Broxigar

  Broxigar    Ork    Lore   

Broxigar Rudý byl ork a válečný veterán, jehož kamarádi byli zabiti v bitvě, kterou přežil, a proto hledal vlastní smrt také v bitvě z pocitu viny. Brox byl důležitá postava ve Válce Prastarých a byl chronologicky první ork, který kdy chodil po Azerothu.

 

Historie

 

Vojna Prastarých

 

BroxigarByl to veterán z První, Druhé i Třetí války - známý mezi svými lidmi díky svým hrdinským činům a pomoci při obraně důležitého horského průsmyku proti hordám démonů během Třetí války. Všichni jeho kamarádi zemřeli a on byl jediný, kdo vydržel až do chvíle, kdy přišly posily. Ačkoli byl velmi vážený mezi svým lidem, nikdy si neodpustil svou "zbabělost", protože on přežil a jeho přátelé zemřeli krásnou a hrdinskou smrtí. Dokonca aj jeho neter Thura ako malé dieťa si bola vedomá jeho trápenia. Když Horda objevila Časovou anomálii ve Stonetalon Mountains, Thrall poslal Broxe a ještě jednoho mladšího válečníka tuto věc vyšetřit. Broxova společníka Gaskala anomálie zabila a on samotný byl vhozen deset tisíc let do minulosti, spolu s jedním člověkem a drakem. V této době byl Brox chycen Měsíční hlídkou a převezen do Suramaru. Ačkoli noční elfové s ním zacházeli jako se zvířetem, kněžka Tyrande na něj byla milá a laskavá, dávala mu jídlo a hojila mu jeho zranění. Brox ji oslovoval "šamanko" a důvěřoval jí. Nakonec byl osvobozen Tyrande, ktorá už spolupracovala s ďalšími dvoma cestovateľmi v čase - Rhoninom a Krasusom. Také hlídal Malfuriona, když byl ve Smaragdovém Snu, ve kterém zlikvidoval kouzlo Urozených, které bránilo ostatním v čerpání moci ze Studny. Jeho schopnosti v boji mu zajistily respekt mezi Nočními elfy a i Plamennou Legií. Ačkoli ho Noční elfové, kteří neměli rádi cizince, přijali mezi sebe, přesto ho neměli rádi. Nebylo to však tak hrozné, také díky přítomnosti draka Korialstrasze. Poté co se Broxovi rozbila sekera, když bojoval proti noční hlídce, vytvořil mu noční elf Malfurion spolu s lesním polobohem Cenariem novou, mystickou sekeru ze dřeva, které mělo tvrdost diamantu. V Broxových rukách to byla zhouba pro tisíce démonů.

 

BroxigarVe finální bitvě minulosti si Brox uvědomil, že jestli zklame, tak svět a celá budoucnost nebude existovat. Jeho společníci potřebovali více času, a proto Brox seskočil ze zadní části draka do portálu, kterým přicházela Plamenná legie. Když prošel skrz a objevil se ve světě Plamenné Legie, začal zabíjet hordy démonů a blokovat jim tak ve vstupu do portálu. Poté, co jich zavraždil tolik, že stál na vrcholku hory z jejich těl, byl rozhodnutý vyzvat i ostatní. To způsobilo, že nakonec upoutal pozornost samotného Sargerase, bývalého titána, který se rozhodl ukončit orkův život. Když se Brox utkal se Sargerasem, uštědřil mu nepatrné zranění na noze. Toto malé zranění se později stalo důvodem Saregerasovy nepozornosti, kterou Krasus, Malfurion a Illidan využili k zavření portálu a Saregerase v něm. Brox se už ale nikdy nemohl vrátit zpět na Azeroth, protože ho Saregeras zabil svým zlomeným mečem dříve, než se stihl vrátit portálem. Tímto závěrečným aktem oddanosti celému světu, Broxigar Rudý zapečetil své místo v historii, jako jediný, kdo se postavil sám celé Plamenné legii v její plné síle. Jeho telo bolo napichnuté na konci Sargerasovho meča. Tak zemřel válečník Broxigar Rudý. Nezemřel pouhou hrdinskou smrtí, ale byl přímo uvržen do síně slávy svého národa - orků. On sám mohol byť konečne so svojimi priateľmi, ktorí umreli počas Tretej Vojny. Když se Krasus vrátil do své doby, první věc kterou udělal, bylo, že odevzdal Broxovu magickou sekeru přímo vůdci orků, Thrallovi. Krasus také řekl Thrallovi, aby jeho lid zpíval píseň o Broxigarovi Rudém, jeho legendárním životě a jeho neuvěřitelné oběti světu.

 

 

Stav: Mŕtvy

Kde se nachází: Neznáme, niekde v Twisting Nether

Frakce: Horda, Kaldorei Resistance; niekedy: Stará Horda

Rasa: Ork

Postavení: jeden z nejlepších válečníků Hordy, člen Kaldorei Resistance

Povolání: Warrior

Tituly: The Red, The Red Axe

Rodina: Varok Saurfang (mladší brat), Dranosh Saurfang (synovec, mŕtvy), Thura (neter), neznámy polo-brat

 

Trivia

Odkazy

 

BroxigarNyní Broxův bratr Varok Saurfang, vrchní velitel armád orků, udržuje jeho památku ve své mysli. Taktiež ho spomenul, keď držal brnenie svojho mŕtveho syna, Dranosha. V čase keď Thura dospeje a preukáže svoje schopnosti, Thrall jej dá Broxigarovu sekeru. Práve ona bola vybratá šamanmi, aby nosila túto mocnú zbraň s hrdosťou. Počas udalostí z knihy Stormrage, Malfurion Stormrage dáva Thure falošné sny o Broxigarovej smrti. V sne ho arcidruid mučil a zabil. Toto prinútilo sa vydať zabiť Malfuriona, no v skutočnosti druidovi išlo o to, aby ho zachránila. Malfurion bol nerád, že musí klamať o tak heroickej smrti. Noční elfovia si na počesť tohto hrdinu postavili niekde sochu. Tyrande a Malfurion ho po vojne uctievali a spomienka na jeho meno spôsobí slzu v Tyrandinom oku. Počas súdu Garrosha Hellscreama nazvala Broxigara jedným z najväčších hrdinov Azerothu.


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Degen 16.12.2009 19:59

rogam 16.12.2009 19:56

Broxigar byl největší borec, škoda jenom, že je mrtvej.

Wrent 10.12.2009 13:34

Lepší nenajdeš

Mam 16.11.2009 14:17

ten obrazok je zly, na nom je saurfang, nie brox

Draculla 14.10.2009 19:36

Jou jou .......the best

Draculla 14.10.2009 19:34

broxidar is best! nejsilnejsi hrdina orku co kdy byl!!

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet