Cataclysm - Mulgore

U Mulgore by se mohlo zdát, že se v něm nic moc nového nestalo. Mapa se skoro nezměnila až na zamořená území na jihu, avšak hlavní questová linie nám odhalí, že Mulgore je pod invazí Bristlebacků a navíc se nachází v menší občanské válce, která má na svědomí smrt dobrého Thrallova přítele, Cairna Bloodhoofa.

Začínáte na stejném místě jako vždy, v Camp Narache. Tato osada byla vždy v těsné blízkosti s pevností prasečích lidí, ale drobné konflikty nikdy nepřerostli v otevřenou válku, až do teď. Jen co se trochu rozhlédnete, všimnete si že vesnice je pod útokem prasečích lidí, kteří mají převahu zhruba 3 až 4 k 1. Na úkoly typu Your Place In The World a Zabij deset prasat můžete rovnou zapomenout. Hned první quest vás obeznámí se situací a pošle trochu na východ od vesnice, kde již jsou postavené barikády a obránci se zuřivě brání, jak jdete vidíte spálenou krajinu a zničenou vodní studnu. Akorát co dorazíte, dostanete za cíl osvobodit pár zajatých Taurenů a pozabíjet několik Bristlebacků. Po chvilce je hotovo, ale s každým zabitým prasetem přibydou dva noví.

Dále jste posláni k západnímu táborů, kde začíná proti ofenzíva. Zjistíte, že za spálenou půdou a nemocnou půdou, na které nic neroste, kromě velkých, zelených, pichlavých kořenů může skupinka prasečích mágů. Máte je zabít do jednoho. Mimo to vám jeden lovec řekne, abyste na třech místech zapálili ohradu plnou bitevních prasat.

Po snadné práci jste posláni zpět do Camp Narache, kde Vám oznámí, že jeden průzkumník našel základnu vůdce útoku na západ od osady, nachází se tam, kde byl dříve průchod z Red Cloud Mesy do Mulgore. Váš cíl je hlídán dobře vyzbrojenými Bristlebacky a sám také není bezmocný, ale neměl by vám dělat žadné větší potíže. Za splněnou práci dostanete na výběr z krásné odměny a hned dalším questem jste poslání na vrcholek Red Cloud Mesy, kde si máte popovídat s jedním npcčkem. Ten vám oznámí, že dnes jste vybojovali slavné vítězství, ale měli byste pokračovat na své cestě za poznáním a vědomostmi dále, s tím vás promění v ptáka a vy si můžete krásně prohlédnout Mulgore a na obzoru lze spatřit Great Wall, chránící vstup z Barrens.

Doletíte do Bloodhoof Village a chvilku poté, co naberete všechny questy si řeknete něco jako: „Ach ne, zase ty stejné úkoly, jako z preCata." Máte zmasakrovat vesnici gnollů na jiho-východě, nakrmit psa, jenž patří týpkovi u mostu a všechny ty ostatní questy z dřívějška. Tady bych mohl skončit, ale pak jsem si všimnul, že něco nesedí. Začnu pročítat jednotlivé úkoly. Hledám, jestli není něco nového a pak si všimnu slova Grimtotem. Rychle dodělám jednotlivé zadání questů, sesbírám suroviny na vytvoření očistného totemu a zamířím do vesnice.

V Bloodhoof Village si popovídám s jedním npc a ten mi řekne, že klan Grimtotem si myslí, že by celý Kalimdor měl patřit Taurenům, a i když ne vždycky úplně vycházeli s Taureny z Mulgore, byli v Thunder Bluffu vítání a nehrozilo jim nebezpečí, nic nového říkám si, tak čtu dál a zjistím, že Grimtotem klan nechal otrávit Cairne, který na jed zemřel a pokusil se o násilná převrat v Thunder Bluffu, situaci se naštěstí podařilo zachránit a Orno Grimtotem byl s celým klanem z města vykázán, a proto, když nemůže získat Thunder Bluff, snaží se dobýt alespoň Mulgore. Nechal otrávit všechny studny a zbrojí do zbraně.

Povýšil jsem o pár levelů a dostal jsem nové úkoly. Nejdříve jsem měl jít do hor na západ, kde skupinka trpaslíků těžbou rozzuřila místní elementy a já je mám uklidnit hrou na bubny. Vše šlo v pohodě. Elementi šli uklidnit, i když na vás útočili. Dále mám sledovat cestu na východ z vesnice, kde potkám Taurena, který mi řekne, ať zjistím, proč se vrátili goblini z Venture Company ke karavaně, jenž ráno jejich skupinka vypálila. Přijdu ke karavaně, vše prozkoumám, vrátím se a vše Taurenovi sdělím. To, co objevím ho rozčílí a řekne mi, abych šel do nedalekých hor, tam zabil několik lidí (goblénů, gnollů a pár ogrů) od Venture Co. a jejich šéfa. Vše jde jako po másle a tak jdu očistit studnu na jih od Bloodhoof Village a všímám si, že na místě, kde dřív byli goblini a gnollové jsou nyní skupinky Taurenů z Grimtotem klanu. Pročistím si cestu, vyčistím studnu a jdu zase zpátky.

V dalším úkolu mám získat suroviny do dalšího totemu, s kterým poté očístím studnu severně od vesnice, až vše udělám, dostanu nový úkol od chlápka, který mě promění ve vlka a řekne, že zde je už práce hotová a další dobrodružství na mě čeká za Zlatými Pláněmi. Běžím tedy přes krajinu, která ve slunečním světle se jakoby opravdu září zlatem.

Vlk mě dovede do nově vybudované osady Camp Sungraze severo-východně od Thunder Bluffu, kde dostanu pár úkolu, které se na preCata zadávali v Bloodhoof Village a ať získám suroviny pro další totem. Celý tábor není přespříliš velký, nachází se v něm převážně lovci z Thunder Bluffu. Udělám vše, jak mi řeknou a jdu očistit třetí a poslední studnu. Jak se vrátím, oznámí mi, že si mě vyžádal Baine Bloodhoof, syn Cairna. Avšak než se s ním setkám, musím si vyžádat dovolení od duchů zemřelých předků. S tím mi oznámí, že hřbitov je pod útokem prasečích lidí, tak ať jich pár cestou zabiju a starostlivý otec se mě zeptá, zdali bych mu mohl získat peří z harpyjí pro oblek svého syna. Nejdřív jdu Red Rocks zabít Bristlebacky a pokecat s duchy, potom zabiju několik harpyjí a vrátím se zpátky. V Camp Sungraze mi popřejí hodně štestí při setkání s vůdcem a odmění za mou snahu.

Thunder Bluff není příliš daleko a při cestě potkám Ghost Howla, to je mob, který byl zraněn démonem během Války Prastarých, kůži z něho donesu lovci v Camp Sungraze a opět pokračuju do města. Dorazím k Bainovi a ten mi řekne, že Taureni jsou mírumilovný národ, ale pokud by s nimi chtěl kdokoliv bojovat, zvlášť je-li to někdo z jejich vlastních řad, ukážou mu sílu, jakou ještě neviděl a pošle mě zabít Orna Grimtotema, vůdce klanu Grimtotem.

Orno si udělal základnu v Stonetalon Pass, severně od Thunder Bluffu, jen co dorazím, spatřím jeho základnu v plamenech a Taureny bojující proti sobě. Přidám se na stranu Thunder Bluffských a probuji se k Ornovi, jenž je elita na lvlu 13, ale není těžké ho porazit. Když mu uberete asi na 50% objeví se Baine Bloodhoof a Orno vykřikne: „Ha, ty ses přece jenom objevil, na něj!“ Bainem spadne do léčky a za ním se objeví dva Taureni, kteří na něho zaútočí. Orno ještě řekne, že zemře stejně ubohou smrtí, jako jeho otec. To Baina rozčíli a Orna i oba zabijáky jedním kouzelm odhodí. Taureni to nepřežijí, avšak Grimtotem se ještě drží na nohou. Než mu vůdce zasadí poslední ránu, stačí říct „Tohle ještě není konec!“ Baine vám řekne, že konečně má Mulgore na chvíli klid a ať za ním přijdete do Thunder Bluffu.

Ve městě mi Bloodhoof oznamuje, že Taurenský lid odvedl skvělou práci, ať jsme na sebe pyšní a ihned zajdeme za Windrider masterem a řekneme mu o cestu do Orgrimmaru, protože se o tomto musí dozvědět Garrosh. Ten akorát řekne, že jestli se Vám to povedlo, tak musíte být velmi silní a odteď jste zbraní Hordy.

[odstavec]

Hodnocení

Mulgore samotným Cataclysmem moc ovlivněn není a tudíž se zas tak přílíš nezměnilo, avšak nyní má hlavní questovou linii, která vás vede během expení, zatímco dříve jste jen čekali na level deset, abyste mohli jít už do Barrens. Další výhodna věc je, že přidali do Bloodhoof Village lítaka, takže si během levelování můžete kdykoliv odskočit do Auction House, banky nebo si zajít za profesním trenérem.

Naopak se mi moc nelíbí, že nových questů je opravdu málo, pokud nepočítám Red Cloud Mesu, kde jsou všechny úkoly nové. Sice se Blizzard snaží udělat pro hráče, kteří si expí opět taurena, ale tentokrát například jiné povolání ňějakou změnu, ale dělat úplně ten stejný quest, jenže v něm místo gnollů jsou Taureni z Grimtotem klanu, mě zcela nenadchlo.

Klady

  • Invaze prasečích lidí
  • Zajímavá příběhová linie, která Vás vede celou zónou
  • Občanská válka
  • Nová osada nad Thunder Bluffem (Camp Sungraze)
  • Windrider v Bloodhoof Village

Zápory

  • U spousty questů se akorát změnilo z koho daná věc padá nebo namísto dvou šišek máte posbírat pět drápů
  • Rychlý přechod z Red Cloud Mesy do Bloodhoof Village. Sotva jste se bránili akorát na prahu domu, najednou máte klídek, pohodičků a můžete si jít zarybařit do k blízkému jezeru.


Naposledy upravil/a Snake Plisken 23.11.2010 v 10:53:20.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Pestak6 31.08.2010 09:39

Anstriber
Jednoho dne přišel do taurskeho města typek jmenem Tirion ten řekl ty kravo ty budeš paladin pojd za mnou za den příšel a byl to paladin

Pytler 26.07.2010 20:46

budete dělat víc takovíhlech článků a začátečních lokacích? (např. Durotat)

Dejwo 26.07.2010 10:32

Jsem myslel že vůdcem Grimtotemů je Magatha...Ten Orno je její syn, že?

Kalon 26.07.2010 10:14

KURT
stejně je podle mě debilní aby měl tauren paladina kde asi kurnik mohl tauren nabrat holy magii? podle mě by měl paladin zustat tak jak je prostě holy magie neni pro taureny ani orky ani trolly ani undeady at si ju nechaj tepli zvelfici a alliance ikdyz aby blood elfi měli paladiny mě taky prijde jako hovadina ale dobra to bych eště přežil
Hovadina?Tak pár taurenů (Sunwalkers) se otočili k přírodě zády a uctívají Slunce.(od toho ten název) A Belfove Paladinove?To ti prijde take jako hovadina? Belfove znaji holy magii a tak proc by nemohli byt paladiny (Blood knight)Jinak souhlasím s Charlie

Anstriber 26.07.2010 00:13

Jednoho dne přišel do taurskeho města typek jmenem Tirion ten řekl ty kravo ty budeš paladin pojd za mnou za den příšel a byl to paladin

Charlie 25.07.2010 23:03

KURT
stejně je podle mě debilní aby měl tauren paladina kde asi kurnik mohl tauren nabrat holy magii? podle mě by měl paladin zustat tak jak je prostě holy magie neni pro taureny ani orky ani trolly ani undeady at si ju nechaj tepli zvelfici a alliance ikdyz aby blood elfi měli paladiny mě taky prijde jako hovadina ale dobra to bych eště přežil
zjisti si trochu o víře taurenů, možná potom pochopíš...

OWEN 25.07.2010 22:51

sraby ho otravili

KURT 25.07.2010 22:40

stejně je podle mě debilní aby měl tauren paladina kde asi kurnik mohl tauren nabrat holy magii? podle mě by měl paladin zustat tak jak je prostě holy magie neni pro taureny ani orky ani trolly ani undeady at si ju nechaj tepli zvelfici a alliance ikdyz aby blood elfi měli paladiny mě taky prijde jako hovadina ale dobra to bych eště přežil

Pytler 25.07.2010 20:37

Dejv
není to jeho syn ale bratr
tak teď si mě opravdu rozesmál

DaveL 25.07.2010 15:34

big3
Mě se to líbí Cairnovo místo převezme jeho syn jako Garosh převzal místo Thralla.Prostě nové generace,je dobré že Blizzard příběh konečně popohnal dopředu.Jen je škoda že Cairna nezabil Garosh v duelu ,ale to je jedno...
není to jeho syn ale bratr

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet