Edwin VanCleef

Historie

Beyond the Dark Portal

Edwin VanCleefEdwin VanCleef byl původně jedním z architektů co pracovali na rekonstrukci Stormwindu po jeho zničení na konci První války. Také vedl budování Nethergarde Keep. Poté, co město bylo dokončeno, House of Nobles, pod tajnou manipulací Katrany Prestor, odmítli adekvátně zaplatit. Stonemasons dostalo pouze malou částku a proto Edwin a Stonemasons rozpoutali v ulicích města chaos, při kterém zemřela Tiffin Wrynnová. Edwin a Stonemasons utekli z města a vytvořili Defias Brotherhood.

World of Warcraft

Na palubě lodi v Deadmines čekal VanCleef na vhodný okamžik, ve kterém by mohl zaútočit na Stormwind a tím se ho nadobro zbavit, ale než se jeho plán stačil uskutečnit, přišli ho zničit stateční alianční dobrodruzi, kteří se dozvěděli o jeho sídle. Dobrodruzi se pomalu probili obranou bratrstva do Deadmines, kde napadli VanCleefovu loď. V této bitvě porazili i samotného VanCleefa, kterému uřezali hlavu a donesli ji jako důkaz Gryanu Stoutmantle, který prohlásil, že toto znamená definitivní konec bratrstva. Ale i přes to se někteří skeptici obávali, že takto rozsáhlé společenství nemohlo ukončit svou činnost ze dne na den. O VanCleefově smrt byli později informováni i král Wrynn a Jaina Proudmoore, kterým se ulevilo. Ale ne na dlouho, protože Jaina zjistila, že je bratrstvo stále aktivní, a to i v Dustwallow Marsh.

Cataclysm

Vanessa VanCleefPřestože se předpokládalo, že s Edwinovou smrtí budou dny Defias Brotherhood sečteny, opak byl pravdou. Do jeho čela se postavila VanCleefova dcera Vanessa, která byla před lety svědkem zavraždění svého otce a jako odvetu připravila plán na zničení Stormwindu. VanCleef držel existenci své dcery dlouhá léta v tajnosti. Málo je známo o raném dětství Vanessy. Přibližně pět let před návratem Deathwinga, Vanessa sledovala ze stínů jako její otec byl poražený skupinou dobrodruhů na příkaz Gryana Stoutmantle. Podle Salmy Saldean, "Přišla uprostřed noci a zhroutila se na zem. Nikdo nevěděl, kdo to je. Dívka si nevěděla vzpomenout odkud a kdo je - opravdu ztracena duše." Rodina Saldean ji přijala a pojmenovala ji Hope, kvůli kvůli těžkým časem, které prožila. V určitém bodě Hope začala s péči o chudé a skončil v Sentinel Hill. Nicméně, tajemná postava začala s obnovováním Defiase. Na svou stranu získala obra Glubtoka, goblina Helixe Gearbreakera a využila útok gnollov na Sentinel Hill a osvobodila worgena Ripsnarla. Nakonec veřejně propagovala "Stormwindské zlo" chudým lidem. Horatio Laine a Gryan Stoutmantle odhalili, že tajemná postava je Hope - Vanessa. Následně Defias zaútočil na Sentinel Hill a spálili ho. Vanessa se ​​stáhla do Deadmines, kde i ona padla kvůli Alianci. Edwin Vancleef: Stav: Mrtev Frakce: Defias Brotherhood Rasa: Člověk Postaveni: Vůdce Defias Brotherhood Povolání: Rogue Vanessa Vancleef: Stav: Neznámý (Lore) Nachází se: Westfall, Deadmines Frakce: Defias Brotherhood Rasa: Člověk Povolání: Rogue

Trivia

  • Edwin VanCleef se také objevil ještě ve WotLK v podobě mlžného přízraku v dungeonu Trial of the Champion, kde Argent Confessor Paletress povolává po svůj bok nejrůznější osoby ze vzpomínek hráčů. (Dalšími takový vzpomínkami jsou například Algalon the Observer, Archimonde, Hakkar, Illidan nebo Onyxia.)


Naposledy upravil/a Mordecay 12.06.2014 v 12:43:53.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Metiu 27.02.2013 10:08

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=SK#/watch?v=qX7ehxyYRQc tato verzia VanCleefovho pribehu sa mi paci najviac :-)

Ellendway 20.03.2010 02:48

Vsadím se, že ho dřív očarovala Onyxia jedním ze svých zhoršujícíh kouzel...

Serwak 02.12.2009 20:01

Jestli se nepletu, tak netvoří, ale tvořila. Varian se s ní vypořádal po svém

Esperanta 01.12.2009 20:19

Neobviňuji, jen doplňuji

Jinak ve SW dělá strašný binec Onyxia, která tam systematicky rozkládá vzájemné vztahy a tvoří zlosyny jako VanCleefa.

Charlie 01.12.2009 11:54

Nejvíc mu fandim a defiasum, moje oblibena frakce hned bych se k nim pridal, bojujou za spravnou vec i kdyz se trochu casem zvrhly.

Serwak 30.11.2009 17:44

Na wikipedii bylo napsané, že plavidlo je z První války a s tím Stormwindem máš pravdu, tato událost ukončila První válku. Za tuto nepřesnost se omlouvám (a také ji jdu opravit), ale na svou obhajobu musím podotknout, že to mají blbě i na wikipedii.

blade-22 30.11.2009 12:39

Pekny clanek, ale nazev platidla trosku nevhodny :-)

...VanCleef vydělával korunu po koruně...

Gloin 30.11.2009 08:48

Moc hezký článek, jen tak dál.

Esperanta 30.11.2009 00:05

Cim dal tim vic mi prijde aliance (hlavne stormwind) prave jako ty negativni postavy ve hre.jelikoz delaj jeden pruser za druhym a vubec nejsou cestny.takovy thrall nebo Cairne sou stokrat lepsi a poctivejsi.

Wrent 29.11.2009 21:34

VanCleef a Defias rozhodně nejsou kladní. SW je sice, jak již bylo řečeno vinou Onyxie, podvedl, ale to není opodstatnění k vraždění a terorizování bezpočtu nevinných obyvatel. Zlo páchané původně z dobrých důvodů je pořád zlo a Edwin způsobil nakonec tolik utrpení že si smrt zasloužil.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet