Lorna Crowley

  Lorna    Crowley    Gilneas   

 

Příběh

Třetí válka

 

Lorna Crowley je dcerou Dariuse Crowleyho, jednoho z nejvlivnějších lordů v celém Gilneasu a přítVýsledek obrázku pro lorna crowleyele Genna Greymane. Zhruba v počátcích invaze Pohromy a zradě Arthase se Genn Greymane rozhodl rozdělit Gilneas a Silverpine Forest velkou zdí, aby ochránil své království. Tím ale odstartoval občanskou válku, která nesla název Northgate Rebellion. Rebélii de facto započal Darius Crowley a jeho nesouhlas s králem. A Lorna byla jedním z vůdců na straně rebelů. Vše nakonec skončilo tak, že většina rebelů, včetně Dariuse, skončila pod zámkem. Výjimku však tvořila Lorna. Rebelové však netušili, že Genn Greymane řekl královskému mágovi, Arugalovi, který byl členem Kirin Tor, aby našel způsob, jak posílit obranu Gilneasu. Arugal však něco nalezl. Podařilo se mu proniknout do Emerald Dream (Smaragdového snu) a osvobodit zde druidy, kteří podlehli zvířecím instiktům a byli zde uvěznění Malfurionem Stormrage – worgeny. V důsledku toho se však královstvím začalo šířit prokletí, díky němuž se obyvatelé začali na worgeny měnit. Ačkoli byl Gilneas oslaben v důsledku této občanské války a worgenské kletby, to nejhorší mělo teprve přijít...

 

Cataclysm Cataclysm / Curse of the Worgen

O Gilneasu se dozvídáme více v Cataclysmu. Těsně předtím, než Deathwing znetvořil půlku Azerothu, se worgenská kletba v Gilneasu vymkla kontrole. Genn se svým synem Liamem vedli obranu města, ale nic se nezdálo být úspěšné. Gennovi došlo, že jeho arogance přivedla království do prekerné situace, a rozhodl se pro razantní krok – osvobodit Dariuse s rebely a spojit síly proti společné hrozbě. Darius bez váhání souhlasí a posílá jednotky (vás), aby zajistily zásoby z jednoho úkrytu rebelů. Nicméně strážce zásob podlehl kletbě a stal se z něj worgen, kterému se vás podaří kousnout, ale je nakonec zabit Lornou. Lorně se zprvu Gennova strategie zdá podezřelá, ale ví, že je to správná věc a není jiné možnosti.

 

Město je ale worgeny přeplněno a Darius se rozhodne pro obětavý plán – odklákat se svými muži pozornost co nejvíce worgenů, aby se Genn a civilisté mohli bezpečně z města evakuovat. Lorna je z tohoto plánu zdrcená a vše dává za vinu Gennovi, Darius je však neoblomný. Lorna se tedy evakuovala s ostatními do vesnice Duskhaven, smířená, že její otec je již po smrti.

 

Lorna byla chvíli samotářská a žila na rodinném pozemku nedaleko Duskhavenu, dokud se situace nevyřeší. Nicméně Krenas Aran, královský alchymista, přišel s dočasným řešením – vyrobil nápoj, který nakaženým Gilneanům vrátí lidskou mysl, ačkoli stále zůstali uvězněni ve worgenském těle. Nicméně v tu dobu Gilneas byl napaden Sylvanas a jejími Forsakeny. Lorna s jedním worgenem (vámi) pomáhala pro Duskhaven získat koně žijící v kopcích nedaleko rodinného sadu, jelikož další evakuace dál do vnitrozemí byla nevyhnutelná. Ačkoli byla většina Duskhavenu evakuována, Duskhaven se vlivem Deathwingova návratu ocitl kompletně pod vodou.File:Lorna Crowley.jpg

 

Lorna se dále objevuje v další vesnici, Stormglen, kde našla deník jistého Bradshawa, který se ztratil v nedalekém Blackwald Forest. Crowleyho dcera vás pověří vypátrat, co se mu stalo. Nakonec vás vše dovede až k noční elfce, Bellysře, která vám nepřímo naznačí, že její druhové jsou s vaším prokletím spjatí a nabídne vám pomoc. Kletbu sice není možné zcela odstranit, ale je možné ji dostat pod kontrolu prostřednictvím rituálu a v podstatě je většina worgenů uvnitř zase prostým Gilneanem. Nakonec zjistíte, že Darius Crowley přežil a stal se z něj také worgen. Lorna se nakonec o všem dozví a je šťastná, že její otec přežil. Darius se totiž bál, že ho Lorna kvůli tomu zavrhne, avšak stal se pravý opak. Nakonec se objevil i Genn Greymane, který všem odhalil, že i on je worgen. To vše vyústilo ve zradu Lorda Godfreyho, Lorda Ashburyho a Lorda Waldena, kteří unesli Genna. Ashbury a Walden nakonec umírají a Godfrey spáchá sebevraždu se slovy, že nikdy nebude akceptovat krále, který je worgen.

 

Lorna se přesouvá k vesnici Emberstone, kde tamní obyvatelstvo zotročili Forsaken, a pomáháte jí místní obyvatelé osvobodit. S osvobozenou vesnicí Emberstone je čas zaútočit na hlavní město a vzít si ho od Forsaken a Sylvanas zpět. V průběhu boje je však Liam Greymane zabit Sylvanas, jelikož skočil do cesty šípu, který byl určen pro Genna. Hlavní město bylo nakonec třeba evakuovat, protože se zjistilo, že se Forsaken chystají použít svou nákazu, navzdory Garroshově zákazu. Zničený Genn byl nucen město evakuovat do přístavu Keel, avšak mezitím se Liamovi dostalo důstojného pohřbu u Aderic's Repose, kde byla přítomna i Lorna.

 

Horda však nasadila mohutnou armádu, včetně armádní vzdušné lodi, kterou vám Lorna pomůže sabotovat. Lorna prohloubila své vojenské schopnosti a zatímco my s Gennem se stahujeme do Darnassusu, abychom se připojili k Alianci, Lorna zůstává s otcem, který založil Gilneas Liberation Front.

 

Cataclysm Gilneas Liberation Front

Gilneas se úspěšně připojil k Alianci a vyslal 7th Legion (Sedmou Legii – alianční vojenská jednotka File:Commander Lorna Crowley.jpgpro speciální operace), aby worgenům pomohla. Boje se tak přesunou do Silverpine Forest a Sylvanas je tímto velmi znepokojena. Nakonec zjišťuje, že Gilneas Liberation Front posílili jak Bloodfang worgeni vedení Ivarem Bloodfangem, tak i samotná Aliance. Rozhodne se tedy pro zákeřnou taktiku. Agenti Forsaken jsou poslání pro těla Ashburyho, Waldena a Godfreyho. Sylvanas je pomocí valkýr oživila, aby získala cenné informace o Gilneasu. Vše se nakonec vyplatilo a zrádní lordi Sylvanas a Hordu zavedou právě k Lorně, která je jimi unesena. Lorna nakonec poslouží jako prostředek k vydírání Dariuse Crowleyho, který se ze strachu o osud své dcery rozhodne zavelet k ústupu. Lorna s Dariusem se stahují do bezpečí, neznámo kam.

 

Legion Legion

Ačkoli se Aliance s Hordou snažily do sebe napříč časem pustit, vždy je zastavil osud a společná hrozba. Teď přichází ta největší – třetí invaze Plamenné legie. V důsledku katastrofální první bitvy o Broken Shore nahradila Vol'jina na postu náčelníka Hordy právě Sylvanas. Gennův pohár trpělivosti se Sylvanas však přetekl, jelikož jí dával za vinu Varianovu smrt. Lorna s Gennovou dcerou, Tess, doprovázely přeživšího posla (vás) za Anduinem, aby mu sdělil smutnou zprávu ohledně jeho otce. Lorna s Tess diskutovaly, že Genna i Dariuse vedle svého království poznamenala i ztráta Variana a jsou i s celým Gilneasem, navzdory okolnostem, rozhodnuti se Sylvanas pomstít.

 

Lorna Genna doprovází do Stormheimu, kde, kromě pátrání po Píliři Stvoření, plánují napadnout Forsaken, aby našli Sylvanas. Nicméně Hordě se podaří Alianční loď infiltrovat a sejmout ji z oblohy. Výsledek obrázku pro lorna crowley legion Většina posádky, včetně Lorny (i vás), však přežila. Nicméně nikde není stopy po Sylvanas, ani po Gennovi, tudíž se pomocí Lorny snažíte dopátrat Pilíře stvoření – Aggramarova štítu. Pátrání po Pilíři vás však zavede k samotnému Odynovi. Mezitím Lorna s Dariusem založili tábor Greywatch, kde se nakonec setkali i s Gennem. Zjistili, že Sylvanas má postranní úmysl zotročit Odynovu vrchní valkýru, Eyir, aby si zajistila "nekonečný přísun valkýr", tedy v podstatě nesmrtelnost. Na Gennův rozkaz se vydáváte v Sylvanasiných stopách, až nakonec samotný Genn plány královny smrtonošek osobně zhatil. Sylvanas však Genna zranila a Lorna krále Gilneasu dopravila zpět do Greywatch k zotavení.

 

Stav: živá

Rasa: člověk

Povolání: warrior

Frakce: Gilneas - Aliance

Nachází se v: Gilneas (Cataclysm), Stormheim

 

Zajímavosti

 

  • Lorna není worgen jako její otec. Důkazem může být quest quest #27601, kde se Sylvanas pozastavuje nad tím, že jí Darius nedal napít worgenské krve, aby se sama stala worgenem. Worgeni jsou totiž imunní vůči nekromantské magii Sylvanasiných valkýr.
  • Lorna občas v civilu nosí ve vlasech červenou růži.
  • Jméno její matky není známé.
  • Je možné, že je stejně jako Darius příbuzná s lidmi s příjmením Crowley, což je např. ambasador Scarlet Crusade ve Stormwindské katedrále – npc #12336.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Šamanpaňské 07.03.2018 21:53

Super článek, konečně někdo o kom nic nevím

Heakler 07.03.2018 20:11

Jenom taková otázka, slovenských lore článků se už nedočkáme? Respektive, Mordecay už pro WoWfan nepíše?

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet