Warrior

  Warrior    Povolání   

Už od dob prvních válek má snad každá rasa Azerothu svého Warriora. Bojovníka, který kombinuje sílu, vedení, rozsáhlé znalosti zbraní a brnění. Někteří chrání spolubojovníky svými štíty od šípů nebo magie, jiní štíty nechávají ležet a volí si raději obouruční sekery nebo meče, aby mohli využít svůj hněv k sekání hlav protivníků.

 

Historie

Války vždy byly, jsou a také vždy budou. Ale historie se nechová příliš vřele k těm, kteří v nich bojovali a umírali za svého velitele, jehož jméno jediné bývá oslavováno. Jejich úkolem je pouze dělat to, co umí nejlépe – bojovat. A pokud to bude nutné, položit život a být zapomenuti. Pokud dáte válečníkovi do ruky jakoukoli zbraň, vězte, že s ní bude schopen během několik málo vteřin rozsekat nepřítele na kousíčky. Aby přežili, musí být bojovníci v tom, co dělají, opravdu dobří. Téměř v každé rase můžete najít elitní uskupení vojáků vždy připravených na to, bránit svůj národ, svou zemi a svoje životy. Armáda dobře vycvičených bojovníků je samozřejmostí především u lidí, trpaslíků, orků a nemrtvých; i v řadách nočních elfů je na umění boje brán velký zřetel. U draeneiů úlohu válečníků plní především paladinové, tzv. Vindicators, z organizace Hand of Argus, u Urozených a Krvavých elfů tvořili jádro armády hraničáři. Ale přestože někteří z válečníků byli trénováni v umění boje celý život, někdy od nejútlejšího dětství, za bojovníka se koneckonců může považovat kdokoli, kdo udrží v ruce zbraň a je schopen ze souboje odejít jako vítěz. Pokud samotná armáda nestačí, v dobách válek se někdy musí bojovníky stát i prostí farmáři, dělníci a měšťané – protože kdo přežije, je vítěz. A i bez meče v ruce můžete mečem padnout.

 

Hrdinové

Varian Wrynn

Varian je následníkem Stormwindského trůnu v pokrevní linii rodu Wrynnů a jeden z vůdců mocné Aliance. Jeho cesta k titulu krále však nebyla vůbec snadná.

 

Broxigar Rudý

Broxigar Rudý byl ork a válečný veterán, jehož kamarádi byli zabiti v bitvě, kterou přežil, a proto hledal vlastní smrt také v bitvě z pocitu viny. Brox byl důležitá postava ve Válce Prastarých a byl chronologicky první ork, který kdy chodil po Azerothu.

 

Varok Saurfang

Varok patří mezi veterány První, Druhé a Třetí války. Též vedl válku proti Lich Kingovi, kde u bitvy o Wrathgate přišel o svého syna.

 

Dranosh Saurfang

Dranosh byl synem Varoka Saurfanga a vedl Hordu k bitvě u Wrathgate, která však skončila tragédií.

 

Orgrim Doomhammer

Orgrim Doomhammer je legendární bojovník a velitel Hordy. Byl její náčelník od konce První a po celou dobu Druhé Války. Také pomáhal Thrallovi při osvobozování orků z internačních táborů.

 

Anduin Lothar

Anduin Lothar byl rytíř z království Stormwind. Když orkové prošli Temným portálem, byl to právě on, kdo se snažil zajistit bezpečí své země. Po pádu Stormwindu odplul s přeživšími do Lordaeronu a vedl spojené národy Azerothu při Druhé válce proti orkům.

 

Grom Hellscream

Grom byl náčelníkem klanu Warsong a se svou legendární sekyrou Gorehowl rozséval na bojišti zmatek a smrt. Byl prvním orkem, který se napil Mannorothovy krve a uvedl tak všechny orky do démonického prokletí.

 

Garrosh Hellscream

Garrosh Hellscream je synem Groma Hellscreama. Vyrůstal a žil na Outlandu, dokud pro něj nepřišel Thrall a nenabídl mu místo náčelníka Hordy.

 

Durotan

Durotan byl manželem Draky, otcem Thralla a náčelníkem klanu Frostwolf. Jako jeden z mála se nenapil Mannorothovy krve a za to byl nucen se svým klanem odejít do vyhnanství.

 

Magni Bronzebeard

Magni Bronzebeard byl králem trpaslíků vládnoucí z města Ironforge. Během Kataklyzmatu požádal duchy země o pomoc. Trpaslíkům bylo dovoleno se stát šamany ale Magni sám za to zaplatil krutou daň a proměnil se v diamant.

 

Muradin Bronzebeard

Muradin je bratrem Magniho a Branna. Sloužil za Druhé války jako spojka mezi Lordaeronem a Khaz Modanem. Když propukla Třetí válka, vydal se do Northrendu nalézt tajemný artefakt: Frostmourne.

 

Základní informace

Warrior má na výběr tři druhy Stance (postojů), které mají v každém druhu souboje svůj význam. Může využít mnoho druhů zbraní, mezi které patří i štít. Místo many používá warrior Rage, který mu umožňuje dávat vysoká zranění nebo je naopak redukovat. Rage se generuje z útoků zbraní nebo z obdrženého útoku.

 

dhTyp

 • Tank
 • Melee Damage Dealer

 

Bary

 • Život
 • Hněv

 

Dostupné brnění

 • Cloth
 • Leather
 • Mail
 • Plate
 • Shields

 

Dostupné zbraně

 • Daggers
 • Fist Weapons
 • One-Handed Axes
 • One-Handed Maces
 • One-Handed Swords
 • Polearms
 • Staves
 • Two-Handed Axes
 • Two-Handed Maces
 • Two-Handed Swords

 

Dostupné rasy

Alliance Horda
Human Orc
Dwarf Troll
Night Elf Tauren
Gnome Goblin
Draenei Undead
Worgen Blood Elf
Lightforged Highmountain
Pandaren

 

Schopnosti

 • Defense - Mocní válečníci spoléhají na svou těžkou zbroj a štíty, které dokáží ochránit je i jejich spolubojovníky.
 • Melee Damage - Ať už válečníkovi dáte do ruky jakoukoliv zbraň, jednoruční nebo obouruční, jedno je jisté: je schopen udělat na bitevním poli učiněná jatka.
 • Rage - Ať už udílejí zranění nebo je někdo zraní, válečníci tak získávají hněv (rage), který využívají k mocným a smrtícím útokům.
 • Stances - Měněním tzv. battle stances jsou schopni se přizpůsobit každé situaci, ať už potřebují spíše udílet poškození, tankovat anebo být vyvážení.

 

Talenty

Talenty válečníků dokáží zdokonalit jejich obranu, zvýšit jejich poškození s obouruční zbraní anebo z nich udělat smrtonosné zabijáky se dvěma zbraněmi v rukách.

 • Arms
 • Fury
 • Protection

 

Klady a zápory

Výhody

 • Není závislý na maně.
 • Dokáže se rychleji dostat k nepřátelům pomocí kouzel Charge, Intercept nebo Heroic Leap.
 • Je velice silný tank.
 • Má mnoho stunů.

 

Nevýhody

 • Nemá žádný Crowd Control.
 • Nemá skoro žádné kouzlo na boj z dálky.
 • Nemá skoro žádná léčící kouzla.
 • K použití některých kouzel musí měnit Stance (postoj).

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

suchy258 29.09.2010 15:12

pls tak za co mam hrat co je nejdnodusi ale good aspon nejaky good dmg co treba mage???

Expllow 28.09.2010 21:46

suchy258
pls naucte mne za arms warra nekdo nejlepe futy ten se zda good
Jak tě máme naučit za arms wara , Futy, ty by ses měl naučit psát česky 30 minut jsem to luštil a to co píšeš taky není zrovna nejlepší postup jak hrát warriora. Warriora nehraju, ale, že by ARMS jel na agility se mi moc nezdá, těch 15k si dal asi do nějakýho clotha, kterej neměl buffy, zatímco ty si měl 37k nabufovanej, že :-)

suchy258 28.09.2010 21:26

pls naucte mne za arms warra nekdo nejlepe futy ten se zda good

suchy258 28.09.2010 21:24

suchy258 28.09.2010 21:24

Futy
to by mě zajímalo, kdo tyhle články píše....... Přes půl věci není pravda protože jestli jste někdy hrali WOTLK tak tu mále talenty na 2 věci + to jak má hrát PROTECT WARR je total stupidní....... takže du vyjmenovávat.........1) kouzla do zadu jsou a Hamstring se dá snadno odstanit - do zadu se taky dá mlátit ale jinak bych to asi nechal2) Arms warrior nepoužívá Whirwild to jedině když jde taktitou sebevraha - hodi Bloograge, Intercept, Recknellesses, Bladestorm a Whirwild!Jinak se specializuje na Battle Stanci v které má o 10% Armor Penetration.......3) Fury warriorovi nesnižuje drzeni 2 obourucek sanci na hit ale o 10% DMG + tyhle talenty co tu máte sou total na nic - HEROIC STRIKE ciste PvE spell v PVP se nepouzije + bez FURIOSS ATTACKS neni zadna sance neco zabit.........4) Protection warrior nebere veci na AGILLITY ale na STRENDGT - AGILITY dava crit a ted se da vpohode zvladnout s talentem INCITE a CRUELTY (dam sem odkaz na tankovaci talenty na tankovani 1 nebo vic mobu a mate dodGE - http://www.wowhead.com/talent#LZ0xeZVctrgcdfdIdsGo5)Agillity se bere v ARMS talentech na zvecceni critu s EXECUTE - ja hraju na Offiku za ARMS warriora - mam FULL FURIOS nabufovanej 37k hp a davam na crit s EXECUTE 15k.........6)Aggro se nebere MONKIN BLOWEM ale tauntem bo Canneling Shoutem7)Nenabiha se v BATTLE STANCI ale rovnou v DEFENZIVE STANCI (talent Warbringer) da se HEROIC THROW a kdyz leti tak CHARGE.......... tim se da nejveci Aggro Nejdůležitější věcí je, naučit se si správně rozvrhnout Rage, protože ho nemáte nekonečno a taky nemáte pořád plno, takže vždy zvážit, jak s aktuálním stavem Rage bojovat. - Tuhle vetu bych rovnou vyskrtl protoze kdyz mate UNBRIDLED WRATH davat to 80rage na crit....... popr kdyz hrajete arms talenty tak kdyz date EXECUTE po talentu SUDDEN DEAD a date vrit da vam to rovnou 100RAGE na ranu!nakonec sem dam trochu rozmalni talenty protoze s tim co tu maji se neda hrat...... a to skoro ani v PvE takze sem davam PvP talenty -ARMS - (date si spec na zbran s kterou bojujete u me je to sekera) http://www.wowhead.com/talent#Lcrhbfct0brRzGdiohxxs0bFURY - ciste PvP Build doporuceny k 4 castem GLADIATOR EQ co snizuje coldown na INCERCEPT o 5sek. http://www.wowhead.com/talent#Lcrc0fhZhxxcVVzbeRbkAo PROTECTION - je to na tankovani 1BOSSE nabo vic malych mobu http://www.wowhead.com/talent#LZ0xeZVctrgcdfdIdsGo

suchy258 28.09.2010 20:56

Cus lidi pls mohl by mne nekdo naucit za fury nebo arms warra pls taktiku a na co davat sockety enchy atd pls moc dekuju predem mockrat

Dipp 08.09.2010 20:34

Zdravim všechny Warriory bez ohledu na frakci rasu specializaci equip nebo level! co říkáte na tyhle FURY talenty: http://www.wowhead.com/talent#LAZhE0cE0uMeRikAob:0Goz0o

jakubsnake 07.09.2010 06:40

najdi si serverzalož si účetzměň si realmnahoď patchzapnivytvoř postavua hrajhttp://wow.herniweb.cz/clanky/jak-zacit-hrat/1/

venahend1 06.09.2010 15:02

wrrior24 mohlbis mi poradit ja zacit

venahend1 06.09.2010 15:00

pomuzete mi jak zacit hrat

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet