WoW Classic – souhrnný článek

  classic    vanilla    launch   

Rozcestník

Základní informace o Classicu

Realmy, CZ/SK komunita a guildy

Addony

Ostatní informace

Datum a čas vydání

Jak se připojit

Další články o Classicu

Kde hledat informace o Classicu během hraní?

 

WoW Classic je (pokud jste strávili poslední rok v jeskyni) projekt, který vám umožní znovu si zahrát WoW vanillu v její tehdejší autentické podobě. WoW Classic se spustí v úterý 27. srpna o půlnoci – tedy v noci z pondělí na úterý, tak to nepromeškejte!

Oficiální web Classicu najdete zde.

 

Základní informace o Classicu

Cílem Classicu je podle Blizzardu dosažení co největší autenticity a zprostředkování nefalšovaného vanilla zážitku. Naprostá většina věcí by tedy měla zůstat při starém, tak jak je pamatujeme z vanilly. Žádné LFR a podobné vymoženosti, všechno hezky postaru! Zároveň však budou tentokrát povolány do akce moderní technologie, takže si budete moci užít stabilní a ničím nerušený zážitek na svých moderních počítačích. Samozřejmostí je i přístup k sociálním prvkům, které poskytuje Battle.net aplikace.

 

  • Pro hraní Classicu vám bude stačit mít koupené předplatné (subscription). Nic dalšího není třeba kupovat.
  • WoW Classic pojede na patchi 1.12: Drums of War, který podle Blizzardu představuje originální WoW ve své nejúplnější podobě.
  • Obsah Classicu vyjde v šesti fázích, které budou simulovat tehdejší postupné updaty contentu, a to i ve stejném pořadí jako tehdy. První fáze začne společně s datem vydání, tedy 27. srpna. Časový plán vydání dalších fází prozatím není znám a ani se jej nedozvíme před vydáním Classicu. Vydávání dalších fází se totiž bude odvíjet od zájmu komunity a její připravenosti na každý nový patch.
    První fáze bude zahrnovat Molten Core, Onyxia's Lair a úvodní dungeony.
  • Základní informace, jako jsou minimální požadavky na PC, jak nainstalovat Classic, jak si vytvořit postavu a mnoho dalších užitečných informací pro začátečníky naleznete v článku WoW Classic – Vše, co potřebujete vědět.
  • V prvních týdnech po launchi bude využívána technologie jménem layering, aby nebylo na jednom místě příliš mnoho hráčů. Vysvětlení toho, co je layering a jak funguje, najdete zde. Bližší informace a komentáře Blizzardu k layeringu pak najdete v tomto článku.
  • Mnoho lidí si nepamatuje, kolik hráčů je možné vzít do jednoho dungeonu. Zde naleznete seznam dungeonů a maximální počet hráčů pro jednotlivé instance.
  • Jak často bude probíhat reset raidů a v jaké fázi budou dostupné naleznete zde.
  • Abyste mohli vstoupit do některých raidů, budete muset získat klíče. A aby nepřekážely v batohu, je jim vyhrazena klíčenka, která nebude ovšem dostupná od prvního dne.

 

Realmy, CZ/SK komunita a guildy

 

Addony

 

Ostatní informace

 

Datum a čas vydání

WoW Classic vyjde 27. srpna, v Evropě v 00:00 (o půlnoci z 26. na 27 srpna, tedy v noci z pondělí na úterý).

 

Jak se připojit

WoW Classic nenajdete v Battle.net aplikaci jako samostatnou hru. Z výběru her zvolte World of Warcraft, rozklikněte Version (Verze) a vyberte World of Warcraft Classic. Pokud vlastníte více než jeden WoW účet, uvidíte druhé rozbalovací menu Account (Účet). Vyberte aktivní účet, na kterém chcete hrát Classic. Pak stačí jen nainstalovat a hrát.

 

 

Další články na téma Classicu

 

Kde hledat informace o Classicu během hraní?

Autenticita je sice krásná věc, ale nikomu z nás se jistě nechce opakovat zážitek nedostatku informací o hře a herních prvcích. A proto je tu Classic WoWhead – vaše zásobárna informací o všem kolem WoW Classicu. Questy, itemy, talenty... to vše tentokrát budete mít na dosah ruky.

 

Pro dosud známé informace o Classicu pak můžete zamířit do této kategorie článků.

A o všem, co se týká Classicu, vás samozřejmě i nadále budeme pravidelně informovat!


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Hromovapest 15.05.2019 11:58

Asociál už dávno nejsem.Mam rodinu a nemám čas někde běhat půl dne abych udělal level. :-) Ostatně jsem na to zvědavý jak po měsíci začnou odpadávat ty natěšenci až zjistí kolik je potřeba času jen na to se dostat z bodu A do bodu B.Nehledě na to že většina co křičí že se v současném wowku nudí.A že je nebaví farmit tohle a támhleto.Tak je přeci jasný že tady na vanile se s prominutím z toho minimálně poserou.
A když jsem zjistil že většina nemá odchozené raidy ani komplet na HC natož Mythick.Tak na vanile budou zklamany.Tam byl těžký normalní dungon.Natož normal raid Jako jsme na to opravdu zvědavý.

corpsen 15.05.2019 16:10

tys tu chyběl říkal sem si, kde je tvůj komentář

nechal bych to na ostatních, nemůžeš mluvit za všechny, kdo odpadne tak odpadne no,.. dyt je to jedno

HonkL 15.05.2019 16:30

Ale my nejsme zvědavý na tebe Všichni tu ví že to hrát nebudeš

Rekrash 15.05.2019 17:28

Mythick 😂

Lockdaar 15.05.2019 18:32

@corpsen no jedno to tak úplně není, aby třeba nenastal v nejhorším případě obávaný scénář typu že pro velký zájem budou muset otevřít hodně realmů a pak najednou lidí zjistí, jak je to časově náročný a že je to vlastně nebaví, tak skončí a ty realmy budou pak vylidněný tím stylem, že tam bude těžký najít lidi i na blbej 5man dung (zažil jsem tohle na BC když jsem hrál na populačně nízkým serveru, nic příjemného) a to předpokládám nikdo vážně nechce - čili doufám, že něco takovýho nenastane v nějakým velkým měřítku.

Morderon 15.05.2019 18:45

@Lockdaar 5man dungy pod 50 lvl budou během pár měsíců problémem tak či tak. Ostatně toto byl hlavní důvod ke vzniku LFG. Že jej Blizz zmrvil a umožnil i LFG pro max lvl dungy je druhá stránka věci. Počet realmů nebude problém, už se vyjádřili, že zpočátku bude fungovat modifikovaný sharding a dělení na skutečné realmy proběhne až po několika měsících. Předpokládám, že v případě nutnosti mohou provést spojení realmů stejně jako v minulosti.

Lockdaar 15.05.2019 19:25

@Morderon spojit realmy jako v minulosti přímo asi ne, jelikož to je onen nenáviděný sharding, který tam lidi nechtějí, protože když se podíváš, tak jsou dneska třeba 3 nebo 4 servery spojený v jeden, ale furt je tam rozdělený to, kdo byl předtím z jakýho serveru než je spojily v jeden - spíš se mi jeví lepší řešení (když tam sharding nikdo teda nechce na Classicu) udělat nějaký dočasný free charakter migrace z Low serverů na jiný servery a ten Low server/servery prostě pak na tvrdo zavřít. Řekl bych jediný možný řešení, jak vyřešit populačně mrtvý realmy bez použití shardingu, jiný asi už neexistuje (a kdo by free charakter migrace nevyužil nebo nestihl, tak ty postavy by se automaticky převedly na nějaký populačně nižší realm, který by potřeboval zaplnit)

Hromovapest 15.05.2019 20:35

@HonkL Nebudu.Vanilku jsem už hrál a dotáhl to na současné wowko které mě bere volný čas :-)
A to bez přestávky.A jak jistě uznáš 2004-2019 je kus života.

kritik 16.05.2019 20:26

To ze na to nemas cas, neznamena ze musis porad presvedcovat vsechny jak to bude spatny, ja sam to taky nevim kolik na to budu mit casu, ale to nema nic spolecnyho s kvalitou hry, spousta lidi to vezme pomalu, neni fakt kam spechat, kdo neplanuje raidovat v nejaky guilde nema vubec duvod se hnat rychle na level 60 , v classicu to fakt neni jako v retailu ze hra zacina az na max levlu, je to jinej styl hry a nakonec uplne jina hra, nekomu sedne nekomu ne, stejny jako u bfa.

Morderon 14.05.2019 19:28

Opravdu jsem nečekal, že termínem "Be prepared for Classic summer" byly myšleny čtyři poslední dny srpna...

Ctrl 15.05.2019 09:23

Nesmíš si spojovat termíny "Letní prázdniny" a "Vydání v létě"... všichni vydavatelé, ať už pc her nebo třeba filmů mají temrínované vydávání obsahu a pokud oznámí (jako v tomto případě) léto 2019, znamená to červenec-září (včetně) toho roku, takže mají vlastně ještě 1/3 rezervu :-)

Morderon 15.05.2019 14:35

@Ctrl Nespojuji si termín "letní prázdniny" a "vydání v létě", ale termín "klasické léto" a "léto", což je technicky vzato období 21.6.-23.9., chce-li někdo slovíčkařit., Tedy předpoklad, že alespoň polovinu léta měla být vanilla. Evidentně omyl.

HonkL 15.05.2019 16:32

Takové problémy bych vážně chtěl mít Jsem vůbec rád že to tento rok bude.. Před 2 lety to byli jenom spekulace..A ty tu brečíš že to není o měsíc dřív..

Morderon 15.05.2019 16:51

@HonkL Smysl evidentně nepochopen. Datum vydání není primární problém, tím je předchozí termín "Classic Summer", který dodržen nebude. Rozhodně ne tak, jak jej většina pochopila.

marekrich 17.05.2019 15:55

@Morderon jako nevím jak vnímáš léto ale léto končí až koncem září (23.) a od začátku co bylo oznámeno vydání v "létě" se ví že to má být v rozmezí od 21.6 do 23.9.. to že tys to špatně pochopil už je tvuj problém

Bellatrix 17.05.2019 17:36

Bože, lidi, vy jste tak nechápaví, že to snad ani není možný. Bavíte se úplně o něčem jiném, než na co Morderon narážel. Ano, Blizzard řekl, že Classic vyjde někdy během léta. To může znamenat, i že vyjde úplně na konci léta. Takováhle informace je zcela v pořádku, protože nevytváří žádná nerealistická očekávání. A s tímhle nikdo problém nemá.
Jenže Blizzard pak taky použil frázi "Get ready for a Classic Summer!" (viz tento bluepost - https://blue.mmo-champion.com/topic/1105118-classic-update/ ), a to už NENÍ v pořádku, protože to implikuje, že si hráči budou moci užívat Classic BĚHEM léta. Což nebudou moci, a tudíž jde o naprosto matoucí slogan, jehož obsah nebude dodržen. Zkrátka a dobře měl Blizzard zůstat jen u té informace, že Classic vyjde někdy v létě, a odpustit si slogany, které mají za cíl jenom generovat hype a které tvrdí něco, co nebude skutečností.

Šéfredaktor WoWfan.cz

Elanthus 17.05.2019 18:15

Vždyť je to jedno . Místo slovíčkaření radši bouchněte šáňo )

HonkL 14.05.2019 19:10

Zbohme RL aspon že si mohu udělat ještě krásnou dovolenou před tím než se stanu asociál

HonkL 14.05.2019 19:11

* Sbohem... // psaní na mobilu

Bowns 14.05.2019 19:42

súhlasím mrkám dovolenky nech jí dám teď a pak ....

Bacoch 15.05.2019 05:41

Aaocial, přesně 😂😂😂😂

Bacoch 15.05.2019 05:42

Asocial, ty telefony jsou fakt mor.

Javorovej 14.05.2019 17:48

Čekají nás 3 velmi dlouhé měsíce

Yuuka 14.05.2019 18:30

Jo jsou to jen 3 měsíce.

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet