Rybaření (Fishing)

  Fishing    Profese   

Fishing je profese, která byla do hry přidána kvůli dlouhým chvílím, které má občas každý z nás. Čekáte na kamaráda, až se uráčí lognout do hry a někam s vámi jít? Máte udělané všechny daily questy a nevíte coby? Nebo se jen potřebujete odreagovat? Přesně k tomuhle rybaření slouží. Jsou hráči, kteří pomalu ani nevědí, že fishing vůbec existuje a pak jsou tací, kterým se říká lovci achievementů a už jen z toho důvodu se fishingu chtějí věnovat, protože achievementů ke splnění je zde víc než dost.

 

K čemu je Fishing dobrý?

To, že slouží k odreagování, když už máte plné zuby dungeonů, daily questů a PvP, jsme si už řekli. Ale je zde ještě něco, co by se dalo považovat za opravdu užitečné?

 

 • Doplněk ke Cookingu – Pokud se řadíte mezi lovce achievementů a chcete třeba takový achievement Outland Gourmet, pak si Fishing musíte zařídit tak jako tak. Existují totiž určité pokrmy, které se jen tak nenaučíte, recept musíte někde získat a pak i dané ingredience se nedají nikde koupit a v aukci dlouhodobě nejsou k dostání. Řeč je například o tzv.: Stormchops, kdy jste museli jednak pracně shánět recept a počkat až vám padne za splnění cooking daily questu v Shattrathu a poté jste museli dotyčnou rybu ulovit.
 • Achievementy – Pokud se už ale vážně nudíte, vězte, že Fishing má tolik achievementů, že se jejich plněním můžete zabývat až do aleluja. Nejen že je jich víc než u Cookingu ale jsou taky kolikrát mnohem těžší a vyžadují velkou dávku vaší trpělivosti. A hlavně času.
 • Vylovení náhodných itemů – Když rybaříte, někdy se stane, že místo ryby vytáhnete otlučenou bednu, ve které se najde plno pokladů. Jídlo, látky, kus equipu a pokud máte štěstí pak i pet nebo dokonce mount Sea Turtle!
 • Výhoda při plnění questů – Například při takovém Darkmoon Faire se vám kde jaká sekundární profese hodí, protože vám poskytne větší množství lístků, se kterými si můžete pořídit nějaké exklusivní záležitosti a také i reputaci navíc. I v Mists of Pandaria se fishing hodil při daily questech u Order of the Cloud Serpent, kdy jste vašemu miláčkovi měli přinést Fish Cake.
 • Vyvolání některých bossů – Řeč je třeba o Lurkerovi v Serpentshrine Cavern.
 • Reputace s The Anglers – Tato MoP frakce, kterou vede Nat Pagle, vás donutí si fishing udělat. Pokud tedy chcete peta, rozkošného mounta, který umí běhat po vodě anebo jen další reputaci navíc.

 

Kde se naučit Fishing

Fishing se samozřejmě nenaučíte jinde než u trenéra, kterého najdete v každém hlavním městě a někdy i mimo ně, například u jezera či řeky. Jsou přítomni i v různých globálních eventech jako je třeba Argent Tournament nebo Darkmoon Faire. K vykonávání této profese budete potřebovat prut, ovšem Blizzard již hráčům umožnil lovit za pomoci obyčejného vlasce. I tak je ale prut lepší, protože vám při equipnutí zvyšuje fishing skill.

 

Užitečné tipy

 • Zkuste si dát tu práci a udělat si reputaci s Kalu’ak či Anglers. Quartermasteři vám za exalted nabídnou moc pěkné pruty. Mimo to i daily quest v Dalaranu od fishing trainera vám dá šanci, že vám z báglu za odměnu padne pěkný prut.
 • Pokud si uděláte reputaci s Anglers, můžete si koupit mounta Reins of the Azure Water Strider, který umí běhat po vodě.
 • Pokud rádi sbíráte pety, na Darkmoon Faire máte šanci vylovit Sea Pony a po celé Pandarii spoustu kapříků.
 • Pokud máte nižší skill, kupujte si návnady, ryby se vám pak budou lépe lovit.
 • Každou neděli v Booty Bay probíhá rybářský event, kdy první tři místa dostanou nějaké ceny.

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

milanko 09.12.2013 23:47

Škoda že je fishing taký nudný a stereotypný ako iné profesie a neurobia ho zábavnejší.

Cujo 23.01.2017 08:09

Tak ono to snad zabavnejsi udělat nejde. I v realnem zivote je to nuda...ale jinak to jde naskillovat

unname 23.09.2010 08:38

Dejv
židlička je z TCG neboli z karetní verze Warcraftu, dá se za pár šupů koupit na některých webových e-shopech.. stačí hledat
to sen něak nepochopil se da koupit v obchodě ve hře nebo na normalnim webu??

DaveL 22.09.2010 15:01

CQmm4nd3r
kde se da koupit Fishing Chair???
židlička je z TCG neboli z karetní verze Warcraftu, dá se za pár šupů koupit na některých webových e-shopech.. stačí hledat

unname 22.09.2010 14:22

kde se da koupit Fishing Chair???

furrymare 25.08.2010 01:03

ty vole to byla dobe nez sem chztil toho mounta Sea Turtle

dadadda 11.08.2010 22:14

ja sem relvu mel a nepridavala rychlost nikde

vojtakola 13.07.2010 22:00

Johan
Ako sa da najrychlejsie vyskillovat Fishing
pudeš k vodě a budeš chytat ryby

Suriencz 28.03.2010 14:45

Ako sa da najrychlejsie vyskillovat Fishing

Wittmann 08.02.2010 17:57

ako stiahnem adony?

mixRemix 10.01.2010 21:43

Korytnačku chytíš všade v Northrendských vodách, no má malú šancu na drop.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet