nadcházející článek b-bude pouze Alianční p-p-propaganda! Ano, přesně tak! Nás, věrné Hordě, však jen tak lehce nedostaneš! Ne ne ne.

Ale jinak hezký článek. Garithosovo jméno slyším poslední dobou poměrně hodně... lidi asi začínají být moc pře-elfovaní. Já osobně jsem ho neměl nikdy rád. Týpek si to sežrání ghůlama zasloužil... too much racism. Elfy tak nějak chápu - ale i tak, posílat vlastní armádů na sebevraždu? Co to je za generála ffs - , ale proč i trpaslíky?! V tomhle Sylvanas udělala dobře.

Hanzias 25.03.2018 14:21

Musíme porazit trpaslíky! Ale vždyť my jsme trpaslíci! Aha.

malfurik 25.03.2018 14:36

@Hanzias Bol to dobrý maršál len potom mu trocha "Preplo",dobre dobre viac

malfurik 25.03.2018 12:08

Kedy výjde ten článok? Rád by som vedel viac o pravé Alliancie na Lordaeron

Esperanta 25.03.2018 14:09

Už na něm pracuje. Budu do něj kopat.

malfurik 25.03.2018 14:37

@Esperanta ďakujem

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet