Nostalrius - Kauza uzavřeného serveru stále žije!

http://media.wowfan.cz/uploaded/nostalrius
Vzpomínáte si na již téměř zapomenutou kauzu, která se točila kolem privátního serveru Nostalrius? Napsalo se mnoho novinek kolem toho, jak Blizzard celý server zavřel a poslední zprávy, které se na veřejnost dostaly, byly o tom, že se zástupci serveru sešli s vedením Blizzardu, na kterém probrali všechny možné možnosti a postupy. Od té doby bylo ticho a na celou kauzu se pomalu, ale jistě zapomnělo. Před pár dny ovšem vyšla na fóru tohoto serveru novinka, která poodhalila dalších několik skutečností a možný (i když dle všeho nelegální) návrat této „ikony“ free serverů. O co tedy jde? V průběhu několika měsíců se posbíralo přes 300 tisíc podpisů v online petici a přes 50 tisíc hráčů vyplnilo dotazník. Dotazník obsahoval také otázku, zda by hráči chtěli platit měsíční předplatné za hraní na legacy serveru. V drtivé většině byla odpověď ano. Blizzard má také veškeré potřebné podklady k tomu, aby servery spustil. Vývojáři serveru Nostalrius poskytli kompletní dokumentaci, včetně anti-cheat systému, který zabraňoval programům jakkoli zneužívat hry. A proč o tom vůbec píšeme? Komunita stojící za Nostalrius veřejně přiznala, že pokud Blizzard na blížícím se BlizzConu nepředstaví plán, jak vyřešit problém legacy serverů, půjde do toho Nostalrius nejspíše znovu a s mnohem větší parádou! Myslíte, že Blizzard se chystá na BlizzConu představit něco nového? Myslíte, že Tom Chilton byl přesunut z týmu World of Warcraft náhodou, nebo to má co dočinění s novým projektem, kterým může být již mnohokrát zmíněný Blizzard Classic – projekt, ve kterém upravují staré hry a hráčům tak dovolují je pouštět na nových počítačích.


Naposledy upravil/a Bellatrix 19.10.2016 v 23:05:12.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

tomulkabambulka 25.10.2016 09:25

Ach jo. Tyhle debaty tady budou pořád a nikdy se konce nedoberete. Veliká skupina lidí na free serverech jsou tzv děti, další veliká skupina jsou lidé, kteří nikdy nebudou pravidelně platit. Tohle jsou prostá fakta, a ten zbytek těchto lidí jsou možná fanoušci starých světů, ale aby se kvůli nim Blizz nějak obtěžoval mně přijde zbytečné. Ať si založí server někde v Rusku, KLDR či v jinak podobné zemi a bude od těchto debat klídeček.Třeba já bych chtěl, aby Blizz předělal staré lokace do dnešní grafiky, udělal na těch lokacích mechainiku jaká je v Legionu (lvl příšer/lvl tvůj). Chci aby přědělal všechny staré raidy a dungy do dnešní podoby a přidal tam možnost chodit na 110 v příslušné obtížnosti. A takových je více a brečím tu pořád dokola, že tohle nemám? Ne nebulím.

Lockdaar 24.10.2016 18:43

corpsen
Esperanta: Aha jasně a proto blizzard udela v Legion tak časově náročnej content, aby každýho odradil, takové množství lidí odešlo jenom z časových důvodů, je toho plné forum.Tak jako tak, Vanilla bude offi/neoffi, Nostalrius nepovažuju za free, protože to tam fungovalo krásně, obnovte server v Rusku a je to
lolwhat? já sice teda už nehraju tolik hodin denně, ale nepřijde mi, že by ten obsah v Legionu byl nějak extra časově náročný - např. class hall kampaň je časově delší kvůli misím nebo získávání AP ale to je tak jediný na co jsem narazil. Oproti tomu, jak časově náročná byla vanilla je tohle tak trochu procházka růžovým sadem. Vážně kvůli tomuhle lidi brečí a odcházejí nebo jen trolluješ? :PJinak pochybuju že Nostalrius fungoval tak krásně - je to furt free server... Osobně jsem tam nezkoušel hrát (zkoušel jsem po vypnutí Nostalriusu vychvalovaný Kronos co se týče kvality, a ten měl díky rollbackům/lag spikes/disconnectum do kvality hodně daleko...) ale hrál tam dlouho kamarád a bezproblémový podle něj rozhodně nebyl. Lagy, rollbacky nebo disconnecty jsou součástí každého free serveru a Nostalrius prý nebyl vyjímkou ...

corpsen 24.10.2016 18:12

Oisin
Já jsme silně pro zavedení legacy serverů. Ať se tam lidi první měsíc vyblbnou a pak se přesunou zpět do normálního wowka protože to 95% z nich nebude zvládat časově. A tím se konečně uzavře tahle debata.
Hrál jsem každej datadisk, jedinej legion nedávám časově, rád se vrátím na vanillu, kde jak říkáš, že se to nedá časově zvládnout DDEsperanta: Aha jasně a proto blizzard udela v Legion tak časově náročnej content, aby každýho odradil, takové množství lidí odešlo jenom z časových důvodů, je toho plné forum.Tak jako tak, Vanilla bude offi/neoffi, Nostalrius nepovažuju za free, protože to tam fungovalo krásně, obnovte server v Rusku a je to

Esperanta 24.10.2016 12:07

Oisin
Já jsme silně pro zavedení legacy serverů. Ať se tam lidi první měsíc vyblbnou a pak se přesunou zpět do normálního wowka protože to 95% z nich nebude zvládat časově. A tím se konečně uzavře tahle debata.
Supr. Blizz stráví minimálně rok na vývoji Legacy serverů, které by spoužily jen k vyblbnutí a lidi je pak opustí. Super. To by to fakt mělo cenu. Přesně tohodle se chce Blizz vyvarovat.

Oisin 24.10.2016 10:51

Já jsme silně pro zavedení legacy serverů. Ať se tam lidi první měsíc vyblbnou a pak se přesunou zpět do normálního wowka protože to 95% z nich nebude zvládat časově. A tím se konečně uzavře tahle debata.

kritik 24.10.2016 10:24

Ellendway
Výborně, ovšem patch 1.4 vyšel plus mínus rok po tom, co byla vydána hra, takže je to zcela irelevantní, jelikož hráči, kteří raidovali, opravdu nemohli čekat rok na to, až se Blizzard rozhodně přidat pár úkolů.
Specialne kvuli tobe jsem si nasel presny datum patch 1.4 5.5.2005, hra vysla v US v Listopadu 2004 a v Eu v unoru 2005, takze ten problem co popisujes jako klasickej pro vanillu zazivali vetsinou jen US hraci a v Eu malokdo zacal raidovat pred zacatkem leta 2005, nebylo to mozny z mnoha duvodu pri 40man raidech se muselo cekat na dost lidi nez dolevluje a TBc vysel v lednu 2007 takze skoro 2 roky se tento problem vubec nekonal ..

Lockdaar 24.10.2016 10:22

Ellendway
Naxx40 nebyl nejtěžší raid, spíše nejhůře zpracovaný raid. Zbytečně těžcí bossové, nesmyslné nároky, úplně špatně udělaný raid.
Asi tak nějak. Nemálo jedinců, o kterých opravdu pochybuju, že by byly členy té cca tisícovky - té 0,1% skupiny která vyčistila ve vanille celý naxx40, dost často vyzdvihuje tehdejší naxx40 jak byl dobrý, náročný, skvělý, nejlepší atd. Myslím že i blizzard sám tehdy přiznal, že naxx40 se nepovedl - ostatně jaký je vůbec smysl dělat nějaký content pro 0,1% lidí z celkové (tehdejší) populace WoW, která by ho dokončila? To mi jako nějaká definice úspěšného raidu teda nepřijde...Je asi určitě špatně, když by třeba v dnešní době mohli příležitostní hráči WoW vejít třeba do Emerald Nightmare na HC nebo Mythic obtížnost a bez problémů, znalosti taktik/soubojů ho mohli vyčistit. Zároveň je ale taky beze sporu špatně to, že by se do raidu v dané expanzi na posledního bosse mohlo dostat jen třeba to 0,1 procento lidí - což je možná i horší než ten první příklad. Když už nic tak by se tam lidi minimálně dostali/prošli by si veškerý (raidovací) content dané expanze, pokud mají o PvE aspekt zájem. Mě osobně by trochu vadilo, když bych se nemohl do nějakého raidu (jako byl naxx40) dostat třeba i jen v jeho odlehčené verzi jako to je dnes viz. LFR, minimálně si za to hraní platím, tak nějaká tohle privilegium chci - o nějaký lepší gear mi v tomhle případě nejde - to ať zůstane tak jak je. A jelikož už u toho dneska nemůžu prostě sedět x hodin denně jako třeba před 9 lety, tak minimálně ta možnost dostat se do raidu už jen např. kvůli lore v dané expanzi by tu prostě pro (casual) hráče měla být -> jako je tomu dnes.

MPosp 24.10.2016 09:28

Jalefar
Vsichni ty casual ubozaci co ve vanille ani nic neraidovali by o tom mohli uz kurva drzet hubu.
Je mi smutno z české komunity, které jsi ukázkový případ, právě proto nehraju na žádném českém serveru. Je to hra a každý jí věnuje, kolik chce a může. Někdo studuje, stará se o něho maminka a on jen vysedává u kompu, jiný má rodinu, firmu a na hraní si urve pár hodin týdně. Trochu tolerance a respektu by čechům rozhodně prospělo, ale kdepak, každý je hned mistr světa omeleta ...Všichni máme právo volby a tak, jako si vybírám staré či nové auto či partnera, mohl bych si vybrat i verzi hry. Proč by si každý nemohl vyzkoušet, jaké WoW-ko bylo v prvních letech své existence? Mnozí si zavzpomínají, jiný vyzkoušejí něco, k čemu tehdy neměli příležitost a názor si udělají sami, bez poradců jako jsi Ty. To nepovažuji za žádnou ubohost ...

Ellendway 24.10.2016 08:58

kritik
Az na to ze nekdy od patche 1.4 uz bylo pridano dost questu az na levlovani na 60 a to jeste nebyl predelan nove Silithus
Výborně, ovšem patch 1.4 vyšel plus mínus rok po tom, co byla vydána hra, takže je to zcela irelevantní, jelikož hráči, kteří raidovali, opravdu nemohli čekat rok na to, až se Blizzard rozhodně přidat pár úkolů.

kritik 24.10.2016 07:13

Ellendway
Naprostý nesmysl. Proto byl velký nedostatek úkolů a mnozí museli od 56., někdy od 57. úrovně hnát levely tím, že trávili pár desítek hodin zabíjením potvor ve světě.
Az na to ze nekdy od patche 1.4 uz bylo pridano dost questu az na levlovani na 60 a to jeste nebyl predelan nove Silithus, ten byl az patchi 1.8 .. dalsich x questu navic a na vsech private sevrech vcetne Nost je patch 1.9, kde uz tenhle problem davno neexistuje, pokud se uvazuje o blizz sevru taky jako 1.9 (coz nikdo nevi 100%) tak je to dalsi argument , ktery s danou kauzou vubec nesouvisi.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet