Bolvar Fordragon

  Bolvar Fordragon    Lich King    Lore   

Bolvar

 

Bolvar Fordragon, regent Stormwindu, velitel výpravy do Northrendu byl veledůležitou osobou v dění Aliance. Pak však přišla Wrathgate a s ní první obrovská ztráta jak pro Alianci, tak i pro Hordu, ve válce proti Králi Lichů. I když všichni truchlili nad ztrátou regenta, který se v nepřítomnosti Variana staral o Stormwind více než dobře, málokdo věděl, že vše vede k mnohem většímu údělu, který byl pro Bolvara připraven.

 

Historie

 

Regent Stormwindu

 

O Bolvarově minulosti se ví pramálo a dalo by se říci, že snad nic. Neví se, odkud přišel, jak se dostal na pozici regenta v době, kdy Varian zmizel a zdá se, že Blizzard tento velký otazník ani moc netrápí. Začněme tedy raději dobou, kdy byl král Stormwindu, Varian Wrynn, unesen Defiasy. Právě v této těžké době byl právě Bolvar zvolen regentem a byl ochoten najít a přivést zpět Variana, ať to stojí, co to stojí. Mimo dozoru nad královstvím opatroval a staral se o mladého prince, který si Bolvara rychle oblíbil. Nebyl to však jen Bolvar, který pomáhal Anduinovi řídit království, ale také záhadná lady Katrana Prestor.

 

World of Warcraft: The Comic

 

Bolvarovo snažení nepřišlo nazmar a po nějaké době jej kontaktoval samotný Defias a požadoval výkupné za propuštění Variana. Fordragon chytře vybral výkupné na menších daních od měšťanů a král se tak mohl vrátit. Když však krále uvítali společně s celým městem, pouze Anduin s Bolvarem tušili, že je cosi v nepořádku. Byl více povrchní, nezajímal se o zájmy svého lidu a o své království a často bránil Kartanu Prestor v jejích názorech, jak správně vést Stormwind. I když byl jako vyměněný, naštěstí se to nijak nepromítlo na jeho vztahu k Anduinovi. Nedlouho po Varianově návratu nechal pod Anduinovým nátlakem vyšetřit okolnosti Varianova únosu. Poslal tedy maršála Reginalda Windsora, který už měl dlouho jakási podezření, že se cosi děje na stormwindském dvoře, aby se pátrání ujal. Zatímco Windsor zmizel a dlouho od něj nepřicházely žádné zprávy, Bolvar zůstal ve Stormwindu, aby chránil Anduina i celou Alianci před Katranou a jejími rádoby radami. Zanedlouho přijel do Stormwindu král Magni, aby požádal o pomoc proti silám Dark Iron klanu a celou věc Bolvarem a Varianem prodiskutoval. Varian byl však přerušen Katranou, která jej přesvědčila, aby neposílal posily proti Dark Iron klanu, který nedávno získal Thandol Span. Král Magni odešel, zklamán, že se král nechá takto dobrovolně ovládat od lady Prestor. Bolvar se snažil spojenectví s králem trpaslíků udržet a pokoušel se mu vysvětlit, že nechápe, jak je možné, že Thandol Span padl, když osobně poslal posily. Byla to však lady Prestor, která rozkaz zrušila. Bolvar s tím nemohl nic dělat a proto pokračoval v dohledu nad princem Anduinem.

 

Pak se však vrátil Reginald Windsor s rozhodujícím zjištěním a s druhým králem Varinanem, který si říkal Lo´Gosh. Windsor neváhal a řekl všem, na co přišel: Katrana Prestor je ve skutečnosti Onyxia. Lady Prestor už nadále nemohla skrývat svou pravou identitu, přeměnila se zpět v obrovitou saň a s ní i několik stráží, aby ji ochránily. Boj ve Stormwind Keep se rozzuřil naplno a jelikož rámus a dračí řev nešlo neslyšet, Anduin vyrazil na pomoc. Bolvar ho však nehodlal nechat jít samotného a proto se vydal za ním, aby ho ochránil. Po cestě se potkal s Reginaldem, který však neunikl rozběsněné Onyxii, jejíž identitu odhalil a zemřel pod žárem jejího ohnivého dechu. Co se však nestalo, Onyxia unesla Anduina a přenesla jej do svého doupěte. I když byli jak Varian, tak Lo´Gosh povahově odlišní a přeci oba polovinou jednoho celku, vydali se do doupěte dračice, aby Anduina zachránili. Bolvar mezitím zůstal, aby střežil Stormwind.

 

Wrath of the Lich King

 

Když se celá výprava vrátila, včetně konečně celistvého Variana i Anduina, čekalo je nepříjemné překvapení. Stormwind pokryla téměř hřbitovní mlha, která mohla znamenat jen jediné: příchod Pohromy. A opravdu. Na město zaútočily nemrtvé stvůry včetně rytířů smrti a frostwyrmů. Stormwind však nebyl jediným městem, které bylo napadeno. Byl mezi nimi i Orgrimmar. Když byla Pohroma ve městech poražena, Bolvar se rozhodl, že vypluje do Northrendu a povede Alianční expedici. V té chvíli, kdy se s Bolvarem loučili Anduin i Varian, než nastoupil na loď, ještě oba netušili, že ho vidí naposledy. A nyní už na řadu nastupuje Wrathgate. O této questové linii jsem se rozepsala v jednom z dílů Blizzard Must Be Crazy (odkaz) a vězte, že konec linie je opravdu srdceryvný. Ze začátku linie vynechám Hordu, protože Bolvar se motá hlavně kolem Aliance.

 

Během linie zjistíte, že k bitvě u Wrathgate se nemůže připojit vojsko z Wintergarde Keep, jelikož zde mají velký problém s lichem Thel´zanem the Duskbringerem, se kterým vám musí nakonec přijít i sám Bolvar. Když lich padl, zbytek vojsk se mohl vydat k Wrathgate. Bitva započala, a když padl poslední voják Pohromy, Bolvar vyšel společně s Dranoshem Saurfangem před bránu a vyzval Arthase, aby vyšel ven. Král Lichů skutečně vyšel. Saurfang proti Arthasovi vyběhl, ale byl okamžitě zabit. Když už se i Bolvar chystal proti Králi Lichů pozvednout meč, objevil se Apothecary Putress, který zradil Sylvanas tím, že se přidal k Varimathasovi a vypálil katapulty nesoucí upravenou nákazu na bitevní pole.

 

Vojáci Aliance i Hordy padali k zemi bez možnosti pozvednout zbraň proti tak odporné smrti. Nakonec i Bolvara oblak obklopil, zatímco Arthas byl schopen si ještě zachránit svůj holý život. Bolvar padl k zemi a svůj pohled upřel k obloze, kde se začali slétávat draci Rudé dračí letky (tento okamžik v cinematicu mě vždycky rozpláče). Dračí oheň nákazu spálil a s ní i Bolvarovo tělo sežehlo na uhel… ne však na popel.

 

Když dobrodruhové našli na bitevním poli Bolvarův štít a přinesli jej králi Varianovi, který Bolvara nazýval bratrem, dostal tak záminku vyhnat Hordu z Lordaeronu. Vydal se tedy před brány Undercity, aby Putresse dohnal před spravedlnost. Bitva o Undercity je však už jiný příběh. Vraťme se k Bolvarovi, i když se mohlo všem zprvu zdát, že již zemřel. Málokdo ví, že plameny Rudé dračí letky mají tu schopnost očišťovat a léčit. I v A Tale of Valor (odkaz) jsme hledali lék pro nemocného Bridenbrada u samotné Alextraszy. Dračí oheň sice Bolvara sežehl, ale zároveň oživil, což není stav, po kterém by kdokoliv dvakrát toužil. Jenomže to se vy dvakrát rychle nedozvíte. Indicií vám může být leda rozhovor mezi Alexstraszou a Korialstraszem, kdy královna Rudé dračí letky říká: „Ostatní nesmějí odhalit pravý osud mladého paladina. Ještě ne.“ Spousta hráčů, kterým bylo dovoleno rozumět drakoniánskému jazyku, si ani nedovedla představit, co se Bolvarovi mohlo přihodit.

 

Fall of the Lich King

 

Pohroma si vezme vše, co je mrtvé a to platilo i o Bolvarovi se Saurfangem. Byli odtaženi do Citadely, kde byl Saurfang oživen a Bolvar krutě mučen samotným Lich Kingem, aby se přidal na jeho stranu. Přesně tuto chvíli můžeme vidět, když bojujeme s Yogg-Saronem a vidíme ještě před tím několik historických událostí: vznik Dragon Soul a zavraždění krále Llanea Garonou. I když od Wrathgate do prolomení bran Icecrown Citadely uběhlo několik měsíců, Bolvar vzdoroval a ani krutá muka ho nedonutila, aby se vzdal a připojil se k Arthasovi (jediný další paladin, kterému se to povedlo, je sir Zeliek, na jehož lore se Blizzard opravdu ošklivě vykašlal). Když i Arthas konečně padl, duch krále Terenase řekl Tirionovi, že pokud nebude žádný Král Lichů, nemrtví zdivočí a budou ještě nebezpečnější. Tirion se chystal si helmu nasadit, když v tom jej přerušil Bolvar. Jeho tělo bylo sežehlé plamenem a ve světě živých pro něj již nezbývalo místo. Proto se rozhodl, že úděl Krále Lichů převezme na sebe. Jakmile mu Tirion helmu nasadil, Bolvar mu řekl, ať vzkáže celému světu, že Král Lichů je mrtev a Bolvar Fordragon zemřel s ním.

 

Původní spánek smrti Krále Lichů trval pět let. Poté se probudil a započala válka v Northrendu. Co tedy nastane, až se Bolvar probudí? Nezešílí z tak rozšířeného vědomí? Bude mít stále povědomí o tom, co je špatné a co dobré? Pokud se Blizzard rozhodne z Bolvara udělat záporáka, bude se už opakovat. Ale bohužel má ve zvyku na spoustu postav zapomínat anebo ty dobré zabíjet a tak nemůžeme s jistotou říct, zda se po Warlords of Draenor Bolvar probudí či nikoliv. A pokud ano, rozhodně nemůžeme říct, jaký bude. Budeme se muset nechat překvapit. Chybíš nám, Bolvare.

 

Stav: „živý“, spící

Nachází se: Ledový trůn, Icecrown Citadel; dříve Fordragon Hold v Dragonblightu a Stormwind Keep

Frakce: Pohroma, dříve Valiance Expedition, Stormwind, Aliance

Postavení: Král Lichů, dříve regent Stormwindu

Rasa: Nemrtvý, dříve Člověk

Povolání: dříve paladin


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

agrineela 17.11.2022 20:10

Rashad, USA 2022 06 17 22 04 15 <a href=https://lasix.autos/>bumex vs lasix</a>

ensuews 05.11.2022 23:24

Cancer is the third leading cause of death in Kenya <a href=http://nolvadex.one/>tamoxifen usage</a>

Mordecay 01.02.2014 11:06

Deathkroman
mimochodem toto pověděl Metzen na tuto otázku: What's the truth about the new Lich King? Chris Metzen replied: Arthas and Ner'zhul have become a perfect fusion of one being - Arthas' personality and body with Ner'zhul's wisdom, experience, power and EVIL.
A potom nasledoval epilóg Rise of the Lich King.
Esperanta
Ano, o kousek níže jsem ji sem postovala. Jinak Ner´Zhul mrtvý je: I have a question regarding the storyline of Ner'zhul: is he finished, or what's going on with that?A. Yes. Yeah, Ner'zhul is done. He served us well in that capacity, but really the Lich King idea... really has the ultimate expression, you know, as Arthas or whatever. Ner'zhul's done.
Tak snáď už je v tom jasno

Muradin 01.02.2014 11:04

Ohledně toho co dává DK sílu ve Warcraft 2 to byla jejich zbraň ,ale podstata DK se od té doby změnila tak nevím.

Esperanta
Ano, o kousek níže jsem ji sem postovala. Jinak Ner´Zhul mrtvý je: I have a question regarding the storyline of Ner'zhul: is he finished, or what's going on with that?A. Yes. Yeah, Ner'zhul is done. He served us well in that capacity, but really the Lich King idea... really has the ultimate expression, you know, as Arthas or whatever. Ner'zhul's done.
Zatím ano ,ale to se může změnit. Problém je v tom ,že na Blizzconě jsou lidé často zaskočeni otázkou na ,kterou se nemohli připravit to je taky jeden z důvodů proč se z otázek snaží vykroutit nebo vyhnout odpovědi v čemž se jim ani nedivím.

Esperanta 01.02.2014 09:27

Deathkroman
mimochodem toto pověděl Metzen na tuto otázku: What's the truth about the new Lich King? Chris Metzen replied: Arthas and Ner'zhul have become a perfect fusion of one being - Arthas' personality and body with Ner'zhul's wisdom, experience, power and EVIL.
Ano, o kousek níže jsem ji sem postovala. Jinak Ner´Zhul mrtvý je: I have a question regarding the storyline of Ner'zhul: is he finished, or what's going on with that?A. Yes. Yeah, Ner'zhul is done. He served us well in that capacity, but really the Lich King idea... really has the ultimate expression, you know, as Arthas or whatever. Ner'zhul's done.

Deathkroman 01.02.2014 08:44

Vypadá to, že si budeme muset ohledně Nového Lich Kinga počkat na nějaké informace od Blizzardů, protože teď tu opravdu jen hádáme z faktů..

cerberos 01.02.2014 02:52

Že by Sylvanas,taky jsem si to myslel,ale asi ona ty ostatky Frostmourne určitě nemá,jen si vzpomente,co chtěla udělat,když zjistila,že její bývalý tryznitel je konečně mrtev,co udělala pak,skočila z Icecrownu,nebýt valkyr nebyla by ve wow,kdyby ho vzala ona tak proč by skákala z té citadely,kdyby měla plány co s ostatkama toho meče...

cerberos 01.02.2014 02:42

Podle mě,je Nerzhul,skutečně mrtvý zabil ho Arthas,Arthase zabili dobrodruhové a Tirion,ta Ledová koruna,je ted jen něco jako velmi mocný artefakt na ovládání Pohromy/armády nemrtvých/,ano pokud žil Nerzhul mohl promlouvat skrze Ledové koruny,ted už je mrtev i Arthas,takže Bolvara neovládá nikdo,tady jde o to aby on mohl ovládat Pohromu,bez vládce či nosiče té koruny by byl chaos obrovských rozměrů. Nezapomínejte,že Nerzhul mluvil i skrz Mrazivého smutku/Frostmourne/,ten meč byl zničen,ale doted nevím co se stalo s jeho zbytkem?,pokud Blizzard o tom nic neříkal kam zmizely jeho ostatky,hm..tak to potěš Amanthul wow-světu....

Deathkroman 31.01.2014 23:44

mimochodem toto pověděl Metzen na tuto otázku: What's the truth about the new Lich King? Chris Metzen replied: Arthas and Ner'zhul have become a perfect fusion of one being - Arthas' personality and body with Ner'zhul's wisdom, experience, power and EVIL.

Deathkroman 31.01.2014 23:39

Now, Ner'zhul's voice echoed within his mind and throughout the chamber, we are one!In that moment, Ner'zhul and Arthas' spirits fused into a single mighty being, just as the Lich King had always planned. And thus one of the most powerful entities on Azeroth was born.Toto řekl samotný Ner´Zhul/Arthas na konci Warcraft 3 FT v kampani za Nemrtvé.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet