Warrior

  Warrior    Povolání   

Už od dob prvních válek má snad každá rasa Azerothu svého Warriora. Bojovníka, který kombinuje sílu, vedení, rozsáhlé znalosti zbraní a brnění. Někteří chrání spolubojovníky svými štíty od šípů nebo magie, jiní štíty nechávají ležet a volí si raději obouruční sekery nebo meče, aby mohli využít svůj hněv k sekání hlav protivníků.

 

Historie

Války vždy byly, jsou a také vždy budou. Ale historie se nechová příliš vřele k těm, kteří v nich bojovali a umírali za svého velitele, jehož jméno jediné bývá oslavováno. Jejich úkolem je pouze dělat to, co umí nejlépe – bojovat. A pokud to bude nutné, položit život a být zapomenuti. Pokud dáte válečníkovi do ruky jakoukoli zbraň, vězte, že s ní bude schopen během několik málo vteřin rozsekat nepřítele na kousíčky. Aby přežili, musí být bojovníci v tom, co dělají, opravdu dobří. Téměř v každé rase můžete najít elitní uskupení vojáků vždy připravených na to, bránit svůj národ, svou zemi a svoje životy. Armáda dobře vycvičených bojovníků je samozřejmostí především u lidí, trpaslíků, orků a nemrtvých; i v řadách nočních elfů je na umění boje brán velký zřetel. U draeneiů úlohu válečníků plní především paladinové, tzv. Vindicators, z organizace Hand of Argus, u Urozených a Krvavých elfů tvořili jádro armády hraničáři. Ale přestože někteří z válečníků byli trénováni v umění boje celý život, někdy od nejútlejšího dětství, za bojovníka se koneckonců může považovat kdokoli, kdo udrží v ruce zbraň a je schopen ze souboje odejít jako vítěz. Pokud samotná armáda nestačí, v dobách válek se někdy musí bojovníky stát i prostí farmáři, dělníci a měšťané – protože kdo přežije, je vítěz. A i bez meče v ruce můžete mečem padnout.

 

Hrdinové

Varian Wrynn

Varian je následníkem Stormwindského trůnu v pokrevní linii rodu Wrynnů a jeden z vůdců mocné Aliance. Jeho cesta k titulu krále však nebyla vůbec snadná.

 

Broxigar Rudý

Broxigar Rudý byl ork a válečný veterán, jehož kamarádi byli zabiti v bitvě, kterou přežil, a proto hledal vlastní smrt také v bitvě z pocitu viny. Brox byl důležitá postava ve Válce Prastarých a byl chronologicky první ork, který kdy chodil po Azerothu.

 

Varok Saurfang

Varok patří mezi veterány První, Druhé a Třetí války. Též vedl válku proti Lich Kingovi, kde u bitvy o Wrathgate přišel o svého syna.

 

Dranosh Saurfang

Dranosh byl synem Varoka Saurfanga a vedl Hordu k bitvě u Wrathgate, která však skončila tragédií.

 

Orgrim Doomhammer

Orgrim Doomhammer je legendární bojovník a velitel Hordy. Byl její náčelník od konce První a po celou dobu Druhé Války. Také pomáhal Thrallovi při osvobozování orků z internačních táborů.

 

Anduin Lothar

Anduin Lothar byl rytíř z království Stormwind. Když orkové prošli Temným portálem, byl to právě on, kdo se snažil zajistit bezpečí své země. Po pádu Stormwindu odplul s přeživšími do Lordaeronu a vedl spojené národy Azerothu při Druhé válce proti orkům.

 

Grom Hellscream

Grom byl náčelníkem klanu Warsong a se svou legendární sekyrou Gorehowl rozséval na bojišti zmatek a smrt. Byl prvním orkem, který se napil Mannorothovy krve a uvedl tak všechny orky do démonického prokletí.

 

Garrosh Hellscream

Garrosh Hellscream je synem Groma Hellscreama. Vyrůstal a žil na Outlandu, dokud pro něj nepřišel Thrall a nenabídl mu místo náčelníka Hordy.

 

Durotan

Durotan byl manželem Draky, otcem Thralla a náčelníkem klanu Frostwolf. Jako jeden z mála se nenapil Mannorothovy krve a za to byl nucen se svým klanem odejít do vyhnanství.

 

Magni Bronzebeard

Magni Bronzebeard byl králem trpaslíků vládnoucí z města Ironforge. Během Kataklyzmatu požádal duchy země o pomoc. Trpaslíkům bylo dovoleno se stát šamany ale Magni sám za to zaplatil krutou daň a proměnil se v diamant.

 

Muradin Bronzebeard

Muradin je bratrem Magniho a Branna. Sloužil za Druhé války jako spojka mezi Lordaeronem a Khaz Modanem. Když propukla Třetí válka, vydal se do Northrendu nalézt tajemný artefakt: Frostmourne.

 

Základní informace

Warrior má na výběr tři druhy Stance (postojů), které mají v každém druhu souboje svůj význam. Může využít mnoho druhů zbraní, mezi které patří i štít. Místo many používá warrior Rage, který mu umožňuje dávat vysoká zranění nebo je naopak redukovat. Rage se generuje z útoků zbraní nebo z obdrženého útoku.

 

dhTyp

 • Tank
 • Melee Damage Dealer

 

Bary

 • Život
 • Hněv

 

Dostupné brnění

 • Cloth
 • Leather
 • Mail
 • Plate
 • Shields

 

Dostupné zbraně

 • Daggers
 • Fist Weapons
 • One-Handed Axes
 • One-Handed Maces
 • One-Handed Swords
 • Polearms
 • Staves
 • Two-Handed Axes
 • Two-Handed Maces
 • Two-Handed Swords

 

Dostupné rasy

Alliance Horda
Human Orc
Dwarf Troll
Night Elf Tauren
Gnome Goblin
Draenei Undead
Worgen Blood Elf
Lightforged Highmountain
Pandaren

 

Schopnosti

 • Defense - Mocní válečníci spoléhají na svou těžkou zbroj a štíty, které dokáží ochránit je i jejich spolubojovníky.
 • Melee Damage - Ať už válečníkovi dáte do ruky jakoukoliv zbraň, jednoruční nebo obouruční, jedno je jisté: je schopen udělat na bitevním poli učiněná jatka.
 • Rage - Ať už udílejí zranění nebo je někdo zraní, válečníci tak získávají hněv (rage), který využívají k mocným a smrtícím útokům.
 • Stances - Měněním tzv. battle stances jsou schopni se přizpůsobit každé situaci, ať už potřebují spíše udílet poškození, tankovat anebo být vyvážení.

 

Talenty

Talenty válečníků dokáží zdokonalit jejich obranu, zvýšit jejich poškození s obouruční zbraní anebo z nich udělat smrtonosné zabijáky se dvěma zbraněmi v rukách.

 • Arms
 • Fury
 • Protection

 

Klady a zápory

Výhody

 • Není závislý na maně.
 • Dokáže se rychleji dostat k nepřátelům pomocí kouzel Charge, Intercept nebo Heroic Leap.
 • Je velice silný tank.
 • Má mnoho stunů.

 

Nevýhody

 • Nemá žádný Crowd Control.
 • Nemá skoro žádné kouzlo na boj z dálky.
 • Nemá skoro žádná léčící kouzla.
 • K použití některých kouzel musí měnit Stance (postoj).

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

MegaRatchet 07.06.2016 08:52

Hunter napsat pls?

Esperanta 06.06.2016 20:43

Zug
A teď jsem si všiml (čtu to asi po 4x :-D) že tam je Grom Hellscream byl náčelníkem klanu Hellscream .... Asi ani nemusím říct co tam má být, že? :-D
Kurde, voe, já mám dost. Takhle se pozná přepracovaná Espe. Díky.

Zug 06.06.2016 20:21

A teď jsem si všiml (čtu to asi po 4x :-D) že tam je Grom Hellscream byl náčelníkem klanu Hellscream .... Asi ani nemusím říct co tam má být, že? :-D

Zug 06.06.2016 16:05

Super! Konečně je aktualizovaný nejvíc cool povolání.Your reputation with Zug has been increased by 10000. You are now Revered.

Dameshi 10.09.2011 17:07

Coxx
Jo, fury to má díky talentu bloodsurge - je to snad když se dá bloodhirst, tak že 10/20/30% šanci, že to bude instant, free a eště snad i větší dmg. Jinak cast je 1.5 sec a v talentech u amrs se to dá snížit na 1 a pak 0.5 sec a nějaká ta dmg; Na slam je snad eště glyph na větší crit šanci, ale stejně si myslim, že warrové v PvP tuhle abilitku nepoužívají; nebo já sem se s tim eště snad myslim nesetkal
díky moc a když mám 2x 2 hadn zbraně , jak se sčítá to poškození? to jako kdybych měl 2 x sword s požkozením 900-1000 , to bych dával dmg 1800 - 2000 ? díky předem

Coxx 10.09.2011 16:27

Dameshi
Mám dotaz : Když jsem hrál na wotlku , tak jako arms warrior bylo na slam ,,Cast´´ a myslím , že furi warrior měl díky talentu jen občast instant slam.Dotaz zní takhle , na CATA už warrior necásti nebo nenabíjí slam , děkuju.A nemělo by se tu napsat něco o spell reflectu a možnám macru na něj ?
Jo, fury to má díky talentu bloodsurge - je to snad když se dá bloodhirst, tak že 10/20/30% šanci, že to bude instant, free a eště snad i větší dmg. Jinak cast je 1.5 sec a v talentech u amrs se to dá snížit na 1 a pak 0.5 sec a nějaká ta dmg; Na slam je snad eště glyph na větší crit šanci, ale stejně si myslim, že warrové v PvP tuhle abilitku nepoužívají; nebo já sem se s tim eště snad myslim nesetkal

Dameshi 10.09.2011 16:12

Mám dotaz : Když jsem hrál na wotlku , tak jako arms warrior bylo na slam ,,Cast´´ a myslím , že furi warrior měl díky talentu jen občast instant slam.Dotaz zní takhle , na CATA už warrior necásti nebo nenabíjí slam , děkuju.A nemělo by se tu napsat něco o spell reflectu a možnám macru na něj ?

Dejvik 09.05.2011 20:55

pls nehodi sem nekdo nejaky pvp talent strom na arms a fury diky moc

Skynet 04.05.2011 06:09

Challenging Shout - Taunt všech mobů v okruhů 10 yardů. Trvá 6 sekund a stojí 2 rage. V popise je 5. nie 2.

Ellendway 03.05.2011 20:05

Ethereal
Oprava hned na začátku - Jenom furry warrior může mít 2x 1/2h
Opraveno.
opruzenina
A mas tam nekde receno ze kazdy war muze mit 2x 2h a navic tusim ze uz dlouho muze kazdy war mit 2x 1h.
Kde???

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet