Priest

Jestli existuje nějaká spojnice mezi lidmi a Světlem, pak jsou to rozhodně kněží. Po celá milénia, kdy komunikují se Světlem a snaží se dělat svět lepším místem, procházejí zničenou zemí, podávají pomocnou ruku všem potřebným a vnášejí světlo do každého temného zákoutí. Ovšem stejně jako světlo nedokáže existovat bez tmy a tma beze světla, někteří kněží se snaží lépe pochopit své schopnosti využíváním Stínu a kouzel, které se namísto léčení zaměřují na zraňování kohokoliv, kdo by se opovážil ublížit nevinným.

 

Historie

Kněží existují dlouho. Vlastně stejně dlouho jako existuje samo Světlo, které k nim promlouvá. Věří v něj mnoho ras Azerothu a i některé, které z Azerothu nepocházejí. Avšak možná nejstaršími uživateli, krom draeneiů, jsou noční elfové, kteří neužívají Světlo jako takové, ale požehnání měsíční bohyně Elune. Naopak ve Východních královstvích si Světlo našlo své zastánce mezi lidmi a trpaslíky. Jedním z nejznámějších kněží byl Alonsus Faol, arcibiskup Církve Svatého světla ve Stratholmu, který sehrál důležitou roli na začátku Druhé války, kdy nabídl pomoc nejen svých kněží, ale také založil Řád Stříbrné ruky a dal tak vzniknout paladinům, svatým válečníkům, kteří rozhodli o výsledku války.

 

Hrdinové

Velen

Velen, vůdce draeneiů, je možná nejstarší bytostí, která na Azerothu vládne Světlem. Už od dob vzniku Plamenné legie je, společně s ostatními draenei, vyhnancem z vlastního domova.

 

Anduin Wrynn

Princ Anduin Llane Wrynn je právoplatným dědicem stormwindského trůnu. V době zmizení svého otce, Variana Wrynna, vládl Stormwindu po boku Bolvara Fordragona a Katrany Prestor. V době Cataclysmu se vydal studovat taje Světla do Exodaru od samotného Velena.

 

Alonsus Faol

Arcibiskup Alonsus Faol je důležitou figurou, která sehrála velkou roli za Druhé války. Nejenže jeho kněží pomohli uprchlíkům ze Stormwindu, ale také založil Řád Stříbrné ruky a dal tak vzniknout prvním paladinům. V nadcházejícím datadisku Legion se má vrátit.

 

Tyrande Whisperwind

Tyrande je Vrchní kněžka sesterstva Elune a oficiální spolu-vládkyně nočních elfů. Vyrůstala se svými dvěma přáteli, bratry Illidanem a Malfurionem Stormragem. Jakmile dorostla do správného věku, stala se novickou Elune v Suramaru.

 

Moira Thaurissan

I když byla Moira jediným dítětem Magniho, krále trpaslíků, ironforgské zákony nepřipouštěly, aby se žezla ujala žena. Když však Magni zkameněl, vlády se ujala společně s Council of Three Hammers a vládne Ironforge dodnes.

 

Základní informace

Kněží disponují nejen obrovským množstvím léčivých kouzel, ale také těch, které jim propůjčují zvýšenou schopnost obrany a pomáhají držet si nepřátele daleko od těla. Každý zkušený kněz dokáže využít své síly k ochraně ostatních a zároveň se stát nepříjemným soupeřem.

 

dhTyp

 • Healer
 • Ranged Magic Damage Dealer

 

Bary

 • Život
 • Mana

 

Dostupné brnění

 • Cloth

 

Dostupné zbraně

 • Daggers
 • One-Handed Maces
 • Staves
 • Wands

 

Dokáže odstraňovat tyto negativní efekty

 • Magic
 • Disease

 

Dostupné rasy

Alliance Horda
Human Troll
Dwarf Undead
Draenei Tauren
Gnome Blood Elf
Night Elf Goblin
Worgen Nightborne
Lightforged -
Void Elf -
Pandaren

 

Schopnosti

 • Healing - Knězi využívají širokou škálu léčivých kouzel, aby vyléčili zranění sobě i svým přátelům.
 • Ranged damage - Díky Stínu jsou kněží schopni udílet velké poškození, ať už najednou, nebo v pravidelných intervalech po nějakou dobu.
 • Power words - Světlo dokáže nejen léčit, ale i zaštítit spojence mocným štítem, který pohltí mnoho silných útoků, nebo mohou jednoduchou modlitbou zvýšit schopnost obrany sobě i svým přátelům.
 • Mind Control - Jejich spojení s myslí a dušemi všech žijících bytostí jim umožňuje dokonalou schopnost manipulace.

 

Talenty

Jakožto mistři léčitelského umění se specializují hlavně na pomoc spojencům, ať už se jedná o léčení jejich zranění, nebo o buffy, které jim pomohou s obranou nebo se zvýšením damage. I když jsou to svatí bojovníci, poštvat si je proti sobě opravdu nechcete. Z dálky dokáží podpořit své přátele, ale i udělit velké zranění, pokud se jim znelíbíte.

 • Discipline
 • Holy
 • Shadow

 

Klady a zápory

Přednosti

 • Disponuje velkým množstvím léčivých kouzel, které může aplikovat jak na své spojence, tak i na sebe.
 • Umí oživit padlého spoluhráče.
 • Disponuje kouzlem, které ochrání jakoukoliv přátelskou jednotku štítem, který absorbuje určité množství zranění.
 • Má silné buffy, které podporují Spirit a Staminu.
 • Pomocí kouzla Mind Control dokáže ovládat jakéhokoliv humanoidního nepřítele se stejným či nižším levelem.
 • Má mnoho DoTek, které způsobují zranění po dobu několika vteřin.
 • Shadow priest má od datadisku Legion namísto many Insanity, která se některými kouzly dobíjí a některými vyčerpává.
 • Discipline priest je schopen používat Shadow i Holy spelly.

 

Nevýhody

 • Může nosit jen cloth armor.
 • V boji se zbraněmi na blízko je nepoužitelný.
 • Když se k němu někdo dostane na blízko, téměř nic nevydrží.
 • Málo instantních kouzel, které by dávaly přímé zranění.
 • Je závislý na maně.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Jablko 25.04.2011 19:00

U prísta by mi bodl nějakej plošňák a malej heal s CD kerej by mě nekopl z Shadowformy

Martinxxl 20.04.2011 17:53

já mel bych malej dotaz jestli ma priest nejake kouzlo na doplnení many dekuji

Wrent 09.04.2011 11:02

Gigi2gigi
Talenty na Disco jsou taky úplně špatně. Psali jste to už do té rubriky talenty, že jsou neaktualizované, v tom případě, ale nechápu proč na ně odkazujete? Je to to samé, jako byste odkazovali na TBC talenty. Nikomu to nepomůže a dost lidí to zavede špatným směrem. Buď by bylo fajn předělat rubriku talenty a nebo na ně aspoň neodkazovat.
plánujeme úplně novou rubriku talenty, ale závisí to na mém času, kterého do maturity už moc mít nebudu

Gigi2gigi 08.04.2011 10:50

Talenty na Disco jsou taky úplně špatně. Psali jste to už do té rubriky talenty, že jsou neaktualizované, v tom případě, ale nechápu proč na ně odkazujete? Je to to samé, jako byste odkazovali na TBC talenty. Nikomu to nepomůže a dost lidí to zavede špatným směrem. Buď by bylo fajn předělat rubriku talenty a nebo na ně aspoň neodkazovat.

multidrtic 08.04.2011 10:43

multidrtic
upřimně moc nechapu toho co dělal talenty na holy priesta jede archangela a nedá si surge of light a taky moc nechápu na co glyph na spirit tap kolikrát se mi za dung asi povede něco dorazit...
ještě dodám že mi přijde zbytečnej rapid renewall o jeden sec redukovat renew a taky state of mind je momentálně absolutně k ničemu....

multidrtic 08.04.2011 10:40

upřimně moc nechapu toho co dělal talenty na holy priesta jede archangela a nedá si surge of light a taky moc nechápu na co glyph na spirit tap kolikrát se mi za dung asi povede něco dorazit...

multidrtic 16.02.2011 10:17

Myslím si že všichni holy priesti ví jak je těžký naučit pug používat lightwell

Deiv 12.02.2011 20:53

článek dobrej jenom malá drobnost u těch informací z Wotlka je místo:avšak i tak se může priestům je avšak i tak se může mágům

Aruniel 12.02.2011 19:29

Btw Naxxramasi nemas pravdu....V ,,rotaci´´ (spravne zadna rotace neexistuje, jen priority) se SW dostava ke slovu v execute fazi - tedy v 25% a mene. Pokud ma clovek talents masochism, tak ano da se tim doplnovat mana, kazdopadne pouziti nad 25% ma za nasledek snizeni DPS. Pokud ma clovek spravne talenty a neni loula tak by mu mel u bosse stacit DA a fiend. Dispersion i SW ma za nasledek snizeni dps. Takze SW nad 25% pouzivat max pri behani nebo pokud si fakt nevystacite s manou.A self dmg dava porad, takze porad hrozi, ze se muzes zabit sam...i kdyz ta pravdepodobnost je na cata hrozne mala ale k tomu jak rika Bella...

Bellatrix 12.02.2011 19:19

Naxxrams
...
Však proto je to taky ve spoileru zastaralých informací ještě z WotLK.
Šéfredaktor WoWfan.cz

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet