Úvaha: Komu slouží Sylvanas?

  Sylvanas    úvaha    teorie   

Že se s podobnými články roztrhl pytel? A víte proč? Po dlouhé době jsem chytla spisovatelskou slinu a baví mě konspirační teorie. Takže zatímco nedávno jsem si polemizovala nad tím, jestli přijde nástupce WoW a pak jsem vypustila do světa rozhořčený článek ohledně Blizzardovského story tellingu, dneska zapluji do vod, kterými většinou proplouvá Bellatrix. Ta měla totiž nedávno článek o Azshaře a jaký bude mít dopad na celý datadisk Battle for Azeroth.

 

I když za mě Warbringers, ve kterých vystupuje Sylvanas, je mnohem nudnější než třeba námořnická balada Jainy, nemůžu popřít, že video vyvolalo velkou vlnu pozdvižení. Aliance a Horda se do sebe opět pustila ale na druhou stranu mnozí fanoušci kritizují, jakým způsobem Blizzard posouvá a vypráví příběh. Koneckonců, můj rozbor můžete nalézt v již zmíněném článku. Nicméně, jdeme na to.

 

Ne, tyhle spekulace nezačaly teprve s Warbringers. Byly tu už dřív. Ale nic to nemění na tom, že po videu to byla hotová lavina. Spousta lidí, včetně mně, se nemůže smířit s tím, že Sylvanas zapálila Teldrassil jen tak. Protože může. Ono by to samo o sobě bylo hodně cool, jenomže ne s lazy writingem jako je tenhle. Pokud chcete charakter považovat za záporáka, ok, ale pokud z něj chcete mít kvalitního záporáka, pak už si s ním musíte vyhrát. Ruku na srdce, jsem zlá a všechny nesnáším, protože jsem hrozně trpěla, to je snad všude. To není originální záporák. Jak jsem zmiňovala v komentářích ke článku o lazy writingu, jedním z hodně povedených záporáků je Thanos. Víte proč? Vraždí a provádí genocidu. Ze začátku si říkáte: "To je magor, bože můj. To je blbé hovado." Jenomže pak zjistíte, že i tahle bestie má city a že za tím, co dělá, je opravdu hluboký a promyšlený důvod. Thanos byl svědkem, jak se jeho planeta, která vzkvétala, stala holou pustinou jen kvůli přelidnění. Thanos to předpovídal a navrhoval, že se musí udělat radikální řez, jinak planeta zemře. Jenomže ho s jeho nehumánním řešením poslali k vodě. Pak se ale stalo, čeho se obával a planeta zpustla, vyčerpaly se její zdroje a většina obyvatel vymřela. Thanos si slíbil, že už nikdy ničeho takového nebude svědkem a obyvatelstvo všech přelidněných planet zredukuje na polovinu. Je to odporné, je to hnusné, ale planety se zahojily a lidé na nich znovu prosperovali. Vymýtil hlad a chudobu, všichni měli dostatek. Thanos není zlý. Jen má jiný pohled na věc, zažil, co se stane, když se planeta přelidní, a už nevidí žádné jiné východisko. A ne, neargumentujte mi tím, že mohl použít Kameny nekonečna k tomu, aby zvětšil vesmír. A kolikrát by to takhle musel udělat? Musel by ho zvětšovat neustále, protože lidé by se množili. A vesmír své limity má. Nebo by na ně časem narazil. Ale koneckonců, o tom se můžete dohadovat v komentářích. Takže místo toho, abyste Thanose celý film nenáviděli, nějakým zvráceným způsobem mu neskutečně fandíte a ke konci mu přejete, že se mu to povedlo. Chápete? Záporák, kterému přejete, že vyhrál. Tohle je dobře napsaný záporák. Tohle je originální důvod k jeho chování. Žádné: "Byli na mě zlí, tak vám to pořádně opepřím." Ani nic jako: "Jsem zlý, protože můžu a protože se mi to líbí." Ničím takovým už nikoho neoslníte. A jestli to oslní vás, tak jste buď ještě mladí nebo jste toho moc neviděli.

 

Ale zpátky k Sylvanas. Protože hodně z nás chce věřit, že je tu nějaký hlubší důvod, proč se tak Sylvanas chová a proč zapálila Teldrassil... máme tu pár fanouškovských teorií, které se na internetu objevily.

 

 

Když se dva perou, třetí se směje

Vím o někom, komu by se válka mezi Aliancí a Hordou nesmírně hodila. A to hlavně k odvedení pozornosti nebo jako nástroj k jiným a zlověstnějším cílům. Tím, kdo se směje, může být Azshara. A protože Bellatrix na to měla samostatný článek, doporučuji si ho i přečíst: článek. Spousta fanoušků, a viděla jsem, že se spousta z vás v komentářích vyjadřuje o tom samém, nemůžeme tuhle možnost vyvrátit. Sylvanas může spolupracovat z Azsharou. Vědomě či nevědomě. Může být pod jejím vlivem ať už si je toho vědoma nebo ji jen Azshara navádí tam, kde ji potřebuje mít. Otázkou však je, k čemu by Azshara potřebovala, aby Teldrassil shořel? Anebo to byla jen záminka, aby se Aliance konečně pustila do otevřené války s Hordou a ona si mohla v klidu osnova svoje zákeřné plány? Možnost nevyvracím, avšak i tohle se mi zdá opět jako hodně velký lazy writing. Protože to by znamenalo, že většina záporáků ve Warcraftu jsou stejně jen loutky něčeho většího. A pokud už jsou sami za sebe, jsou zatraceně nudní a hraje v tom roli jejich ego. Jo, já vím, ego dokáže i v normálním světě napáchat spoustu škod, ale přeci jenom umíme to i lépe, protože je to přeci fantasy svět a ne realita. Kdysi jsem ve článku zmínila Malazskou knihu padlých. Vidíte svět očima obou znesvářených stran, znáte jejich plusy a mínusy, jejich důvody ke konfliktu. A fandíte oběma, jenomže víte, že mír možný prostě není. A kdo se vám zdál z počátku jako záporák, je vlastně ke konci celkem fajn chlapík (ahoj, Anomandere).

 

Starý N'zoth v Nyalotha spí, kdo ho vzbudí, toho sní

Máme tu nějaké teorie i ohledně toho, že Sylvanas slouží Starým bohům. Že je to už pěkně omílané téma? Mně to neříkejte, kdyby se to odhalilo, už bych kroutila hlavou. Šílenství těchto chapadlatých potvor propadl už Deathwing, Azshara a vlastně spousta dalších. Takže toto zjištění by snad už nebylo ani překvapením. A že se to moc úplně neliší od Azshary, která Starým bohům vlastní slouží? A jo, asi máte pravdu, ale přeci jen mít přímé napojení na Staré bohy, to už chce pořádnou dávku sebekázně. Nebo spíš šílenství.

 

Otázkou však je, co od Sylvanas Staří bohové vlastně chtějí (pokud bychom tedy přistoupili na tuto konspiraci)? Nebo tedy spíš Starý bůh. Všechny ostatní jsme si naservírovali na stříbrném podnosu, takže na Azerothu zůstává už jen jeden velký hráč. Nedávno jsem viděla celkem zajímavou teorii právě o Stromech světa. Možná to bylo na Facebooku, možná tady v komentářích na webu. Každopádně kolik máme Stromů světa? 

 

Nordrassil - téměř zničen při útoku Archimonda, podruhé se jej pokoušel zničit Ragnaros

Teldrassil - spálen

Andrassil - nyní znám jako Vordrassil, spadlý v Grizzly Hills v Northrendu

Shaladrassil - napaden Noční můrou

Neznámý strom - nejmenovaný Strom světa, ve kterém sídlí Il'gynnoth v Noční můře

 

Až na Nordrassil jsou všechny Stromy světa zničené a nedokáží plnit svou původní funkci. Víte, že to byl Fandral Staghelm, který vzal sazenice Nordrassilu a pokusil se je rozesadit po celém světě s úmyslem zastavit šíření saronitu? Tento podivný kov je totiž krystalickou krví Yogg-Sarona, Starého boha, který byl uvězněn v Ulduaru. Že byste si zbroj z takového kovu nikdy na sebe nevzali? Z lore hlediska bych vám to nedoporučovala. Ti, kteří se jen pokoušeli žíly těžit, z vlezlého šepotu přišli o rozum. Už začínáte vidět spojitosti? Ano, pořád je to konspirační teorie, ale my milujeme konspirační teorie, je to lidská přirozenost. Proto taky máme reptiliány, chemtrails, dutou Zemi, placanou Zemi,... No však to znáte. Co když právě Stromy světa doteď ještě zabraňovaly šíření nějaké nákazy jako byl saronit? Co když právě proto N'zoth byl bezmocný a nemohl vystrčit růžky? Co když je naše Titánka už dávno zkažená zlem Starých bohů a hraje si s námi? A azerit je jen saronit v souše beránčím?

Pokud mi chete argumentovat, že Nordrassil ještě pořád stojí a je zdravý... nemusí. Andrassil, ze kterého zůstal už jen spadlý kmen napříč Grizzly Hills, nespadl jen tak. Nedostal požehnání dračích Aspektů a tak se k jeho kořenům dostal Yogg-Saron a druidi byli nuceni strom pokácet. Teldrassil zase naopak dostal pouze požehnání Ysery a Alexstraszy, ale ne Nozdorma. To samé platí pro Nordrassil. Požehnání od Aspekta času se nevrátilo. A kdo ví, v jakém stavu vlastně poslední nezasažený Strom světa je. Byl zde důvod, proč jej chtěl Ragnaros spálit. A ten sloužil též Starým bohům.

 

Pokud tomu tak je a teorie je pravdivá, někomu by se sakra hodilo nemít na Azerothu už ani jeden Strom světa. A Teldrassil mohl tuto ochranu značně oslabit. Ložiska azeritu? Ano, mohly na stromě být a Sylvanas chtěla Teldrassil zabrat zprvu kvůli němu. Pak si to najednou rozmyslela. Proč? Protože mohla? Anebo ji k tomu něco navedlo?

 

Víc mrtvých, víc Adidas... nebo Arthas

Na internetu se objevil postřeh, který mě nesmírně zaujal a musela jsem nad ním přemýšlet tak dlouho, dokud jsem se nerozhodla napsat tento článek. Nixxiom měl nedávno krásné video, kde říká, že Blizzard nepoškodil charakter Sylvanas, ale že je taková od začátku a nemá smysl se jí zastávat, že za tím určitě je něco víc a že z ní ještě bude hrdinka. "Vol'jin by přeci nezvolil někoho, kdo by poslal Hordu na dno!" A já vám na to něco řeknu. Kdo řekl, že to byli loa, kdo mu tohle poradil? Kdo řekl, že nějaká temná entita nemůže působit jako něco jiného? V minulosti už se to stalo, Ner'zhul by o tom mohl vyprávět. Vol'jin byl navíc raněný a tělo mu sžíral démonický jed. A jak už to bývá, je snadnější oblbnout někoho, kdo je v deliriu. Abychom se ještě od ducha Vol'jina v BfA nedozvěděli: "Čéčé, zblbli mě a to nebyli loa. Sorry jako!"

 

A co když to loa byli? Řekněme, že každý má možnost volby. To, že vidíte budoucnost nějaké osoby, neznamená, že se vydá tou cestou, kterou jí předpovídáte. Takže Vol'jin mohl vidět, že Sylvanas by Hordu mohla vést a pomoct jí přežít. To, jakým směrem se bude ubírat dále, to vidět nemusel. Anebo opravdu viděl přežití Hordy ale ne to, jakými prostředky toho Sylvanas dosáhne. Ale pak tu máme ještě jednoho loa, který se bude vyskytovat v Battle for Azeroth a tím je Bwonsamdi, loa smrti. Že by to byl on, kdo Vol'jinovi našeptával, aby zvolil Sylvanas? Protože díky ní by měl víc mrtvých? Kdo ví.

 

Ale zpátky k tématu. Sylvanas už několik datadisků rozsévá nákazu a mění vesničky i města v obrovské hřbitovy. Chce zajistit přežití Opuštěných a tak zabíjí lidi a pomocí svých val'kyr je oživuje. Sylvanas má na své straně velkou moc a tou je smrt. Krom worgenů dokáže oživit téměř kohokoliv... i když třeba jako kostlivce. Jenomže aby něco mohla oživit, musí to nejdřív umřít. A nejjednodušší je vyvolat válku. Vyvolat ztráty na obou stranách, protože pokud Sylvanas se svými val'kyrami dokáže podobná zvěrstva, jako Arthas, Sylvanas si může klidně vytvořit svou Pohromu 2.0 z ras Aliance i Hordy, protože... prostě může. Chce opravdu zlomit Alianci nebo je toto její pravý důvod, proč začala válku? Vzpomeňme si na ten krásný moment v komiksu Three Sisters, že ano?

A pak je tu ještě strýček Bolvar

Ano, Sylvanas může být sama za sebe, ale pokud jsou její plány opravdu takové, jak se někteří fanoušci domnívají, co když slouží pod stejným praporem jako Bolvar? A pokud tomu tak je, nesnaží se mu zajistit novou armádu? Co si budeme povídat, Bolvar nám už v Legionu ukázal, že z něj už tolik nezbylo a celkem si dovoluje i na Knights of the Ebon Blade. Co ale v Battle for Azeroth? V Kul Tirasu totiž potkáte Bolvarovu dceru, Taelii. Blizzard se rozhodl přidat do hry dceru nynějšího Krále lichů? Po tak dlouhé době? Tady něco smrdí... Nevím, co to je, ale buď bude dalším datadiskem návrat Krále Lichů a Pohromy anebo Blizzard opět vymýšlí nové postavy, jen aby na ně brzy zapomněl. Nesmíme zapomínat ani na to, že Sylvanas se stále žene za nesmrtelností. Už se spřáhla s Helyou, takže je možné, že její další možností je právě Bolvar, který by nějaké východisko znát mohl. Za určitou cenu samozřejmě...

 

Všechno jsou opět jen dohady a v článku jsem shrnula zatím nejdiskutovanější teorie, které se objevily. Dle mého Sylvanas slouží spíše jen sama sobě, ráda má věci pod kontrolou a od nikoho by si nenechala nic diktovat. Tudíž souhlasím s názorem Nixxioma, který vše hezky rozvedl ve svém videu.

 

A ne, neříkejte mi, že Sylvanas má stejnou logiku jako Thanos a prostě to s Azerothem myslí dobře.

 

 

Co si myslíte vy? Máte nějaké své teorie, proč Sylvanas zapálila Teldrassil a proč vlastně započala válku? Jaké jsou její pravé motivace? A komu vlastně slouží? Budeme rádi, když se zapojíte do diskuze ať už v komentářích nebo na našem Discordu.


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

cerberos 04.08.2018 22:00

no co, z Teldrassilu budou pocházet undead druidi a budou se proměnovat v kostnatou kočku,medvěda,ptáka,moonkina atd atd no není to super)))

cerberos 04.08.2018 21:49

Vzpamatujte se! že by Blizzard nechal Sylvanas už navždy mezi legend heroes jako jsou Grom Hellscream,Vol"Jin,Arthas ,Antonidas a další, vy si myslíte že by se hráči kteří Sylvanas mají za nej postavu ve WoW s ní navždy rozloučili či by přijali to že časem se Sylvanas obživí jako Ilidan? Nechte toho už ted vidím pěknej nerf kdyby ji Blizzard navždy odepsal a sami víte kolik má tato postavička oblíbenců!!!!! Už tenkrát se mluvilo že Anduin Wrynn je pod vlivem Old Gods a co? Počkejme si i když to bude trvat cca 2 roky než zjistíme jak se věci měli a mají.....

MadCoconut 05.08.2018 20:12

A to by podle mě vůbec nebylo zlé, nějak epicky ukončit její linii a poslat ji do Hall of Fame. Je fakt, že by zase Horda přišla o warchiefa, ale toho by mohl klidně zastat Saurfang nebo Baine (celkem rád bych viděl Bainea ve vedení). V minulém datadisku nám hned na začátku ukázali, že se nebojí zabít postavy jako je práve Vol'jin, Varian, nebo dokonce Tirion, takže já nejsem proti a i přes to, že by to pro hodně lidí byl cringe zážitek, tak by to pro její postavu byl lepší a důstojnější konec, než jako případný final boss expanze nebo tak něco.

Warheaven 04.08.2018 21:41

Sylvanas je podle me jen sama za sebe a za nemrtve. Nikomu neslouzi. Nema duvod, aby ji zalezelo na zivych, tedy ani na Horde. Urco sleduje i skrz vedeni Hordy nejaky vlastni cil. Smeruje k nesmrtelnosti a bozstvi? Chce se stat bohyni smrti? Moznosti je velmi mnoho, co Blizz muze udelat. Je to fantasy, muze se stat vsechno.

Dalken 04.08.2018 20:54

Dle mého názoru udělal Blizzard se Sylvannas dobrou věc, že nechal spálit Teldrassil a stvořil děsivější Sylvannas (a to teď nechci nějak podporovat Hordu, neboť hraji jen a pouze Allianci a Hordu odsuzuji z mnohem horších zločinů v minulosti). Ani by mi nevadilo, kdyby se BfA ubíralo směrem starších verzí Game of Thrones, kde každý mohl zemřít, bez ohledu na to, jestli to byl dobrák či záporák (odkazuji na zachráněného Malfuriona). Co si budeme, WoW se začalo až moc zaobírat pohádkami, kde dobro vítězí vždy nad zlem a to mi jako dlouhodobému hráči WoW ubíralo nadšení s každým dalším datadiskem. Legion patřil k těm (asi z hlediska spousty lidí) nejlepším, přesto již démoni představovali jakýsi stereotyp. Hráči tedy při přihlížení na Legii z širší perspektivy viděli spíše "zabít zabít slabého démona" než aby si ve skutečnosti uvědomili, jakou démoni ve skutečnosti mají sílu. A to se nám mění v BfA, kde bojujeme ve skutečnosti proti "sobě samému", volíme si stranu a tak nějak cítíme obě strany vyrovnané, i když cítíme, že je tam někde ta třetí strana, která to celé ovládá.

A teď zpátky k Sylvannas. Sylvannas podle mě bude přirozeně bojovat za zájmy Hordy, i když ji částečně táhne dolů. Myslím, že Sylvannas je stále dosti ovlivněná Arthasem, někde tam cítím, že má s Arthasem společné zájmy - Smrt. Ráda oživuje mrtvé, uvidíme v bitvě o Lordaeron. Z jeho vlivu se samozřejmě vymanila, ale někde to tam je. Líbí se mi také to, jak mluví neustále o Smrti, což dává Blizzardu možnost stvořit i jiného záporáka než jen Void Lord/Old Gods. Pořád jsem rád za to, že Blizzard dokáže překvapit, že je originální. V tom Sylvannas originální určitě je. (Ne, není to Garrosh 2.0 a BfA určitě není WoD 2.0).

Také bych rád odkázal na film Avengers: Infinity War, kde Marvel dokázal vytvořit originální příběh. Jistě s koncem spoustu lidí nesouhlasilo, ovšem překvapili a záporák se stal jedním z nejlepších. Co si z toho vezmeme je fakt, že Thanos to dělal pro vyšší dobro (zabít polovinu vesmíru jako řešení pro přelidněnost). I s tímhle se dá porovnávat svým způsobem Sylvannas. Její zabíjení (stejně jako u Thanose) může být pro "higher purpose" čili vyšší účel.

Esperanta 04.08.2018 21:14

Jako souhlas, že ono to její zabíjení může mít vyšší účel ALE doporučuji si pustit video od Nixxioma. Krásně tam odkazoval na různé zdroje, které uvádí, že Sylvanas už od Vanilly jde o to udělat z Azerothu jeden obří hřbitov, kterému bude vládnout.

Dalken 04.08.2018 21:21

@Esperanta Miluji lore, miluji spekulace, takže Nixxioma sleduji, jako několik dalších youtuberů, kteří si také rádi udělají svůj vlastní obrázek o Sylvannas. Sylvannas si zaslouží víc, než jen bezdůvodné zabíjení a lidé by měli přestat soudit podle obalu.

Esperanta 04.08.2018 22:11

@Dalken Tak já třeba postavy z vymyšlených univers ani lidi z reálného světa nikdy nesoudila podle vzhledu. Sama si tím procházím každý den, tak to nepotřebuji dělat druhým. Ale u Sylvanas jsem zkoušela ji pochopit, přečetla jsem o ní kde co ale žádné dobro jsem v ní nenalezla.

Dalken 04.08.2018 22:54

@Esperanta Já s tebou ale souhlasím a ta narážka "nesuď podle obalu" nepatřila pro tebe Za to se omlouvám, pokud to tak vyznělo.

Esperanta 05.08.2018 08:05

@Dalken Já ale narážela i na tu Sylvanas. Mně se třeba zdá, že právě ten její krásnej obal znemožňuje lidem vidět tu hnilobu pod ním.

HonkL 05.08.2018 12:22

Ve finále když si to člověk vezme tak vždy to vymýšlí lidi a mají podobné názory a myšlenky takže všechny vesmíry a příběhy různých vesmírů a hrdinů se točí pořád dokola protože za tím může vždy lidský tvor

Esperanta 05.08.2018 12:47

@HonkL Však za všechno zlo na světě můžou lidi Akorát ti hledají, na koho jiného to svést.

Valohran 04.08.2018 20:23

Líbí se mi, jak se hodně těch konspiračních teorií soustředí na spekulace, komu vlastně vypálení Teldrassilu prospěje. Protože logicky by to měla být Horda, ale jak hezky shrnuje tenhle článek, tak jsou možná entity, kterým to prospěje víc - a protože do toho nejsou oficiálně namočeni (ehm), nehrozí jim ani bezprostřední negativní následky.
Ale byl bych radši, pokud má Sylvanas nějaký skrytý důvod, kdyby to byly spíš ty ambice stát se něčím jako bohyní smrti a vytvořit z Azerothu jedno velké království nemrtvých. Doufám, že chapadláci se budou míchat do dění na Kul Tirasu a Zandalaru, případně jsou nějak spojeni s Azeritem a jdou po krku Titánce (nebo už ji mají ve své moci) - a u toho zatím zůstanou.
Staří bohové jsou zajímaví, ale kdyby začali být univerzálním vysvětlením každé zkázy, nepříjemnosti a každého morálně pochybného rozhodnutí, tak by mě asi rychle přestali bavit. Postavy jsou zajímavější, když páchají zlo a dobro o své vlastní vůli

Solanar 04.08.2018 20:08

Ze začátku musím říct že dost pěkný článek, souhlasím s tím že Thanos je kvalitní záporák ale ve wow už máme podobného záporáka a to Sargerase teda pokud jde o jejich myšlení v tom jak by měl vypadat vesmír. Ještě odbočím na to že: Thanos není zlý, stejně jako Sargeras se upnuli na 1 řešení a to vyhladit vše živé (u Thanose jen půlka ) svým způsobem je to fanatismus a jak to u nich bývá účel světí prostředky. Takže jo i když (podle nich) to myslí dobře tak to jak to provádí z nich dělají ''zlé''/záporné postavy. Co se týče těch teorií:

1. Azshara- jak jsem dřív napsal, tak od doby co je naga nikdy nebyla manipulační typ, většinou řešila věci vojenskou silou, takže pokud Sylvanas s ní spolupracuje, tak spíš kvůli tomu že N'zoth to nařídil a ani Azshaře ani N'zothovi by se rozhodně nelíbilo, že se nepostarala o Malfuriona, který jim byl trnem v oku přes 10k let

2. N'zoth- teorie ohledně těch stromů mi přijde velmi nepravděpodobná. Old gods se snažili zkazit ty stromy (díky tomu podle mě si zvýšili moc v EN nebo aspoň získali další přístup), ne ho zničit tím pádem nedává smysl, že se Sylvanas rozhodla pro jeho zničení. Navíc void měl dost zajímavou reakci vůči Sylvanas v komiksu 3 sisters. Možná by bylo pro N'zotha snazší se jí zbavit aby nebyla hrozbou pro něj.

3. Loa-Bwosamdi- jestli se nemýlím tak jen duše trollů jdou k němu, zbytek ras mohou též ale jen
když se provede rituál na osobě co ty zbylé rasy zabije.
Scourge v2.0- přijde mi jednodušší zabít LK a vzít si jeho armádu. Sylvanas je dost závislá na
Valkýrách a jedině jak to může změnit je, že získá moc vytvořit nové takže buď
skrz LK nebo že získáním Eyir

4. LK- Bolvar rozhodně něco chystá a jsem si jist že se v budoucnu ukáže, ale otázka jak mu
Sylvanas přivede novou armádu, když její undeadi mají svobodnou vůli, díky tomu nemá
nad nimi plnou moc a mohli by se vzbouřit

Podle mě Sylvanas chce jen eliminovat všechno co může ohrozit Forsaken, což je hlavně Alliance a díky tomu že je Anduin teď králem, který je ale mladý a nezkušený nemluvě o jeho spíš pacifistickým přístupem, tak pro ní to znamená že je slabý. Takže radši zaútočí hned než se to změní a navíc ten Azerite ji možná trochu i popostrčil

PS: omlouvám se za tu slohovku ale nemohl jsem si pomoct

Esperanta 04.08.2018 20:29

Však jak jsem napsala na konci, spíš počítám, že Sylvanas pro nikoho nepracuje a že to dělá pro sebe. A ještě tě opravím, nejsou to moje teorie, spíš jsem shrnula teorie co kolují internetem

Solanar 04.08.2018 20:49

@Esperanta Však já pravě s tvou teorii co jsi napsala na závěr souhlasím , ty ostatní teorie vím, že jejich zdroj je někde jinde, jen jediné co mě zarazilo v tom článku byla ta věta že Thanos není zlý ale tak každý má svůj názor a já ten tvůj respektuju

Esperanta 04.08.2018 21:11

@Solanar Jako on... je... není On je prostě tak neskutečně sympaticky napsanej, že mu fandíš. To se mi stává fakt málokdy. Já vím, že je zlej, ale ten jeho důvod je prostě... tak nějak neprůstřelnej.

Solanar 04.08.2018 21:25

@Esperanta tě chápu je fakt dobře napsanej, a jeho důvod no nwm člověk má vždycky na výběr ale fandit mu? Nikdy zabil mi Spideyho!!! DD

cerberos 04.08.2018 21:52

přesně tak Sargeras se stal zlým proto že viděl mnoho mnoho démonů a cítil Prázdnotu /void lordi/ než aby jim dal celej vesmír dopadl tak jak dpadl

Zug 04.08.2018 20:00

Lady Sylvanas slouží Hordě, přirozeně. Může být pragmatická a necitelná bi*ch, ale to co dělá, dělá pro Hordu a její lid. Škoda, že někteří méně uvědomělí jedinci *cough* Saurfang *cough* to budou zpochybňovat a nakonec i sabotovat. Ale což, Kalimdor už patří z velké části nám, takže i přes mírné setbacky jde všechno jak má.

Walther 04.08.2018 19:33

Já pořád pevně doufám, že to Sylvanas udělala jen tak sama za sebe. Prostě jen kvůli tomu, že je zlá. Nechci aby se z ní stal další charakter typu: "V jádru je to moc hodnej kluk, ale chytl se špatný party.", chci, aby to byla jen maniakální bestie, které nic a nikdo neporoučí a jede sama za sebe.

Esperanta 04.08.2018 20:00

Já v to doufám taky. Protože teprve teď jsem si uvědomila, co je ten charakter konečně zač a proč jsem nemohla do ní proniknout. Já se roky ptala lidí, co je na ní tak super, proč si myslí, že je v jádru kladná a super. Nikdy jsem to nedokázala vidět a pochopit. Až když jsem viděla video od Nixxioma, tak jsem pochopila, že jsem ani nemohla. Prostě jsem ji viděla takovou jaká je a bez příkras, co kolem ní vystavěli ostatní. Teď už mě konečně ten charakter může přestat štvát, protože už jsem pochopila, že je taková, jak jsem si myslela a konec. Nemám problém, že to udělala, jen mě sere, jak kolem toho Blizz mlžil a tvrdil, že to, že ona jde k Teldrassilu, ještě nic neznamená. To je na tom to nejsmutnější. Ale jen ať si je zlá. Třeba ještě všichni budeme svědky toho, jak zabije nějaké důležité postavy u Hordy a oživí je za pomoci val'kyr. A teď jak se takovýho maniaka zbavit. Good luck.

Esperanta 04.08.2018 20:06

Akorát teď to zní jako že jsem popřela všechno ve článku Jakože... nechci, aby to dopadlo, že se nakonec ukáže, že má nějaký fakt uber motivy jako měl Thanos, kterej ve výsledku působil pomalu jako klaďas. To fakt ne. Jen bych si přála, aby mělo WoW nějaké zajímavější záporáky. A když už se stane v příběhu něco jako vypálení Teldrassilu, tak nemlžit a pokud chci mlžit, neukážu postavy... Protože teď všichni do jednoho byli nějak zkorumpovaní a ruplo jim v bedně. Otázkou je, co z těch různých teorií, co kolují internetem by bylo originálnější než jen, že je prostě psychopatka, co se utrhla ze řetězu a se všemi manipuluje.

Walther 04.08.2018 20:41

@Esperanta ten obrázek na Blizzconu nebyl úplně štastná volba. Z počátku jsem z něj měl pocit, že Sylvanas přihlíží k něčemu, co sama vůbec nechtěla. Něco, co nebylo v plánu. Nemám ji rád už od dob Warcraftu 3, ale jsem moc rád, že tu někdo takový ve WoW je. Doufám, že se s ní Blizzard vypořádá mnohem zajimavěji než jako Tier 21+n. Ani nechci, aby Saurfang přišel s "sorry, byl jsem bláhový, ale teď už za tebou stojím a nikdy nekecám nikdy neuhnu". Btw, k minulému článku; děkuji za nové poznání ve formě Triumvirát. :-)

Off-topic: Thanos byl skvělej jako záporák, ale moc mě zklamalo, že už se od začátku ví o rozdělení jeho filmu do dvou. Výhra v prvním kole z toho byla až moc patrná už na začátku.

Asimerian 04.08.2018 19:03

Celkom dosť vecí vedia aj Naaru, a aj oni si idú za svojím nehľadiac na následky, viď čo chcela Xe'ra spraviť s Illidanom a ďalšie naaru Saa'ra prakticky nasmerovala Caliu Menethil na to aby sa nechala killnúť a potom ju oživila ako nemŕtvu, a ešte je známe že mala dcérku a manžela ktorým by mohol byť aj Bolvar keďže nič o nich nevieme, a samozrejme netreba zabúdať aj na nášho drahého Wrathiona ktorého videli v Alliance Embassy ...

Domimaru 04.08.2018 18:53

Nevím mě prostě přišlo že když jí tam Nelfka řekla že naději zabít nemůže tak udělala přesně to co by nejednoho nelfa tak dostalo že by trvalo hodně dlouho než by se vzpamatoval a tím ukázala že dokáže zabít i naději. Jako čistě můj názor, osobně nechápu to halo kolem toho že to udělala jen tak.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet