Ysera

  Ysera    Lore    Postavy   

Historie

Dawn of the Aspects

- Dawn of the Aspects

Snílek ve Smaragdovém snu

Mocná titánka Eonar požehnala Alexstraszině mladší sestře, zelené dračici Yseře a předala jí tak část moci nad přírodními silami. Ysera upadla do věčného spánku a probudila se ve Smaragdovém snu, světě, který dostala za úkol chránit. Její oči jsou vlivem snění neustále zavřené pod průhlednými víčky. Okamžitě tedy poznáte, když se na vás podívá a vy tak musíte vynaložit velkou část vnitřní síly, abyste se v hloubce jejích očí neztratili a ihned jejímu pohledu unikli. Jen několikrát se stalo, že své oči otevřela, ale ten kdo mohl její oči spatřit, nikdy nezapomněl na část Smaragdového snu, který v nich zahlédl. Svět, o který se Ysera stará, Smaragdový sen, je téměř Azeroth v jeho prapůvodní podobě stvořené Titány. Do tohoto světa má přístup pouze málo bytostí. Mezi tuto menšinu patří hlavně Yseřina zelená letka a většina Druidů. Stejně jako ostatní Aspekti, neodhalila Deathwingovu lest a část své síly vložila do pekelného artefaktu Duše Démona, se kterým se padlý Aspekt země stal silnějším a donutil tak ostatní Aspekty skrývat se.

Zasazení Nordrassilu

Když skončila Válka Prastarých, zasadila Alexstrasza, Yseřina starší sestra na Mount Hyjalu semínko, ze kterého poté vyrostl Strom Světa, Nordrassil. Po této události se o Yseře dlouhou dobu nevědělo, až do jednoho dne kdy ji kontaktoval Krasus s návrhem osvobodit Alexstraszu z Orkského vězení v Grim Batolu. Zjevila se mu v podobě krásné ženy ve smaragdových šatech a šperky stejné barvy, tedy v podobě, ve které se ráda ukazuje. Dlouho mu nehodlala v jeho prosbě vyhovět, až nakonec přiletěla i s ostatními Aspekty, kterým se díky Rhoninovi podařilo získat zpět sílu z Duše Démona a padlého dračího Aspekta společnými silami zahnali.

World of Warcraft & Wrath of the Lich King

Ysera sa v istom momente dozvedela o plánoch Atal'ai a Hakkari kmeňov. Chceli vyvolať Hakkara na Azeroth v Chráme Atal'Hakkar. Preto chrám zničila a poslala ho pod vodu. Zopár zelených drakov, vrátane partnera Enarika a Itharia, bolo poslaných strážiť ruiny. O Ysere nikto nič nevedel, ale povrávalo sa, že v jej doméne rastie nové nebezpečenstvo. To nebezpečenstvo skazilo jej generálov - Lethon, Emeriss, Taerar a Ysondre. O pár rokov neskôr je videná na Northrende v Emerald Dragonshrine v Dragonblight. Elfka Nishera sa tam dostala, aby požiadala Aspektu o pomoc proti Pohrome. Miesto toho poškvrnená Ysera nariadila svojim obrancom svätyne, aby zaútočili na každého, kto nie je zo zelenej letky. Taktiež je ju možné vidieť vo vízii počas boja proti Yogg-Saronovi ako sa vytvára Duša Draka.

Noční můra

Do doby než se Malfurion probudil z dlouhého spánku s ostatními druidy a polobohem Cenariem (Yseřiným studentem a náhradním synem), bojovali společně s Yserou a její letkou proti Noční můře, která zasáhla Smaragdový sen. Ve válce ji zajal Nightmare Lord, právě v okamžiku, kdy se pokoušela vysvobodit Malfuriona, ale naštěstí ju vysvobodil její Partner Eranikus, který se pro ni obětoval v Eye of Ysera. Malfurion dokázal porazit Xaviusa a později Ysera a Alexstrasza provázely sňatek Tyrande a Malfuriona a požehnali Teldrassil.

Cataclysm

Až v době kdy se ukázal Deathwing a přeměnil Azeroth k nepoznání, se Ysera i s ostatními druidy probudila ze Smaragdového snu, kde válka s Noční můrou skončila. V této době sídlí na Mount Hyjalu pod Nordrassilem a staví se se svými ostřílenými druidími bojovníky, Malfurionem a Hamuulem, proti nové hrozbě ohnivého elementála, firelorda Ragnarose.

Thrall: Twilight of Aspect

Již není připoutána ke Smaragdovému snu a je tak fyzicky i psychicky přítomna na Azerothu a proto je známá jako Ysera the Awakened. Ve chvíli kdy šla do Wyrmrest Temple na schůzku s ostatními Aspekty, zasedání bylo přerušeno útokem Twilight letky. Alexstrasza a její draci bojovali statečně a podařilo se jim útok zastavit. Cena vítězství byla tragická. V přízemí chrámu nastal výbuch. Draci zjistili, že vstupy do svatyň se vytratily, jako by nikdy neexistovaly. Po dlouhém rozhovoru se zjistilo, že strůjcem celé tragédie je Korialstrasz, čemuž nikdo nechtěl uvěřit. Krátce po zjištění této skutečnosti začali draci opouštět chrám až na Yseru. Ve své podobě noční elfky kráčela kolem chrámu a začala přemýšlet, co by měla udělat. Zahalená se zjevila Thrallovi a dala mu za úkol vydat se do feralaského tábora na pomoc tamějším druidům, vypořádat s nepokojnými elementy. Thrall tento úkol nechtěl přijmout, a proto Ysera shodila svůj plášť a zjevila se mu ve své dračí podobě. Jakmile ji poznal, chtěl souhlasit, ale s obavami ji požádal, aby přišla následující ráno. Ysera tak neudělala. Tak jako se ostatní Aspekti vytratili ze světa, následovala je i ona. Svět byl bez života, všechna města Azerothu byla mrtvá, oblohu Northrendu zaplavili Twilight draci. Ysera našla mrtvoly Alexstraszy, Nozdorma, Aspekta modré dračí letky a dokonce tu svou. Byla to vize Hodiny Soumraku. Když se Thrallovi podařilo přesvědčit Alexstraszu, aby se přidala k útoku, Ysera a Kalecgos se již připravovali na útok v Dragonblightu. Aspekti zaútočili na chromatického draka, Chromatuse, ale bez Nozdorma, který přiletěl pozdě a přikázal jim, aby se dali na útěk. Aspektům nezbylo nic jiného než poslechnout. Ovšem netrvalo dlouho a Twilight letka je našla. Nebýt povzbudivých slov Nozdorma o síle a Thrallovy pomoci, nenašli by slabé místo Chromatuse a zvítězili nad ním. Po bitvě se všichni vrátili do Wyrmrest Temple, kde Ysera Thrallovi poděkovala a darovala mu svoji dračí šupinu. Ysera i ostatní Aspekti věří, že společně mohou přežít a odvrátit Hodinu Soumraku.

Rage of the Firelands

Ysera bola prítomná na stretnutí pod Nordrassilom a na svadbe Thralla a Aggry. Taktiež vycítila, že niečo nie je v poriadku s dračicou Alysrou.

Charge of the Aspects

Ysera si uvedomila, že Thrallove schopnosti nad zemou sú oveľa silnejšie a preto s ním začala trénovať a učiť. Keď raz meditovala, zjavila sa jej vízia Dračej Duši. Prišla na to, že tento artefakt je jedinou zbraňou na porazenie Deathwinga. Povedala to ostatným a dohodli sa, že sa pôjde do minulosti a odtiaľ sa zoberie artefakt v najčistejšej podobe.

Hour of Twilight

Spoločne s Alexstraszou sa objavila v dungeone Well of Eternity. Potom v prítomnosti dávala do nej svoju silu, aby Thrall mohol zničiť Deathwinga, čo sa po náročnom boji podarilo. Týmto sa z Aspektov stali smrteľníci. Ysera nemohla uveriť, že je konečne koniec. Po strate väčšiny svojej moci ostáva poskytovať rady a múdrosť všetkým, ktorí uznávajú prírodu. Týmto slúži ako mentorka druidom Azerothu.

War Crimes

Keď nastal prvý deň Garroshovho súdu, Ysera bola prítomná.

 

 

Stav: Živá

Kde se nachází: Mount Hyjal, Nordrassil (WoW)

Frakce: Zelená dračí letka, Wyrmrest Accord, Guardians of Hyjal; dřive: Dračí Aspekt

Rasa: Zelený wyrm

Postavení: Vůdce Zelené dračí letky, Bývalá Dračia Aspektka, bývalý strážce Smaragdového snu

Tituly: The Awakened, She of the Dreaming, Mistress of Dreams, Lady of Dreams; niekedy: Aspect of Dreams, The Dreamer, Green Aspect

Rodina: Alexstrasza (sestra), Dralad (brat, mŕtvy), Eranikus (partner, mŕtvy), Merithra (dcéra), Itharius (švagor), Cenarius (adoptovaný syn)

 

Trivia

  • Ysera požehnala Dračím Jazdcom z Loreth'Aran
  • Jej meno je vyslovované ako - "ee-SER-ah".
  • Počas Cataclysm bety bojovala proti Ragnarosovi. Keď datadisk vyšiel, nestalo sa tak.

Videá

[video]yT2Geplx9rE[/video] [video]P7cTqZjUEh0[/video]


Chcete si povídat o World of Warcraft? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Antheiel 22.07.2016 16:17

Randy
SPOILERPrečo by mala byť mŕtva ? o.O
SPOILERPokud si hrál Val'sharah nebo si viděl videa, jak tam někdo expí, tak bys to měl vědět, zabili jsme ji na konci quest line
Mordecay
SPOILERYserin duch je živý a pomáha zabiť Xavia v raide.
Díky za odpověď

Randy 22.07.2016 13:20

SPOILERPrečo by mala byť mŕtva ? o.O

Mordecay 22.07.2016 11:11

Antheiel
SPOILER Z LEGION!!!Měl bych dotaz ohledně údálostí z Val'sharah. Je Ysera nyní mrtvá, nebo pouze oslabená, nebo jak to vlastně je?
SPOILERYserin duch je živý a pomáha zabiť Xavia v raide.

Zug 22.07.2016 10:38

Antheiel
SPOILER Z LEGION!!!Měl bych dotaz ohledně údálostí z Val'sharah. Je Ysera nyní mrtvá, nebo pouze oslabená, nebo jak to vlastně je?
ODPOVĚĎ NA SPOILER! (:-D)Já myslím, že je mrtvá. Blizzard se totiž rozhodl systematicky vyvraždovat draky.

Antheiel 22.07.2016 08:58

SPOILER Z LEGION!!!Měl bych dotaz ohledně údálostí z Val'sharah. Je Ysera nyní mrtvá, nebo pouze oslabená, nebo jak to vlastně je?

Futy 19.12.2010 11:45

Nerzhul
Takze trosku si to presvihol ......v Dragonblight je len image of Ysera...a Cenaria sice zabili ale je poloboho to znamena ze jeho podstata je stale na zivu a v Cata sa vrati opat ako hmotna bytost
Ono Cenarius zemrel ale jak odchazel do rise mrtvych tak Ysera zachytila jeho podstatu a on ted jakoby tvz. zije v Smaragdovem snuJinak v Cata by se mel obevit zivy u Hory Hyjal

Nerzhul 19.12.2010 11:39

Mordecay
ehm, trochu poopravím. Není jediná z aspektů ve hře. Malygos se dá zabít v Eye of Eternity, Alexstrazza je s Krasem buď v nejvyšším patře Wyrmcrest accord, nebo před Citadelou ve své dračí podobě. Nozdormu ve hře není, pouze jeho syn Andormu. Ysera je v Dragonblightu. A taková drobnost. Ti kdož hráli Warcraft 3, vědí že nemůže být s Cenariem v Smaragdovém snu, protože Cenaria zabili Orkové...
Takze trosku si to presvihol ......v Dragonblight je len image of Ysera...a Cenaria sice zabili ale je poloboho to znamena ze jeho podstata je stale na zivu a v Cata sa vrati opat ako hmotna bytost

Bellatrix 06.12.2010 18:23

Jenom taková menší poznámka: Ysera, mocný dračí aspekt, stvořený jedním z nejmocnějších Titánů Eonarem.Pokud vím, tak Eonar je ta Eonar, je to žena. Jenom pro pořádek

Šéfredaktor WoWfan.cz

Pestak6 06.12.2010 18:11

Fénix
ehm, trochu poopravím. Není jediná z aspektů ve hře. Malygos se dá zabít v Eye of Eternity, Alexstrazza je s Krasem buď v nejvyšším patře Wyrmcrest accord, nebo před Citadelou ve své dračí podobě. Nozdormu ve hře není, pouze jeho syn Andormu. Ysera je v Dragonblightu. A taková drobnost. Ti kdož hráli Warcraft 3, vědí že nemůže být s Cenariem v Smaragdovém snu, protože Cenaria zabili Orkové...
az nato ze nozdormu ve hre je lita v dragonblithu s ostatnima drakama !!

furrymare 25.08.2010 01:00

ja toho draka nenavidim kazdym jeho krokem

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet