Warrior

  Warrior    Povolání   

Už od dob prvních válek má snad každá rasa Azerothu svého Warriora. Bojovníka, který kombinuje sílu, vedení, rozsáhlé znalosti zbraní a brnění. Někteří chrání spolubojovníky svými štíty od šípů nebo magie, jiní štíty nechávají ležet a volí si raději obouruční sekery nebo meče, aby mohli využít svůj hněv k sekání hlav protivníků.

 

Historie

Války vždy byly, jsou a také vždy budou. Ale historie se nechová příliš vřele k těm, kteří v nich bojovali a umírali za svého velitele, jehož jméno jediné bývá oslavováno. Jejich úkolem je pouze dělat to, co umí nejlépe – bojovat. A pokud to bude nutné, položit život a být zapomenuti. Pokud dáte válečníkovi do ruky jakoukoli zbraň, vězte, že s ní bude schopen během několik málo vteřin rozsekat nepřítele na kousíčky. Aby přežili, musí být bojovníci v tom, co dělají, opravdu dobří. Téměř v každé rase můžete najít elitní uskupení vojáků vždy připravených na to, bránit svůj národ, svou zemi a svoje životy. Armáda dobře vycvičených bojovníků je samozřejmostí především u lidí, trpaslíků, orků a nemrtvých; i v řadách nočních elfů je na umění boje brán velký zřetel. U draeneiů úlohu válečníků plní především paladinové, tzv. Vindicators, z organizace Hand of Argus, u Urozených a Krvavých elfů tvořili jádro armády hraničáři. Ale přestože někteří z válečníků byli trénováni v umění boje celý život, někdy od nejútlejšího dětství, za bojovníka se koneckonců může považovat kdokoli, kdo udrží v ruce zbraň a je schopen ze souboje odejít jako vítěz. Pokud samotná armáda nestačí, v dobách válek se někdy musí bojovníky stát i prostí farmáři, dělníci a měšťané – protože kdo přežije, je vítěz. A i bez meče v ruce můžete mečem padnout.

 

Hrdinové

Varian Wrynn

Varian je následníkem Stormwindského trůnu v pokrevní linii rodu Wrynnů a jeden z vůdců mocné Aliance. Jeho cesta k titulu krále však nebyla vůbec snadná.

 

Broxigar Rudý

Broxigar Rudý byl ork a válečný veterán, jehož kamarádi byli zabiti v bitvě, kterou přežil, a proto hledal vlastní smrt také v bitvě z pocitu viny. Brox byl důležitá postava ve Válce Prastarých a byl chronologicky první ork, který kdy chodil po Azerothu.

 

Varok Saurfang

Varok patří mezi veterány První, Druhé a Třetí války. Též vedl válku proti Lich Kingovi, kde u bitvy o Wrathgate přišel o svého syna.

 

Dranosh Saurfang

Dranosh byl synem Varoka Saurfanga a vedl Hordu k bitvě u Wrathgate, která však skončila tragédií.

 

Orgrim Doomhammer

Orgrim Doomhammer je legendární bojovník a velitel Hordy. Byl její náčelník od konce První a po celou dobu Druhé Války. Také pomáhal Thrallovi při osvobozování orků z internačních táborů.

 

Anduin Lothar

Anduin Lothar byl rytíř z království Stormwind. Když orkové prošli Temným portálem, byl to právě on, kdo se snažil zajistit bezpečí své země. Po pádu Stormwindu odplul s přeživšími do Lordaeronu a vedl spojené národy Azerothu při Druhé válce proti orkům.

 

Grom Hellscream

Grom byl náčelníkem klanu Warsong a se svou legendární sekyrou Gorehowl rozséval na bojišti zmatek a smrt. Byl prvním orkem, který se napil Mannorothovy krve a uvedl tak všechny orky do démonického prokletí.

 

Garrosh Hellscream

Garrosh Hellscream je synem Groma Hellscreama. Vyrůstal a žil na Outlandu, dokud pro něj nepřišel Thrall a nenabídl mu místo náčelníka Hordy.

 

Durotan

Durotan byl manželem Draky, otcem Thralla a náčelníkem klanu Frostwolf. Jako jeden z mála se nenapil Mannorothovy krve a za to byl nucen se svým klanem odejít do vyhnanství.

 

Magni Bronzebeard

Magni Bronzebeard byl králem trpaslíků vládnoucí z města Ironforge. Během Kataklyzmatu požádal duchy země o pomoc. Trpaslíkům bylo dovoleno se stát šamany ale Magni sám za to zaplatil krutou daň a proměnil se v diamant.

 

Muradin Bronzebeard

Muradin je bratrem Magniho a Branna. Sloužil za Druhé války jako spojka mezi Lordaeronem a Khaz Modanem. Když propukla Třetí válka, vydal se do Northrendu nalézt tajemný artefakt: Frostmourne.

 

Základní informace

Warrior má na výběr tři druhy Stance (postojů), které mají v každém druhu souboje svůj význam. Může využít mnoho druhů zbraní, mezi které patří i štít. Místo many používá warrior Rage, který mu umožňuje dávat vysoká zranění nebo je naopak redukovat. Rage se generuje z útoků zbraní nebo z obdrženého útoku.

 

dhTyp

 • Tank
 • Melee Damage Dealer

 

Bary

 • Život
 • Hněv

 

Dostupné brnění

 • Cloth
 • Leather
 • Mail
 • Plate
 • Shields

 

Dostupné zbraně

 • Daggers
 • Fist Weapons
 • One-Handed Axes
 • One-Handed Maces
 • One-Handed Swords
 • Polearms
 • Staves
 • Two-Handed Axes
 • Two-Handed Maces
 • Two-Handed Swords

 

Dostupné rasy

Alliance Horda
Human Orc
Dwarf Troll
Night Elf Tauren
Gnome Goblin
Draenei Undead
Worgen Blood Elf
Lightforged Highmountain
Pandaren

 

Schopnosti

 • Defense - Mocní válečníci spoléhají na svou těžkou zbroj a štíty, které dokáží ochránit je i jejich spolubojovníky.
 • Melee Damage - Ať už válečníkovi dáte do ruky jakoukoliv zbraň, jednoruční nebo obouruční, jedno je jisté: je schopen udělat na bitevním poli učiněná jatka.
 • Rage - Ať už udílejí zranění nebo je někdo zraní, válečníci tak získávají hněv (rage), který využívají k mocným a smrtícím útokům.
 • Stances - Měněním tzv. battle stances jsou schopni se přizpůsobit každé situaci, ať už potřebují spíše udílet poškození, tankovat anebo být vyvážení.

 

Talenty

Talenty válečníků dokáží zdokonalit jejich obranu, zvýšit jejich poškození s obouruční zbraní anebo z nich udělat smrtonosné zabijáky se dvěma zbraněmi v rukách.

 • Arms
 • Fury
 • Protection

 

Klady a zápory

Výhody

 • Není závislý na maně.
 • Dokáže se rychleji dostat k nepřátelům pomocí kouzel Charge, Intercept nebo Heroic Leap.
 • Je velice silný tank.
 • Má mnoho stunů.

 

Nevýhody

 • Nemá žádný Crowd Control.
 • Nemá skoro žádné kouzlo na boj z dálky.
 • Nemá skoro žádná léčící kouzla.
 • K použití některých kouzel musí měnit Stance (postoj).

Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

erewain 26.05.2010 16:21

víc než dostatek? jak proti komu... a sory ale 3 body z sudden death dam radši do blood craze

Dr.Kompas 26.05.2010 15:04

(Arms pvp)Gemy full arp, trinkety Mediallion of the Horde a Deathbringers Will. Axe spec je asi nejlepší, ale hodí se i mace spec ( u něj stále socketovat arp, ať se dostanete na cap ).Jinak k tomu Sudden Death, zkusím ti napočítat kolikrát to procne, ale 9% chance je víc než dost. A že v arénách nepomůže? Tam máš rage víc než dostatek...Jinak k OP, použít jen co se nabije... je tu i lepší využití. Když jdete do castera/ healera čekat až začne castit, pak ho použít, případně počkat až proc bude na 4-3 sekundách a pak vpálit 2 OP zasebou.

Riko 26.05.2010 14:33

Ja sem to za wara dotahl zatim jen na lvl 45 a trinkety sem mel + str, sta, ap a nejaky ten hit rating.

erewain 26.05.2010 13:11

jj, 5 rage a skoro absolutní crit + deep wounds... prostě neni co řešit jinak chtěl bych tu trochu rozvést fiskuzi o gemování a trinketech. Co se podle vás vyplatí víc? gemaovat ArP nebo mace spec+trinket a gemovat str? nebo jinak?? Já osobně používam ArP gemy, jako orc axe spec ale i tak taham ArP rating na 920... trinkety mam ten titan-forged na ap +insignia a batlemasters precision.. Co používáte vy?

Riko 26.05.2010 12:19

Ja to delam asi takhle: charge, rend, pak to na zpomaleni, OP MS, HS atd. Jakmile mam OP nabitej a muzu ho pouzit tak nevaham :-D.

erewain 26.05.2010 12:02

jo ale máš eště global cd a přece nemůžeš jen spam overpower musíš tam dávat i ostatní věci takže to pak vypadá třeba op-ms-op-ww-op-ms (jen tak sem napsal pár útoků )

Riko 26.05.2010 11:12

erewain
jj, overpower je jedna z nejlepších abilit arms warra(a přiznejme si že je je dost OP) počkej jenom až se dostaneš k eunrelenting assault to tam budeš dávat op kažký 3 sec
Po posileni Unrelenting Assauld se CD zkrati na 1 sekundu pokud vim.

erewain 26.05.2010 09:35

jj, overpower je jedna z nejlepších abilit arms warra(a přiznejme si že je je dost OP) počkej jenom až se dostaneš k eunrelenting assault to tam budeš dávat op kažký 3 sec

Riko 25.05.2010 22:44

Ja spoleham na svuj over power :-D. Jak mile sem ziskal Taste of Blood (rank 3) tak nebyl problem dat moba o 10 lvlu vetsi.

erewain 25.05.2010 22:25

no já na sudden death nejedu, jelikož bych pak přišel o survivabilní talenty, ale nemyslim si že by to procovalo zase tak často a většnou to procne když to zrovna neni potřeba... potom v arénkach ti sudden death zrovna nepomůže protože heal reduct je hlavní a nějaká rage ti zbyde vždy(pokud si to hlídáš) a jak sám řikáš vyrovná se to mortal striku, ale ten má navíc i heal reduct takže uvaž co je je lepší... já momentálně hraju s holadinem(předtim s resto šamou a disco priestem) a hrajem občas i na mana out soupeře(palat žije z critu) a tam by ti sudden death moc nepomohla, raději tam rvát ms, držet na něm deep wounds a rend a samozřejmě hklídat si partáka hamstringem

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet