Teron Gorefiend

Historie

Tides of Darkness

Teron GorefiendTeron Gorefiend bol členom Tieňovej Rady, spoločenstvo warlockov a nekromantov, ktoré vládlo orkskej Horde cez Blackhanda. Keď Horda zaútočila na Chrám Karabor, mnoho draeneiských klerikov bolo uväznených. Bolo im povedané, že pôjdu do Hellfire Citadel. Avšak nikdy sa tam nedostali, lebo za hradbami Karaboru Gorefiend každého jedného zabil. Ich duchovia tam ostali do dnešného dňa. Když byl Gul'dan v bezvědomí, protože se snažil zjistit z mysli umírajícího Medivha, kde se nachází Sargerasova hrobka, zabil Orgrim Doomhammer dosavadního vůdce Hordy Blackhanda a nechal popravit většinu členů Stínového Koncilu, Terona vrátane. Když se Gul'dan probudil z kómatu, zjistil, co nový náčelník udělal se Stínovým Koncilem a ostatními warlocky. Nezbylo mu tedy, než přijít k Orgrimovi a prosit ho o život s tím, že je v podstatě posledním mocným čarodějem z Hordy a bude ho potřeba proti mágům Alliance z Dalaranu. Také slíbil, že k tělům padlých hrdinů Alliance připoutá duše mrtvých warlocků Stínové Koncilu a vytvoří tak mocné nemrtvé rytíře, kteří budou vládnout ohromnou magickou silou. I když měl myšlenku toho, co chce udělat, stále se mu ji nedařilo zrealizovat, nakonec ho napadlo vyříznout srdce mrtvých warlocků, která byla přeměněna na mocné klenoty, ty poté dal do žezel. Při tomto kroku informoval Gul'dan Doomhammera o svém úspěchu. Jakmile vložil žezlo do ruky první mrtvoly, sledoval Warchief, jak se energie ze srdce mrtvého warlocka přelévá do mrtvoly, které nakonec otevřela oči. První z těchto rytířů se jmenoval Teron Gorefiend. Teron ostal po boku Orgrima aj v tom momente, keď Gul'dan zradil Hordu a odišiel za Hrobkou Sargerasa.

Beyond the Dark Portal

Teron GorefiendGorefiend, Gaz Soulripper a ostatní Rytíři Smrti přísahali věrnost Doomhammerovi a bojovali za Hordu a v mnoha bitvách jí velmi pomohli svou ohromnou silou. Když Gul'dan zradil Hordu, Gorefiend zůstal s Hordou, dokud Doomhammer nebyl poražen. Vedl Rytíře Smrti přes Dark Portal nad Draenor. Gorefiend zůstal na Draenoru a presvedčil, Ner'zhula sjednotiť zbývající klany Hordy z Draenoru. Presvedčil Ner'zhula k otevření nové dimenzionální brány do jiných světů, ale potřeboval některé mocné předměty, aby ji mohl stabilizovat. Za tímto účelem Ner'zhul poslal Gorefienda prostřednictvím rekonstituovaného Dark Portálu získat dva mocné artefakty potřebné pro jeho kouzlo. Těmito předměty byla Medivhova Kniha a Oko Dalaranu. Gorefiend šel nejprve do Královské knihovny ve Stormwind City, aby získal knihu, avšak našel jenom stráže zabité meči z Alteracu a kniha byla pryč. Gorefiend se proto setkal s Deathwingem, šíleným aspektem z Černé dračí letky, který mu nabídl pomoc výměnou za to, že bude moci cestovat do Draenoru. Gorefiend jel na Deathwingovém hřbetě, když cestovali do Alteracu, kde požadoval knihu od uvězněného krále, Aidena Perenolda. Perenold souhlasil, že mu knihu vydá, pokud ho Horda osvobodí od svých Aliančních dozorců. Po získání Medivhovi knihy se vydal opět s Deathwingem, který mu poskytl dopravu a letěl k Dalaranu, kde doufal, že najde Oko Dalaranu, pečlivě střežené v trezoru města. Když získal vše co měl, tak se připojil k Hordě a následoval Ner'zhula k Black Templu vykonávat rituál. Nakonec bylo vše k ničemu, protože síla dimenzionálních portálů rozhtrhala Draenor na kusy. Ner'zhul byl převtělen Kil'jadenem do Krále Lichů. Gorefiend padl v bitvě proti Turalyonovi, ale jeho duch vystoupil z jeho těla a začal se potulovat jako duch po nynějším Outlandu. Teron GorefiendPo této porážce zbývající Rytíři Smrti cestovali do Shadowmoon Valley, kde poklekli před duchem Gorefienda. Ten im odťal hralu a stali sa z nich Ghostriders of Karabor. Nějakou dobu poté hledal ochotného hostitele, který by mu poskytl tělo, nicméně nikdo takový se nenašel a tak musel použít rozum.

The Burning Crusade

O několik let později byl k Oltáři Stínů vyslán poslíček z Shadowmoon Village a Vildhammer Keep, aby našel ducha jednoho z Orků a zeptal se ho, co ví o Teronovi a zda-li ví, kde se nachází. Duch mu pověděl, že mu má přinést tři věci, které Teron používal, když měl ještě tělsnou schránku, díky kterým by ho měli být možné nalézt. Poslíček teda všechny věci vyhledal, získal a přinesl je zpět k Oltáři, kde zjistil, že duch byl ve skutečnosti Teron Gorefiend, který do vlezl do těla mladého hrdiny a v něm porazil jeho věznitele menom Karsius, kterého se mu podařilo porazit. Poté vylezl z poslíčka a pomocí svých předmětů získal své původní tělo, tedy tělo mrtvého rytíře zo Stormwindu, vyvolal si nemrtvého koně a odjel směrem k Černé Citadele. Nyní se Teron nachází jako boss v Black Templu, kde slouží Ilidanovi a jeho temným plánům. Teron GorefiendStav: Mŕtvy (zrejme) Kde se nachází: Black Temple, Shadowmoon Valey Frakce: Illidari, niekedy: Stará Horda, Tieňová Rada Rasa: Ork (duša v tele mŕtveho človeka) Postavení: Vůdce death knightů Draenoru; warlock Tieňovej Rady Povolání: Death Knight, Warlock; niekedy: Šaman

Špekulácie

Klan

Hoci jasne nie je povedané z akého klanu pochádza, je možné, že bol pôvodne z klanu Shadowmnoon, keďže jeho "duch" sa volá Ancient Shadowmoon Spirit. Taktiež v Čiernom Chráme je v časti plnej Shadowmoon orkov.

Meno

Na alternatívnom Draenore je známy ako Teron'gor a neskôr ako Gorefiend. Počas Druhej Vojny Orgrim rozoznal meno Teron Gorefiend ako meno pre warlocka Tieňovej Rady. Neskôr v Auchindoun sa rytier smrti predstavil orkovi Vorpilovi ako Teron Gorefiend. Jeho dávny kamarát meno tiež rozoznal a nevidel ho odkedy neumrel. Môže to znamenať, že v hlavnom vesmíre si meno zmenil pred tým, než vstúpil do Tieňovej Rady (alebo na začiatku, pri vstupe do Rady), alebo že sa tu volal stále Teron Gorefiend. [odstavec]

Draenor, alternatívny vesmír

Teron'gor je ork, ktorý sa pridal k Tieňovej Rade, slúžiac Gul'danovi ako pravá ruka.

Warlords of Draenor

Gul'dan v skazení orkov neuspel a bol spoločne so svojimi kumpánmi uväznený pod Temným Portálom, kde ich fel energia mala stavbu posilňovať. Keď Azerothčania vstúpili na Draenor, zajatých členov Tieňovej Rady oslobodili a teleportovali sa preč. TeronSvojho pána nasledoval do Gul'var v Shadowmoon, kde ich špehoval Khadgar. Taktiež boli orkovia špehovaní vo Frostfire Ridge. Gul'dan mu nariadil, aby infiltroval Auchindoun v Taladore. Teron'gor sa tam okamžite vydal a so svojimi orkmi a démonmi zaútočili na Auchenai obrancov v zámere získať ochranný kľúč - Heart of Auchindoun. Jak Teron'gor, tak aj dobrodruhovia vstúpili do Tomb of Lights a dali sa do boja. Teron'gor však utiekol a poslal na nich Tagara Spinebreakera. Potom viedol útok na mestečko Telmor, kde ho opäť konfrontovali dobrodruhovia - tentokrát na nich poslal skazeného Vorpila a teleportoval sa preč. Vojská Sunsworn a Auchenai vedené Lady Liadrin a Exarch Maladaarom sledovali Tieňovú Radu do zničeného sveta Xandros, kde Teron'gor a Gul'dan privolali pit lorda Mongrethoda a vrátili sa naspäť na Draenor ku Auchindoun. Nanešťastie, Auchenai zradila Soulbinder Nyami, a tá s Heart of Auchindoun deaktivovala ochranný štíť a dopomohla Teron'gorovi, Tieňovej Rade a démonom znesväťiť prastarý odpočinok mŕtvych. Zabil niekoľkých strážcov a začal čerpať moc z draeneiských duchov. Dobrodruhovia Aliancie a Hordy vstúpili do Auchindounu, zradkyňu Nyami, démona Azzakela a orkských prisluhovačov zabili. Napokon zaútočili aj na Teron'gora, ktorý sa počas boja menil, keď čerpal moc. Ako sa schyľovalo k záveru, Teron'gor vypadol z terasy na dno mauzólea, nechávajúc jeho osud neznámym. Jeho krv z podlahy bola prinesená Khadgarovi, aby mohol špehovať orkov.

Fury of Hellfire

Po tom, čo padol do srdca mauzólea Auchindounu, poručík Tieňovej Rady sa napchal tisíckami draeneiských duší, čim sa stal nafúknutým hnusom. Teraz je viac než len ork, a preto sa vzdal svojho starého mena a prijal nové – Gorefiend. Tyrant Velhari viedla Sargerei k ďalšiemu útoku na Auchindoun. Tentokrát ich cieľom bolo nájdenie strateného služobníka Gul'dana. Vošli do spodnej časti Auchindounu a orka našli. Auchindoun po nejaký čas tvrdili, že s mauzóleom je od pôvodného útoku v problémoch, a teraz sa prišlo na to, že prečo - Gorefiend v spodných halách naďalej pokračovať absorbovať draeneiské duše. Netrvalo dlho a Aliancia s Hordou sa do spodnej časti mauzólea prebojovali, pobili Sargerei a našli Gorefienda. Velhari mu povedala, že je na čase odísť, no nechcel ešte, lebo ostalo mnoho duší na strávenie. Velhari sa teleportovala preč, ale nechala tam adeptku Vatrustu. Keď padla, dobrodruh zničil ložiská duší, a na siene vstúpili Yrel a Liadrin. Pred tým, než mohli zaútočiť sa teleportoval preč a varoval ich, že sa sem ešte vráti. GorefiendV Citadele naďalej pokračoval požierať duše, tentoktát a duše orkov. Keď Horda a Aliancia zaútočili na Hellfire Citadel, zaútočili na všetkých Gul'danových spojencov, Gorefienda vrátane. Hoci mu duše poskytli mocné schopnosti a požieral aj duše dobrodruhov, i tak padol. Stav: Porazený Kde sa nachádza: Hellfire Citadel Frakcia: Tieňová Rada, Plamenná Légia Rasa: Ork Postavenie: Poručík Tieňovej Rady Povolanie: Warlock / Nekromant

Trivia

  • Na Blizzcone 2013 Kosak povedal, že Teron'gor ešte nebol Gorefiend, naznačujúc jeho neskoršiu premenu.

Špekulácia

V Hellfire Citadele je označený za démona. Nie je známe, či bol skutočne zabitý, alebo či sa jeho duša vrátila do Twisting Nether.

Naposledy upravil/a Mordecay 12.08.2015 v 18:34:08.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Sabimpatt 05.06.2023 07:12

HEK293T cells were transfected with 1 Ојg of PA Cre2 <a href=https://viagr.mom>viagra for young men</a>

Mordecay 12.08.2015 18:32

Metiu
Ku rase je ? Vsak to je ork pokial viem
Jj, asi som chcel kuknúť či sa teraz nevolá ináč a som to potom neopravil.

Metiu 12.08.2015 14:00

Ku rase je ? Vsak to je ork pokial viem

Mordecay 14.07.2014 10:21

Tagar áno, Zuluhed zatiaľ nie.

poseidon2375 14.07.2014 01:16

Ve WoD se vrátí i Tagar a Zuluhed?

unreal9111 18.08.2010 08:31

pockat pockat cize jeho duch unikol do neba aj ked je stale uvezneny v tele ..... on padol ale teraz vedie duchov v outlande a jeho duch uz nieje vo fyzickej podobe ale aj tak je vezneny telom hmmmm trochu som zmäteny x D

Sir Finley Mrrgglton 05.08.2010 11:35

Chcelo by update....

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet